Nikon pracuje nad modelem D5

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W lakonicznej informacji prasowej producent poinformował o pracach nad pełnoklatkową lustrzanką Nikon D5. Czego możemy się spodziewać? Niestety ciężko powiedzieć.

Ostatnimi czasy to Pentax królował pod względem enigmatycznych zapowiedzi nowego aparatu, którymi raczy użytkowników już prawie od roku. Pałeczkę przejmuje jednak Nikon.

"Połączenie profesjonalnego aparatu Nikon o jeszcze lepszych parametrach pracy z nowymi, zaawansowanymi akcesoriami i bogatą ofertą obiektywów NIKKOR, pozwoli uzyskać doskonałą jakość wyrazistości zdjęć." - tyle o nowym aparacie dowiadujemy się od producenta. Wiadomo jedynie, co było dość oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z pełną klatką. Nie znamy niestety żadnych szczegółów odnośnie potencjalnej specyfikacji aparatów.

Tych zdaje się nie znać nawet producent. ”Szczegółowe informacje dotyczące modelu D5, w tym data premiery rynkowej oraz sugerowana cena detaliczna, nie są jeszcze znane.” - czytamy w informacji prasowej.

Co więc do zaoferowania będzie miał nowy Nikon? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wtedy też zobaczymy prawdopodobnie nową flagową lampę błyskową SB-5000 i wyzwalacz bezprzewodowy WT-6, o pracach nad którymi również wspomniał producent.

Więcej informacji o produktach Nikon znajdziecie pod adresem nikon.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
6
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)