Blincam - aparat aktywowany mrugnięciem

2
Michał Chrzanowski
25 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Ostatnimi czasy serwisy oferujące finansowanie społecznościowe są źródłem ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie fotografii. Jednym z takich produktów jest Blincam - niewielka kamera, której migawka jest uruchamiana mrugnięciem powieki.

Blicam Co Ltd to firma, która zaprezentowała bardzo ciekawą koncepcję aparatu, którego nie powstydziłby się nawet sam James Bond. Blicam to niewielkich rozmiarów kamera, która może być zamocowana na dowolne okulary. Z kolei zdjęcia wykonujemy za pomocą mrugnięcia.

 

Aparat został wyposażony w zaawansowane rozwiązanie Eye Movement Sensor, które analizuje w wykrywa moment, w którym użytkownik dokonuje mrugnięcia. Ponadto Blicam zapewnia głośnik, dzięki któremu możemy usłyszeć imitację dźwięku migawki oraz łącze Bluetooth, port microUSB, a także 32 GB wbudowanej pamięci. Za obraz odpowiada matryca HD CMOS. Do tego otrzymujemy mobilną aplikację, dzięki której będziemy w stanie natychmiastowo podejrzeć wykonane zdjęcia.

Na chwilę obecną producent zbiera środki na realizację projektu. Pierwsze modele kamery Blincam (dostępne w różnych wariantach kolorystycznych) mają trafić w ręce nabywców już w grudniu 2016 roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.blincam.co. Natomiast projekt możecie wesprzeć za pośrednictwem serwisu Makuake.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1