Nico360 - ultrakompaktowa kamera sferyczna

Nico360 - ultrakompaktowa kamera sferyczna

Rozdzielczość 32-megapikseli, stabilizacja obrazu, kąt widzenia wynoszący 360 stopni, streaming na żywo czy wreszcie mała i odporna na wodę obudowa - to tylko kilka cech zaprezentowanej kamery Nico360.

Rzeczywistość wirtualna jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się segmentów pogranicza filmu i fotografii. Zaś kamery pozwalające na tworzenie filmów sferycznych są coraz chętniej wybierane zamiast zwykłych kamer sportowych.

Nico360 to nowy gracz na rynku VR. Jego największą zaletą są bez wątpienia bardzo małe gabaryty. Kamerka mierzy zaledwie 46 x 46 x 28 mm i waży przy tym 109 g. Do tego wszystkiego jest odporna na wodę, dzięki czemu będziemy mogli być spokojni podczas filmowania w ekstremalnych warunkach pogodowych. Poza tym kamera ma być bardzo prosta w użytkowaniu. Na obudowie znajdziemy wyłącznie jeden przycisk, którym wykonamy zdjęcie lub nagramy materiał wideo.

 

Za rejestrację materiału filmowego odpowiadają podwójny sensor Sony o rozdzielczości 32.7MP oraz dwa obiektywy o kącie widzenia 180°. Dzięki temu zdołamy nagrać wideo w jakości 1440P WQHD z maksymalną prędkością 30 kl./s, które będzie elektronicznie stabilizowane. Wewnątrz znajdziemy również wbudowany dysk o pojemności 32GB - niestety zabrakło slotu na kartę microSD. Ponadto kamerka została wyposażona w moduł Wi-Fi i port USD oraz zapewnia streaming na żywo - bez dodatkowego oprogramowania. Do tego wszystkiego otrzymujemy darmową aplikację na iOS i Androida, dzięki której podzielimy się ze światem wykonanymi zdjęciami i filmami.

Nico360 jest już dostępna w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Indiegogo. Za kwotę $149 możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami bardzo kompaktowej kamery sferycznej. Wysyłka zakupionych egzemplarzy ma rozpocząć się już w sierpniu 2016 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0