Olympus Stylus Tough TG-870 - lepszy ekran i usprawniony GPS

0
Maciej Luśtyk
6 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2016: Olympus zaprezentował nową odsłonę odpornego kompaktu ze średniej półki cenowej. Wyposażony w 16-megepikselową matrycę Stylus Tough TG-870 otrzymał między innymi ekran o wyższej rozdzielczości i usprawnione funkcje Wi-Fi.
Olympus Stylus Tough TG-870 to niewielka aktualizacja względem zaprezentowanego rok temu modelu TG-860. Niemniej jednak potencjalnych kupujących z pewnością ucieszy fakt, że projektanci wyposażyli aparat w usprawniony, odchylany o 180 stopni ekran LCD, który oferuje dwukrotnie lepszą rozdzielczość (920 000 punktów) od tego, w który wyposażony był poprzednik. Jest też od niego o 1,1x jaśniejszy. Kolejnym usprawnieniem jest nowy moduł GPS, który, korzystając z 3 systemów satelit, jest w stanie dokonać pozycjonowania w czasie krótszym niż 10 sekund. Pojawiło się też kilka nowych funkcji wspomagających fotografowanie. Między innymi tryb Nightscape, który pozwoli na wykonanie atrakcyjnych, nocnych zdjęć.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Oprócz tego, otrzymujemy tę samą co u poprzednika 16-megapikselową matrycę BSI CMOS, obiektyw zoom o ekwiwalencie 21-105 mm i świetle f/3,5-5,7, moduł łączności Wi-Fi, drugi spust pełniący rolę przycisku funkcyjnego, tryb makro i możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 60 kl./s. Jest też oczywiście uszczelniana obudowa, która pozwoli na fotografowanie pod wodą do głębokości 15 metrów, wytrzyma upadek z 2 metrów oraz nacisk 100 kg.

Aparat pojawi się w sprzedaży w kwietniu 2016 roku, w trzech wersjach kolorystycznych, w cenie $279. Na razie nie wiadomo czy model TG-870 trafi do polskiej dystrybucji. Więcej informacji o aparatach producenta znajdziecie na stronie olympus.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)