Drift Stealth 2

Drift Stealth 2
Drift Stealth 2 to nowa kamerka ekstremalna z oferty firmy Drift Innovation. Jest znacznie mniejsza i lżejsza od poprzednich modeli, a jednocześnie może się pochwalić ciekawymi funkcjami: obracanym obiektywem i sensorem, łącznością Wi-Fi, a także szeroką gamą akcesoriów do jej montażu.
Firma Drift Innovation zaprezentowała nową kamerkę ekstremalną Drift Stealth 2. To wyjątkowo niewielki i lekki model - mierzy 80 x 42,6 x 27,4 mm i waży zaledwie 97 gramów. Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 kl/s, a także HD 720p z prędkością 60 kl/s. Kamerka jest wyposażona w obracany o 300 stopni obiektyw z sensorem ułatwiający kadrowanie niezależnie od sposobu montażu. Obiektyw ma kąt widzenia 135 stopni, dzięki czemu udało się znacząco ograniczyć zniekształcenia charakterystyczne dla optyki typu "rybie oko".

Kamerka firmy Drift Innovation jest wyposażona w łączność Wi-Fi umożliwiającą komunikację ze smartfonem (specjalna aplikacja na system iOS oraz Android) będzie dostępna wkrótce. Wbudowana bateria pozwala na nagrywanie materiału przez trzy godziny. Na obudowie znajduje się standardowy gwint statywowy 1/4 cala, ale kamerka jest kompatybilna z całą gamę mocowan Drift - uchwytami na pasek, kask, kierownicę, obudową podwodną (do 40 metrów) i innymi. Drift Stealth 2 współpracuje także z pilotem na nadgarstek, który ma zasięg 10 metrów. Cena detaliczna urządzenia to 999 złotych.


Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć w informacji prasowej, a także na stronie www.driftinnovation.pl.

DRIFT INNOVATION z radością prezentuje swoją najnowszą, najmniejszą 
kamerę sportową – model 8 generacji - DRIFT STEALTH 2

Drift wraz z nowym modelem kontynuuje innowacyjne rozwiązania wprowadzając na rynek wysokiej jakości kamerę sportową, której główne cechy to bardzo dobrej jakości obraz video, zdjęcia 12 MP, łatwość obsługi, mnogość funkcji oraz minimalne wymiary i waga po raz pierwszy poniżej 100 g!

Październik, 2014 – Londyn – Drift Innovation (driftinnovation.com), brytyjska firma projektująca i produkująca uznane kamery sportowe i akcesoria, z przyjemnością przedstawia ósmą, najlżejszą i najmniejszą generację kamery DRIFT 
– model STEALTH 2.

Najnowszy model powstał w oparciu o liczne uwagi i sugestie klientów firmy DRIFT INNOVATION. Celem było urządzenie kompaktowych rozmiarów, rejestrujące wysokiej jakości obraz FULL HD bez zniekształceń, możliwie najlżejsze, maksymalnie ergonomiczne, odporne na warunki zewnętrzne, łatwe w użyciu, pracujące 3 godziny na baterii, a wszystko to w cenie poniżej 1000 zł! Najnowszy model DRIFT STEALTH 2 spełnia wszystkie te wymagania.

Drift Stealth 2 prosto z pudełka oferuje: rejestrowanie wysokiej jakości ostry obraz FULL HD; obracany o 300 stopni obiektyw do wypoziomowania obrazu niezależnie od położenia samej kamery; łączność Wi-Fi do sterowania i podglądu nagrywanego lub nagranego obrazu poprzez najnowszą aplikację DRIFT CONNECT (wkrótce), wbudowany ekran LCD do łatwiejszej obsługi kamery oraz 3 godziną pracę na baterii.


Połowę mniejsza, ponad 40% lżejsza!
Mając zaledwie 8 cm długości, 4,2 cm wysokość i 2,7 cm szerokości, ważąc jedyne 
97 gram! (48% mniejsza i 42% lżejsza od kamer GHOST) jest najbardziej przyjazną użytkownikowi, innowacyjną i miniaturową kamerą sportową na rynku. Dzięki temu może być montowana dosłownie gdziekolwiek, bez wpływu na uprawianą aktywność sportową, bezpieczeństwo czy aerodynamikę. Malutka ale wytrzymała – DRIFT STEALTH 2.

Wysokiej jakości obraz FULL HD
Idealna zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, STEALTH 2 korzysta z przetwornika typu CMOS firmy Aptina oraz obracanego obiektywu, składającego się z 7 elementów (w tym asferycznych). Dzięki zastosowaniu mniejszego kąta widzenia (135 stopni) uzyskano szerokokątny obraz bez zbędnych zniekształceń.

Dużo funkcji i łatwa obsługa
Stealth 2 oferuje wszystkie standardowe funkcje kamer DRIFT , a więc oprócz typowego trybu video użytkownik może robić zdjęcia, zdjęcia poklatkowe czy seryjne. Dodatkowo kamera posiada tryb rejestratora drogi oraz tzw. video tagging, umożliwiający rejestrację jedynie wybranych scen po ich wydarzeniu 
(praca w buforze). Wbudowany ekran LCD jest podświetlany kolorem dedykowanym do aktualnie wybranego trybu pracy, dzięki czemu użytkownik błyskawicznie otrzymuje informacje, w jakim statusie jest jego kamera lub czy aktualnie nagrywa, czy też jest w trybie czuwania.]

Łączność Wi-Fi
W połączeniu z darmową aplikacją DRIFT CONNECT (wkrótce na iOS oraz Android) – kamera DRIFT STEALTH 2 umożliwia pełną, zdalną kontrolę i podgląd obrazu nagranego (np. do sprawnego podzielenia się poprzez media społecznościowe) jak i nagrywanego dla prawidłowego kadrowania. Wszystko to jedynie przy pomocy Twojego telefonu czy tabletu.

3 godziny pracy
Pomimo absolutnie miniaturowych rozmiarów w kamerze STEALTH 2 udało się wygospodarować miejsce na wbudowany akumulator o pojemności 1500 mAh, dzięki czemu urządzenie może rejestrować obraz w jakości 1080p przez 3 godziny! 
To fantastyczny komfort pracy zwłaszcza tam, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony.

Cała gama sposobów montażu
Wykorzystując standardowy klips DRIFT – model STEALTH 2 jest kompatybilny ze wszystkimi, sprawdzonymi już akcesoriami montażowymi Drift Innovation. Mając całą gamę montaży dedykowanych jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Jeśli jednak zdarzy się, że montaże DRIFT nie zaspokoją Twoich potrzeb – kamera posiada wbudowany, standardowy gwint fotograficzny 1/4 cala.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8