Nikon pracuje nad modelem D5

Nikon pracuje nad modelem D5
W lakonicznej informacji prasowej producent poinformował o pracach nad pełnoklatkową lustrzanką Nikon D5. Czego możemy się spodziewać? Niestety ciężko powiedzieć.
Ostatnimi czasy to Pentax królował pod względem enigmatycznych zapowiedzi nowego aparatu, którymi raczy użytkowników już prawie od roku. Pałeczkę przejmuje jednak Nikon.

"Połączenie profesjonalnego aparatu Nikon o jeszcze lepszych parametrach pracy z nowymi, zaawansowanymi akcesoriami i bogatą ofertą obiektywów NIKKOR, pozwoli uzyskać doskonałą jakość wyrazistości zdjęć." - tyle o nowym aparacie dowiadujemy się od producenta. Wiadomo jedynie, co było dość oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z pełną klatką. Nie znamy niestety żadnych szczegółów odnośnie potencjalnej specyfikacji aparatów.
Fragment aparatu Nikon D4s
Tych zdaje się nie znać nawet producent. ”Szczegółowe informacje dotyczące modelu D5, w tym data premiery rynkowej oraz sugerowana cena detaliczna, nie są jeszcze znane.” - czytamy w informacji prasowej.

Co więc do zaoferowania będzie miał nowy Nikon? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wtedy też zobaczymy prawdopodobnie nową flagową lampę błyskową SB-5000 i wyzwalacz bezprzewodowy WT-6, o pracach nad którymi również wspomniał producent.

Więcej informacji o produktach Nikon znajdziecie pod adresem nikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1