DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

Nowe drony DJI Matrice 200 to prawdziwe podniebne bestie. Zaprojektowane z myślą o prawdziwych zawodowcach mają sprawdzić się w boju - lot podczas ulewy i silnego wiatru nie powinien stanowić żadnego problemu.

Wygląda na to, że firma DJI przekroczyła kolejne bariery. Jak dotąd jedną z większych przeszkód i nieosiągalnych wyzwań dla dronów były niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet najbardziej zaawansowane jednostki nie potrafiły poradzić sobie z ulewą i silnymi podmuchami powietrza. Jednak teraz za sprawą najnowszej serii Matrice 200 takie warunki nie powinni stanowić najmniejszego problemu.

Profesjonalni twórcy ciągle przesuwają granice swojej kreatywności prezentując wyjątkowe obrazy, a DJI wciąż podejmuje próby dostarczania im narzędzi, które pozwolą na zrealizowanie ich wizji - powiedział Frank Wang, prezes i założyciel DJI.

 

Matrice 200 to seria stworzona z myślą o najbardziej wymagających zawodowcach. Ma sprostać ekstremalnym warunkom - nawet elektromagnetyczne wyładowania będą im niestraszne. Drony zostały wyposażone w 17“ śmigła oraz dwa wydajne akumulatory, które umożliwią nieprzerwany lot przez 32 minuty. Poza tym nowe jednostki latające zostały uszczelnione (IP43 Ingress) i mają zapewniać stabilny lot - nawet w trakcie wichury, czy ujemnych temperatur.

Producent daje także możliwość przymocowania dwóch gimbali, do którym podepniemy kamery Zenmuse Z30, X4S, X5S lub inne zewnętrzne rejestratory obrazu. Aparat można także zamontować na czubku drona, co da nam możliwość uchwycenia zupełnie innej perspektywy.

Jednak to nie wszystkie zaawansowane rozwiązania. Technologia FlightAutonomy zbiera informacje o terenie, dzięki czemu dron jest w stanie unikać wszelkiego rodzaju przeszkód. Do tego korzysta on z dodatkowych kamer. Te przesyła na zewnętrzny odbiornik podgląd lotu, który pozwoli pilotowi na wygodne kontrolowanie maszyny w powietrzu na dystansie 7 km. Natomiast funkcja Landing Protection ma zapewnić bezpieczne lądowanie.

W skład nowej serii Matrice 200 wchodzą trzy jednostki: M200, M210 i M210 RTK, które różnią się od siebie specyfikacją. Producent jak na razie nie ujawnił ceny za poszczególne modele. Nowe drony powinny pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0