Pełnoklatkowy Pentax - nowa makieta zaprezentowana

0
Michał Chrzanowski
23 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Podczas nowojorskich targów PhotoPlus Expo został zaprezentowany długo oczekiwany pełnoklatkowy Pentax. Niestety była to kolejna trójwymiarowa makieta, która tym razem zdradziła nieco więcej szczegółów o samej konstrukcji.
Jeden z największych amerykańskich sklepów oferujących sprzęt fotograficzny zauważył na nowojorskich targach PhotoPlus Expo 2015 nową konstrukcję Pentaxa. Jak się okazało, w gablocie była zamknięta najnowsza makieta zapowiadanego pełnoklatkowego aparatu japońskiego producenta. Wykonanymi zdjęciami sklep podzielił się na swojej stronie.

Na szczęście, tym razem zaprezentowany “model” ujawnił nieco więcej konstrukcyjnych szczegółów. Nadchodząca pełna klatka, jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, będzie mieć prawdopodobnie odchylany lub obracany monitor LCD, mały ekran na górze korpusu, dwa pokrętła nastaw oraz mnogość przycisków dostępnych na obudowie. Niestety przedstawiciele japońskiego koncernu nie zdradzili żadnych szczegółowych informacji - nawet nazwy nowego modelu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Jak zapewnia producent na wiosnę 2016 roku zobaczymy już działającą wersję aparatu. Warto przypomnieć, że prace nad pełnoklatkowym Pentaxem sięgają aż roku 2001. Działający prototyp ówczesnego aparatu prezentowany był nawet podczas kilku imprez fotograficznych. Prace nad tamtym modelem zostały jednak wstrzymane. Miejmy nadzieję, że nowa pełnoklatkowa konstrukcja nie podzieli losu swojego poprzednika. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie możliwości będzie oferować.

Więcej informacji o nowym aparacie będzie udostępnianych w przyszłości przez producenta na stronie www.pentax.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
8
5
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły