Nikon pracuje nad modelem D5

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W lakonicznej informacji prasowej producent poinformował o pracach nad pełnoklatkową lustrzanką Nikon D5. Czego możemy się spodziewać? Niestety ciężko powiedzieć.

Ostatnimi czasy to Pentax królował pod względem enigmatycznych zapowiedzi nowego aparatu, którymi raczy użytkowników już prawie od roku. Pałeczkę przejmuje jednak Nikon.

"Połączenie profesjonalnego aparatu Nikon o jeszcze lepszych parametrach pracy z nowymi, zaawansowanymi akcesoriami i bogatą ofertą obiektywów NIKKOR, pozwoli uzyskać doskonałą jakość wyrazistości zdjęć." - tyle o nowym aparacie dowiadujemy się od producenta. Wiadomo jedynie, co było dość oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z pełną klatką. Nie znamy niestety żadnych szczegółów odnośnie potencjalnej specyfikacji aparatów.

Tych zdaje się nie znać nawet producent. ”Szczegółowe informacje dotyczące modelu D5, w tym data premiery rynkowej oraz sugerowana cena detaliczna, nie są jeszcze znane.” - czytamy w informacji prasowej.

Co więc do zaoferowania będzie miał nowy Nikon? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wtedy też zobaczymy prawdopodobnie nową flagową lampę błyskową SB-5000 i wyzwalacz bezprzewodowy WT-6, o pracach nad którymi również wspomniał producent.

Więcej informacji o produktach Nikon znajdziecie pod adresem nikon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Słuchając głosu użytkowników, Nikon wzbogaca nowe korpusy o funkcje, których brakowało fotografom w pierwszej generacji bezlusterkowych modeli Z. Czy to jednak...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)