Drift Compass - lifelogging dla każdego

0
Maciej Luśtyk
10 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W dzisiejszych czasach fotografujemy wszystko i wszędzie. Nic dziwnego, że coraz częściej powstają urządzenia, które mają nas w tym wyręczyć. Drift Compass nagra do czterech godzin materiału w jakości Full HD i pozwoli na wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć.

Odkąd na rynku pojawiły się smartfony, ilość zdjęć udostępnianych w internecie urosła lawinowo, a my powoli przyzwyczajamy się do funkcjonowania będąc podłączonym do sieci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z kolei fenomen zdjęć selfie pokazuje, że dla młodszego pokolenia, dzielenie się wszystkimi swoimi przeżyciami w internecie jest po prostu kolejnym elementem codzienności. Czy już niedługo większość osób będzie na żywo, nieustannie relacjonować swoje życie?

W obliczu ostatnich doniesień o fotograficznych soczewkach kontaktowych, wydaje się, że może to nastąpić szybciej, niż nam się wydaje. Temat tzw. lifeloggingu przybliżaliśmy Wam w artykule opublikowanym latem zeszłego roku. Na razie ogranicza nas jeszcze technologia, ale producenci już wymyślają urządzenia, które mają wyręczyć nas w fotograficznym relacjonowaniu naszych poczynań.

 

Jednym z nich jest pokazana właśnie kamerka Drift Compass, która specyfikacją przebija tę oferowaną przez Narrative (obecnego lidera rynku), a do tego jest dużo tańsza. Na jednym ładowaniu będziemy w stanie nagrać do 4 godzin materiału wideo w jakości Full HD 1080p. Za jej pomocą będziemy też w stanie wykonać 12-megapikselowe zdjęcia w zakresie czułości ISO 50-6400. W fotografowaniu w słabym świetle pomóc ma stosunkowo jasny obiektyw o świetle f/2.2, który pozwoli także na wykonywanie zdjęć makro.

Compass pozwala na ostrzenie już z odległości 0,5 i oferuje pole widzenia o kącie 78º. Urządzenie oferuje 2GB przestrzeni dyskowej, którą możemy rozbudować za pomocą karty Micro SD. Kupując kamerkę otrzymamy też 10 GB przestrzeni w chmurze, połączonej z aplikacją mobilną służącą do jej obsługi.

Co chyba najważniejsze, zdjęcia mogą być wykonywane automatycznie, w określonych odstępach czasowych, dzięki czemu mocując kamerkę do koszuli bądź paska otrzymamy fotograficzny zapis całego naszego dnia. W przypadku zdjęć wykonywanych z interwałem, bateria będzie w stanie zasilać urządzenie nawet przez 50 dni.

Kamera z pewnością przypadnie do gustu wszelkiej maści blogerom i entuzjastom fotografii mobilnej, ale może okazać się także ciekawym narzędziem w rękach fotografów ulicznych.

Drift Compass dostępny jest w sprzedaży w cenie £99, czyli około 560 zł. Więcej informacji znajdziecie pod adresem driftinnovation.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
2
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły