Leica Roberta Franka trafia do muzeum

Zastanawialiście się kiedyś jakim aparatem Robert Frank pracował tworząc jedną z najważniejszych książek fotograficznych w historii - The Americans? Właśnie ta legendarna Leica trafiła do szwajcarskiego Muzeum Aparatów w Vevey.

Robert Frank jako pierwszy fotograf w historii otrzymał grant od fundacji Guggenheima na sfotografowanie społeczeństwa amerykańskiego. Praca nad albumem "The Americans" trwała od 1955 do 1956 roku. Fotograf spędził ten czas w drodze przez prawie całe Stany Zjednoczone. Zrobił 28 000 zdjęć, z których 83 znalazły się albumie.

Zdjęcia wykonywał Leiką IIIf, która właśnie trafiła do kolekcji Muzeum Aparatów w Vevey. Aparat został wykonany w 1932 roku i ma numer seryjny 132545. Do dalmierzowego korpusu jest podpięty niezwykle jasny jak na tamte czasy obiektyw Nikkor-S.O 50mm f/1,4 o numerze seryjnym 331845.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12