Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V

Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V
Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V to kamerka sportowa wyróżniająca się połączeniem niewielkich wymiarów i sporych możliwości. W zestawie znajduje się pilot wyposażony w GPS i funkcję podglądu na żywo.
Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V
Kamerka Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V to najmniejsza z dotychczasowych kamerek Action Cam. Jest o 1/3 mniejsza i lżejsza od dotychczasowych modeli (waga to jedynie 63 gramy). Na pokładzie znalazł się sensor CMOS Exmor R o rozdzielczości 11,9 megapikseli i rozmiarze 1/2,3 cala. Obiektyw ZEISS Tessar o światłosile f/2,8 ma kąt widzenia sięgający 170 stopni. Materiał w rozdzielczości Full HD może być zapisany z wykorzystaniem kodeka XAVC S z przepływnością 50 MB/s.

Standardowa obudowa jest odporna na zachlapanie (norma IPX4). Jeśli to zbyt mało, dostępna jest dodatkowa obudowa umożliwiająca zanurzenie kamerki na głębokość 5 metrów, a także chroniąca ją przed pyłem i upadkami.

Ważnym elementem zestawu jest pilot zakładany na przegub dłoni. Pilot ma ekran, na którym można sprawdzać obraz, sterować funkcjami kamerki, odtwarzać i kasować materiał. Urządzenie zostało też wyposażone w odbiornik GPS, dzięki czemu dane dotyczące geolokalizacji można przesłać do każdej z kontrolowanych kamer (maksymalnie pięć sztuk).

W informacji prasowej czytamy: Ważną zaletą kamery HDR-AZ1VR jest funkcja strumieniowej transmisji obrazu na żywo za pośrednictwem serwisu USTREAM. Pozwala ona pochwalić się swoimi ewolucjami przed całym światem — i to już w momencie ich wykonywania. Rozpoczynając strumieniową transmisję, można powiadomić o niej znajomych, wysyłając im informację przez serwis społecznościowy. Istnieje także możliwość sprawdzenia liczby widzów i nagrania strumieniowo przesyłanego filmu na kartę pamięci.

Wzbogaciła się oferta akcesoriów, dodatkowo zwiększających funkcjonalność kamery i możliwości filmowania na powietrzu. Uchwyt do montażu kamery Action Cam na plecaku VCT-BPM1 umożliwia bezpieczne noszenie urządzenia na pasku od plecaka. BLT-CHM1 to wyposażony w klips uchwyt, który pozwala zamontować kamerę na głowie, na czapce itp. — i uwiecznić obraz oglądany własnymi oczami. Obudowa wodoodporna SPK-AZ1 eliminuje obawy o zalanie kamery, a akumulator NP-BY1 pozwala nie martwić się wizją wyczerpania źródła zasilania. Do nabycia jest także zestaw akcesoriów ACC-TRDCY, w którego skład wchodzi akumulator i ładowarka USB. W ofercie znajdują się ponadto cztery specjalnie skonfigurowane zestawy, w których oprócz kamery Action Cam Mini znajdują się akcesoria dla rowerzysty, snowboardzisty lub osób, które po prostu lubią emocje.
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4