Pełnoklatkowy Pentax - nowa makieta zaprezentowana

Pełnoklatkowy Pentax - nowa makieta zaprezentowana
Podczas nowojorskich targów PhotoPlus Expo został zaprezentowany długo oczekiwany pełnoklatkowy Pentax. Niestety była to kolejna trójwymiarowa makieta, która tym razem zdradziła nieco więcej szczegółów o samej konstrukcji.
Jeden z największych amerykańskich sklepów oferujących sprzęt fotograficzny zauważył na nowojorskich targach PhotoPlus Expo 2015 nową konstrukcję Pentaxa. Jak się okazało, w gablocie była zamknięta najnowsza makieta zapowiadanego pełnoklatkowego aparatu japońskiego producenta. Wykonanymi zdjęciami sklep podzielił się na swojej stronie.

Na szczęście, tym razem zaprezentowany “model” ujawnił nieco więcej konstrukcyjnych szczegółów. Nadchodząca pełna klatka, jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, będzie mieć prawdopodobnie odchylany lub obracany monitor LCD, mały ekran na górze korpusu, dwa pokrętła nastaw oraz mnogość przycisków dostępnych na obudowie. Niestety przedstawiciele japońskiego koncernu nie zdradzili żadnych szczegółowych informacji - nawet nazwy nowego modelu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jak zapewnia producent na wiosnę 2016 roku zobaczymy już działającą wersję aparatu. Warto przypomnieć, że prace nad pełnoklatkowym Pentaxem sięgają aż roku 2001. Działający prototyp ówczesnego aparatu prezentowany był nawet podczas kilku imprez fotograficznych. Prace nad tamtym modelem zostały jednak wstrzymane. Miejmy nadzieję, że nowa pełnoklatkowa konstrukcja nie podzieli losu swojego poprzednika. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie możliwości będzie oferować.

Więcej informacji o nowym aparacie będzie udostępnianych w przyszłości przez producenta na stronie www.pentax.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12