Drift Stealth 2

Drift Stealth 2
Drift Stealth 2 to nowa kamerka ekstremalna z oferty firmy Drift Innovation. Jest znacznie mniejsza i lżejsza od poprzednich modeli, a jednocześnie może się pochwalić ciekawymi funkcjami: obracanym obiektywem i sensorem, łącznością Wi-Fi, a także szeroką gamą akcesoriów do jej montażu.
Firma Drift Innovation zaprezentowała nową kamerkę ekstremalną Drift Stealth 2. To wyjątkowo niewielki i lekki model - mierzy 80 x 42,6 x 27,4 mm i waży zaledwie 97 gramów. Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 kl/s, a także HD 720p z prędkością 60 kl/s. Kamerka jest wyposażona w obracany o 300 stopni obiektyw z sensorem ułatwiający kadrowanie niezależnie od sposobu montażu. Obiektyw ma kąt widzenia 135 stopni, dzięki czemu udało się znacząco ograniczyć zniekształcenia charakterystyczne dla optyki typu "rybie oko".

Kamerka firmy Drift Innovation jest wyposażona w łączność Wi-Fi umożliwiającą komunikację ze smartfonem (specjalna aplikacja na system iOS oraz Android) będzie dostępna wkrótce. Wbudowana bateria pozwala na nagrywanie materiału przez trzy godziny. Na obudowie znajduje się standardowy gwint statywowy 1/4 cala, ale kamerka jest kompatybilna z całą gamę mocowan Drift - uchwytami na pasek, kask, kierownicę, obudową podwodną (do 40 metrów) i innymi. Drift Stealth 2 współpracuje także z pilotem na nadgarstek, który ma zasięg 10 metrów. Cena detaliczna urządzenia to 999 złotych.


Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć w informacji prasowej, a także na stronie www.driftinnovation.pl.

DRIFT INNOVATION z radością prezentuje swoją najnowszą, najmniejszą 
kamerę sportową – model 8 generacji - DRIFT STEALTH 2

Drift wraz z nowym modelem kontynuuje innowacyjne rozwiązania wprowadzając na rynek wysokiej jakości kamerę sportową, której główne cechy to bardzo dobrej jakości obraz video, zdjęcia 12 MP, łatwość obsługi, mnogość funkcji oraz minimalne wymiary i waga po raz pierwszy poniżej 100 g!

Październik, 2014 – Londyn – Drift Innovation (driftinnovation.com), brytyjska firma projektująca i produkująca uznane kamery sportowe i akcesoria, z przyjemnością przedstawia ósmą, najlżejszą i najmniejszą generację kamery DRIFT 
– model STEALTH 2.

Najnowszy model powstał w oparciu o liczne uwagi i sugestie klientów firmy DRIFT INNOVATION. Celem było urządzenie kompaktowych rozmiarów, rejestrujące wysokiej jakości obraz FULL HD bez zniekształceń, możliwie najlżejsze, maksymalnie ergonomiczne, odporne na warunki zewnętrzne, łatwe w użyciu, pracujące 3 godziny na baterii, a wszystko to w cenie poniżej 1000 zł! Najnowszy model DRIFT STEALTH 2 spełnia wszystkie te wymagania.

Drift Stealth 2 prosto z pudełka oferuje: rejestrowanie wysokiej jakości ostry obraz FULL HD; obracany o 300 stopni obiektyw do wypoziomowania obrazu niezależnie od położenia samej kamery; łączność Wi-Fi do sterowania i podglądu nagrywanego lub nagranego obrazu poprzez najnowszą aplikację DRIFT CONNECT (wkrótce), wbudowany ekran LCD do łatwiejszej obsługi kamery oraz 3 godziną pracę na baterii.


Połowę mniejsza, ponad 40% lżejsza!
Mając zaledwie 8 cm długości, 4,2 cm wysokość i 2,7 cm szerokości, ważąc jedyne 
97 gram! (48% mniejsza i 42% lżejsza od kamer GHOST) jest najbardziej przyjazną użytkownikowi, innowacyjną i miniaturową kamerą sportową na rynku. Dzięki temu może być montowana dosłownie gdziekolwiek, bez wpływu na uprawianą aktywność sportową, bezpieczeństwo czy aerodynamikę. Malutka ale wytrzymała – DRIFT STEALTH 2.

Wysokiej jakości obraz FULL HD
Idealna zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, STEALTH 2 korzysta z przetwornika typu CMOS firmy Aptina oraz obracanego obiektywu, składającego się z 7 elementów (w tym asferycznych). Dzięki zastosowaniu mniejszego kąta widzenia (135 stopni) uzyskano szerokokątny obraz bez zbędnych zniekształceń.

Dużo funkcji i łatwa obsługa
Stealth 2 oferuje wszystkie standardowe funkcje kamer DRIFT , a więc oprócz typowego trybu video użytkownik może robić zdjęcia, zdjęcia poklatkowe czy seryjne. Dodatkowo kamera posiada tryb rejestratora drogi oraz tzw. video tagging, umożliwiający rejestrację jedynie wybranych scen po ich wydarzeniu 
(praca w buforze). Wbudowany ekran LCD jest podświetlany kolorem dedykowanym do aktualnie wybranego trybu pracy, dzięki czemu użytkownik błyskawicznie otrzymuje informacje, w jakim statusie jest jego kamera lub czy aktualnie nagrywa, czy też jest w trybie czuwania.]

Łączność Wi-Fi
W połączeniu z darmową aplikacją DRIFT CONNECT (wkrótce na iOS oraz Android) – kamera DRIFT STEALTH 2 umożliwia pełną, zdalną kontrolę i podgląd obrazu nagranego (np. do sprawnego podzielenia się poprzez media społecznościowe) jak i nagrywanego dla prawidłowego kadrowania. Wszystko to jedynie przy pomocy Twojego telefonu czy tabletu.

3 godziny pracy
Pomimo absolutnie miniaturowych rozmiarów w kamerze STEALTH 2 udało się wygospodarować miejsce na wbudowany akumulator o pojemności 1500 mAh, dzięki czemu urządzenie może rejestrować obraz w jakości 1080p przez 3 godziny! 
To fantastyczny komfort pracy zwłaszcza tam, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony.

Cała gama sposobów montażu
Wykorzystując standardowy klips DRIFT – model STEALTH 2 jest kompatybilny ze wszystkimi, sprawdzonymi już akcesoriami montażowymi Drift Innovation. Mając całą gamę montaży dedykowanych jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Jeśli jednak zdarzy się, że montaże DRIFT nie zaspokoją Twoich potrzeb – kamera posiada wbudowany, standardowy gwint fotograficzny 1/4 cala.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0