DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

Nowe drony DJI Matrice 200 to prawdziwe podniebne bestie. Zaprojektowane z myślą o prawdziwych zawodowcach mają sprawdzić się w boju - lot podczas ulewy i silnego wiatru nie powinien stanowić żadnego problemu.

Wygląda na to, że firma DJI przekroczyła kolejne bariery. Jak dotąd jedną z większych przeszkód i nieosiągalnych wyzwań dla dronów były niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet najbardziej zaawansowane jednostki nie potrafiły poradzić sobie z ulewą i silnymi podmuchami powietrza. Jednak teraz za sprawą najnowszej serii Matrice 200 takie warunki nie powinni stanowić najmniejszego problemu.

Profesjonalni twórcy ciągle przesuwają granice swojej kreatywności prezentując wyjątkowe obrazy, a DJI wciąż podejmuje próby dostarczania im narzędzi, które pozwolą na zrealizowanie ich wizji - powiedział Frank Wang, prezes i założyciel DJI.

 

Matrice 200 to seria stworzona z myślą o najbardziej wymagających zawodowcach. Ma sprostać ekstremalnym warunkom - nawet elektromagnetyczne wyładowania będą im niestraszne. Drony zostały wyposażone w 17“ śmigła oraz dwa wydajne akumulatory, które umożliwią nieprzerwany lot przez 32 minuty. Poza tym nowe jednostki latające zostały uszczelnione (IP43 Ingress) i mają zapewniać stabilny lot - nawet w trakcie wichury, czy ujemnych temperatur.

Producent daje także możliwość przymocowania dwóch gimbali, do którym podepniemy kamery Zenmuse Z30, X4S, X5S lub inne zewnętrzne rejestratory obrazu. Aparat można także zamontować na czubku drona, co da nam możliwość uchwycenia zupełnie innej perspektywy.

Jednak to nie wszystkie zaawansowane rozwiązania. Technologia FlightAutonomy zbiera informacje o terenie, dzięki czemu dron jest w stanie unikać wszelkiego rodzaju przeszkód. Do tego korzysta on z dodatkowych kamer. Te przesyła na zewnętrzny odbiornik podgląd lotu, który pozwoli pilotowi na wygodne kontrolowanie maszyny w powietrzu na dystansie 7 km. Natomiast funkcja Landing Protection ma zapewnić bezpieczne lądowanie.

W skład nowej serii Matrice 200 wchodzą trzy jednostki: M200, M210 i M210 RTK, które różnią się od siebie specyfikacją. Producent jak na razie nie ujawnił ceny za poszczególne modele. Nowe drony powinny pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1