Nikon pracuje nad modelem D5

0
Maciej Luśtyk
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W lakonicznej informacji prasowej producent poinformował o pracach nad pełnoklatkową lustrzanką Nikon D5. Czego możemy się spodziewać? Niestety ciężko powiedzieć.
Ostatnimi czasy to Pentax królował pod względem enigmatycznych zapowiedzi nowego aparatu, którymi raczy użytkowników już prawie od roku. Pałeczkę przejmuje jednak Nikon.

"Połączenie profesjonalnego aparatu Nikon o jeszcze lepszych parametrach pracy z nowymi, zaawansowanymi akcesoriami i bogatą ofertą obiektywów NIKKOR, pozwoli uzyskać doskonałą jakość wyrazistości zdjęć." - tyle o nowym aparacie dowiadujemy się od producenta. Wiadomo jedynie, co było dość oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z pełną klatką. Nie znamy niestety żadnych szczegółów odnośnie potencjalnej specyfikacji aparatów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Tych zdaje się nie znać nawet producent. ”Szczegółowe informacje dotyczące modelu D5, w tym data premiery rynkowej oraz sugerowana cena detaliczna, nie są jeszcze znane.” - czytamy w informacji prasowej.

Co więc do zaoferowania będzie miał nowy Nikon? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wtedy też zobaczymy prawdopodobnie nową flagową lampę błyskową SB-5000 i wyzwalacz bezprzewodowy WT-6, o pracach nad którymi również wspomniał producent.

Więcej informacji o produktach Nikon znajdziecie pod adresem nikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)