Sony Action Cam HDR-AS20

0
Michal Grzegorczyk
11 Czerwiec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Sony Action Cam HDR-AS20 to nowa kamerka sportowa, która świetnie się sprawdzi podczas wakacyjnych wyjazdów. Ma szerokokątny obiektyw i 11,9-megapikselową matrycę CMOS Exmor R. W komplecie znajduje się wodoodporna obudowa i uchwyt samoprzylepny, a dodatkowo można dokupić między innymi pilot na przegub dłoni, którym można sterować maksymalnie pięcioma kamerami.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Firma Sony rozszerzyła swoją ofertę o kamerkę sportową Sony Action Cam HDR-AS20. Urządzenie zostało wyposażone w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 170 stopni (po włączeniu elektronicznej stabilizacji - 120 stopni), a także 11,9-megapikselową matrycę CMOS Exmor R o rozmiarze 1/2,3. Maksymalna rozdzielczość to Full HD (1920 x 1080 pikseli), a prędkość rejestrowania filmu to 60 kl/s. Urządzenie korzysta z kart z rodziny microSD, zostało też wyposażone w bezprzewodową łączność Wi-Fi i stereofoniczny mikrofon. W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy. Kamera umożliwia obecnie filmowanie non stop przez 130 minut (a bez Wi-Fi nawet 150 minut). Nowością jest także funkcja łączenia filmów w programie PlayMemories Home, służącą do prezentowania na podzielonym ekranie obrazów z maksymalnie czterech kamer.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Kamerka współpracuje z zakładanym na przegub dłoni, sprzedawanym oddzielnie pilotem. Umożliwia on zdalne sterowanie maksymalnie pięcioma kamerami i podgląd rejestrowanego przez nie obrazu. W komplecie z kamerką HDR-AS20 znajduje się natomiast obudowa wodoodporna (SPK-AS2) i uchwyt samoprzylepny (VCT-AM1).

Na razie nie znamy ceny tego modelu, ani terminu, w którym trafi on do sklepów.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)