DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

DJI Matrice 200 polecą tam, gdzie inne drony nie dadzą rady

Nowe drony DJI Matrice 200 to prawdziwe podniebne bestie. Zaprojektowane z myślą o prawdziwych zawodowcach mają sprawdzić się w boju - lot podczas ulewy i silnego wiatru nie powinien stanowić żadnego problemu.

Wygląda na to, że firma DJI przekroczyła kolejne bariery. Jak dotąd jedną z większych przeszkód i nieosiągalnych wyzwań dla dronów były niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet najbardziej zaawansowane jednostki nie potrafiły poradzić sobie z ulewą i silnymi podmuchami powietrza. Jednak teraz za sprawą najnowszej serii Matrice 200 takie warunki nie powinni stanowić najmniejszego problemu.

Profesjonalni twórcy ciągle przesuwają granice swojej kreatywności prezentując wyjątkowe obrazy, a DJI wciąż podejmuje próby dostarczania im narzędzi, które pozwolą na zrealizowanie ich wizji - powiedział Frank Wang, prezes i założyciel DJI.

 

Matrice 200 to seria stworzona z myślą o najbardziej wymagających zawodowcach. Ma sprostać ekstremalnym warunkom - nawet elektromagnetyczne wyładowania będą im niestraszne. Drony zostały wyposażone w 17“ śmigła oraz dwa wydajne akumulatory, które umożliwią nieprzerwany lot przez 32 minuty. Poza tym nowe jednostki latające zostały uszczelnione (IP43 Ingress) i mają zapewniać stabilny lot - nawet w trakcie wichury, czy ujemnych temperatur.

Producent daje także możliwość przymocowania dwóch gimbali, do którym podepniemy kamery Zenmuse Z30, X4S, X5S lub inne zewnętrzne rejestratory obrazu. Aparat można także zamontować na czubku drona, co da nam możliwość uchwycenia zupełnie innej perspektywy.

Jednak to nie wszystkie zaawansowane rozwiązania. Technologia FlightAutonomy zbiera informacje o terenie, dzięki czemu dron jest w stanie unikać wszelkiego rodzaju przeszkód. Do tego korzysta on z dodatkowych kamer. Te przesyła na zewnętrzny odbiornik podgląd lotu, który pozwoli pilotowi na wygodne kontrolowanie maszyny w powietrzu na dystansie 7 km. Natomiast funkcja Landing Protection ma zapewnić bezpieczne lądowanie.

W skład nowej serii Matrice 200 wchodzą trzy jednostki: M200, M210 i M210 RTK, które różnią się od siebie specyfikacją. Producent jak na razie nie ujawnił ceny za poszczególne modele. Nowe drony powinny pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2