Nico360 - ultrakompaktowa kamera sferyczna

Nico360 - ultrakompaktowa kamera sferyczna

Rozdzielczość 32-megapikseli, stabilizacja obrazu, kąt widzenia wynoszący 360 stopni, streaming na żywo czy wreszcie mała i odporna na wodę obudowa - to tylko kilka cech zaprezentowanej kamery Nico360.

Rzeczywistość wirtualna jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się segmentów pogranicza filmu i fotografii. Zaś kamery pozwalające na tworzenie filmów sferycznych są coraz chętniej wybierane zamiast zwykłych kamer sportowych.

Nico360 to nowy gracz na rynku VR. Jego największą zaletą są bez wątpienia bardzo małe gabaryty. Kamerka mierzy zaledwie 46 x 46 x 28 mm i waży przy tym 109 g. Do tego wszystkiego jest odporna na wodę, dzięki czemu będziemy mogli być spokojni podczas filmowania w ekstremalnych warunkach pogodowych. Poza tym kamera ma być bardzo prosta w użytkowaniu. Na obudowie znajdziemy wyłącznie jeden przycisk, którym wykonamy zdjęcie lub nagramy materiał wideo.

 

Za rejestrację materiału filmowego odpowiadają podwójny sensor Sony o rozdzielczości 32.7MP oraz dwa obiektywy o kącie widzenia 180°. Dzięki temu zdołamy nagrać wideo w jakości 1440P WQHD z maksymalną prędkością 30 kl./s, które będzie elektronicznie stabilizowane. Wewnątrz znajdziemy również wbudowany dysk o pojemności 32GB - niestety zabrakło slotu na kartę microSD. Ponadto kamerka została wyposażona w moduł Wi-Fi i port USD oraz zapewnia streaming na żywo - bez dodatkowego oprogramowania. Do tego wszystkiego otrzymujemy darmową aplikację na iOS i Androida, dzięki której podzielimy się ze światem wykonanymi zdjęciami i filmami.

Nico360 jest już dostępna w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Indiegogo. Za kwotę $149 możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami bardzo kompaktowej kamery sferycznej. Wysyłka zakupionych egzemplarzy ma rozpocząć się już w sierpniu 2016 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0