Nikon pracuje nad modelem D5

0
Maciej Luśtyk
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W lakonicznej informacji prasowej producent poinformował o pracach nad pełnoklatkową lustrzanką Nikon D5. Czego możemy się spodziewać? Niestety ciężko powiedzieć.
Ostatnimi czasy to Pentax królował pod względem enigmatycznych zapowiedzi nowego aparatu, którymi raczy użytkowników już prawie od roku. Pałeczkę przejmuje jednak Nikon.

"Połączenie profesjonalnego aparatu Nikon o jeszcze lepszych parametrach pracy z nowymi, zaawansowanymi akcesoriami i bogatą ofertą obiektywów NIKKOR, pozwoli uzyskać doskonałą jakość wyrazistości zdjęć." - tyle o nowym aparacie dowiadujemy się od producenta. Wiadomo jedynie, co było dość oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z pełną klatką. Nie znamy niestety żadnych szczegółów odnośnie potencjalnej specyfikacji aparatów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Tych zdaje się nie znać nawet producent. ”Szczegółowe informacje dotyczące modelu D5, w tym data premiery rynkowej oraz sugerowana cena detaliczna, nie są jeszcze znane.” - czytamy w informacji prasowej.

Co więc do zaoferowania będzie miał nowy Nikon? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wtedy też zobaczymy prawdopodobnie nową flagową lampę błyskową SB-5000 i wyzwalacz bezprzewodowy WT-6, o pracach nad którymi również wspomniał producent.

Więcej informacji o produktach Nikon znajdziecie pod adresem nikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
7
5
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)