Sony RX1R II - znamy Polską cenę!

0
Michał Chrzanowski
12 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Niespełna miesiąc temu firma Sony zaprezentowała nowego RX1R II. Aparat został wyposażony w 42,4-megapikselowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu wykonany w technologi BSI, obiektyw Zeiss Sonar T* 35 mm f/2 oraz szybki system autofokusa. Dziś poznaliśmy polską cenę drugiej generacji pełnoklatkowego kompaktu japońskiego producenta!
W połowie października 2015 roku informowaliśmy o premierze nowego Sony RX1R II - następcy pełnoklatkowego kompaktu RX 1R. Najnowszy przedstawiciel rodziny Sony został wyposażony w pełnoklatkową matrycę BSI CMOS o efektywnej rozdzielczości 42,4 megapikseli, która dzięki współpracy z procesorem obrazu BIONZ X oferuje szeroki zakres czułości ISO 100–25 600, z możliwością rozszerzenia do ISO 50–102 400. Co więcej, aby umożliwić pełne wykorzystanie szerokiego zakresu dynamicznego matrycy, nowy model RX1R II został wyposażony w tryb zapisu 14-bitowego obrazu RAW bez kompresji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Nowy RX1R II posiada obiektyw Zeiss Sonnar T* o stałej ogniskowej 35 mm i dużym otworze przysłony f/2. Ponadto, 9-listkowa przysłona pozwala uzyskać spójne, miękkie rozmycie nieostrych fragmentów obrazu. Dodatkowo na obiektywie znalazł się specjalny pierścień umożliwiający przełączenie w tryb zdjęć makro, w którym minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 14 cm. Więcej informacji o aparacie znajdziecie tutaj.

Jak zapewnia producent, Sony RX1R II trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku. Za pełnoklatkowy kompakt przyjdzie zapłacić 14 900 zł. Sprawdziły się więc wcześniejsze spekulacje, że nowy aparat japońskiego producenta może kosztować około 15 tysięcy złotych. Warto też odnotować, że w momencie premiery pierwszej generacji, model RX1R kosztował o około tysiąc złotych mniej. Podobna polityka firmy jest prowadzona również wśród innych produktów. Wystarczy przypomnieć, że w momencie pojawienia się na rynku A7R jego cena wynosiła około 10 tysięcy złotych. Druga odsłona - A7R II - była już dostępna w wyższej cenie – około 15 tys. zł. Podobnie, najnowsze modele RX100 IV i RX10 II debiutowały na rynku w cenie o 30% wyższej od poprzedników.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)