Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V

0
Michal Grzegorczyk
8 Wrzesień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V to kamerka sportowa wyróżniająca się połączeniem niewielkich wymiarów i sporych możliwości. W zestawie znajduje się pilot wyposażony w GPS i funkcję podglądu na żywo.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Kamerka Sony Action Cam Mini HDR-AZ1V to najmniejsza z dotychczasowych kamerek Action Cam. Jest o 1/3 mniejsza i lżejsza od dotychczasowych modeli (waga to jedynie 63 gramy). Na pokładzie znalazł się sensor CMOS Exmor R o rozdzielczości 11,9 megapikseli i rozmiarze 1/2,3 cala. Obiektyw ZEISS Tessar o światłosile f/2,8 ma kąt widzenia sięgający 170 stopni. Materiał w rozdzielczości Full HD może być zapisany z wykorzystaniem kodeka XAVC S z przepływnością 50 MB/s.

Standardowa obudowa jest odporna na zachlapanie (norma IPX4). Jeśli to zbyt mało, dostępna jest dodatkowa obudowa umożliwiająca zanurzenie kamerki na głębokość 5 metrów, a także chroniąca ją przed pyłem i upadkami.

Ważnym elementem zestawu jest pilot zakładany na przegub dłoni. Pilot ma ekran, na którym można sprawdzać obraz, sterować funkcjami kamerki, odtwarzać i kasować materiał. Urządzenie zostało też wyposażone w odbiornik GPS, dzięki czemu dane dotyczące geolokalizacji można przesłać do każdej z kontrolowanych kamer (maksymalnie pięć sztuk).

W informacji prasowej czytamy: Ważną zaletą kamery HDR-AZ1VR jest funkcja strumieniowej transmisji obrazu na żywo za pośrednictwem serwisu USTREAM. Pozwala ona pochwalić się swoimi ewolucjami przed całym światem — i to już w momencie ich wykonywania. Rozpoczynając strumieniową transmisję, można powiadomić o niej znajomych, wysyłając im informację przez serwis społecznościowy. Istnieje także możliwość sprawdzenia liczby widzów i nagrania strumieniowo przesyłanego filmu na kartę pamięci.

Wzbogaciła się oferta akcesoriów, dodatkowo zwiększających funkcjonalność kamery i możliwości filmowania na powietrzu. Uchwyt do montażu kamery Action Cam na plecaku VCT-BPM1 umożliwia bezpieczne noszenie urządzenia na pasku od plecaka. BLT-CHM1 to wyposażony w klips uchwyt, który pozwala zamontować kamerę na głowie, na czapce itp. — i uwiecznić obraz oglądany własnymi oczami. Obudowa wodoodporna SPK-AZ1 eliminuje obawy o zalanie kamery, a akumulator NP-BY1 pozwala nie martwić się wizją wyczerpania źródła zasilania. Do nabycia jest także zestaw akcesoriów ACC-TRDCY, w którego skład wchodzi akumulator i ładowarka USB. W ofercie znajdują się ponadto cztery specjalnie skonfigurowane zestawy, w których oprócz kamery Action Cam Mini znajdują się akcesoria dla rowerzysty, snowboardzisty lub osób, które po prostu lubią emocje.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
0
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły