Nikon D4 - firmware 1.10

Autor: Michal Grzegorczyk

18 Marzec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Koncern Nikon przygotował aktualizację firmware do profesjonalnej lustrzanki Nikon D4. Nowe oprogramowanie wewnętrzne wprowadza kilka zmian, między innymi dodaje obsługę kart Compact Flash o pojemności większej niż 128 gigabajtów.

Firmware typu A i B numer 1.10 do aparatu Nikon D4 wprowadza kilka zmian. Oto ich lista:

  • W menu Custom Setting (Ustawienia osobiste) dodano pozycję f17: Assign Remote Fn Button (Ustaw zdalny przycisk Fn)*.
  • Dodano obsługę kart pamięci CompactFlash o pojemności większej niż 128 GB.
  • Jeśli w menu Custom Setting (Ustawienia osobiste) dla pozycji a4 (AF activation (Włączenie AF)) wybrane było ustawienie AF-ON only (Tylko przycisk AF-ON) i naciśnięto przycisk AF-ON w celu włączenia autofokusa podczas fotografowania z użyciem wizjera, ostrość pozostawała zablokowana nawet po zwolnieniu przez użytkownika tego przycisku, a migawkę można było zwalniać przez cały czas. Zmieniono jednak specyfikacje, aby zwalnianie migawki było niemożliwe w poniższych warunkach, jeśli aparat nie ustawi ostrości*.[LST

;

Po równoczesnym umieszczeniu w aparacie karty pamięci XQD i określonego typu karty pamięci CompactFlash na górnym wyświetlaczu LCD pojawiał się komunikat "Err". Problem ten został rozwiązany.]Wszystkie szczegóły związane z aktualizacją można znaleźć na stronie producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)