Blincam - aparat aktywowany mrugnięciem

2

Autor: Michał Chrzanowski

25 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Ostatnimi czasy serwisy oferujące finansowanie społecznościowe są źródłem ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie fotografii. Jednym z takich produktów jest Blincam - niewielka kamera, której migawka jest uruchamiana mrugnięciem powieki.

Blicam Co Ltd to firma, która zaprezentowała bardzo ciekawą koncepcję aparatu, którego nie powstydziłby się nawet sam James Bond. Blicam to niewielkich rozmiarów kamera, która może być zamocowana na dowolne okulary. Z kolei zdjęcia wykonujemy za pomocą mrugnięcia.

 

Aparat został wyposażony w zaawansowane rozwiązanie Eye Movement Sensor, które analizuje w wykrywa moment, w którym użytkownik dokonuje mrugnięcia. Ponadto Blicam zapewnia głośnik, dzięki któremu możemy usłyszeć imitację dźwięku migawki oraz łącze Bluetooth, port microUSB, a także 32 GB wbudowanej pamięci. Za obraz odpowiada matryca HD CMOS. Do tego otrzymujemy mobilną aplikację, dzięki której będziemy w stanie natychmiastowo podejrzeć wykonane zdjęcia.

Na chwilę obecną producent zbiera środki na realizację projektu. Pierwsze modele kamery Blincam (dostępne w różnych wariantach kolorystycznych) mają trafić w ręce nabywców już w grudniu 2016 roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.blincam.co. Natomiast projekt możecie wesprzeć za pośrednictwem serwisu Makuake.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
0
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
58
12