Canon EOS 5D Mark III i EOS-1D X - nota serwisowa

Canon opublikował notę serwisową dotyczącą lustrzanek EOS 5D Mark III oraz EOS-1D X. Producent opisuje problem związany z wolnym ustawianiem ostrości. Zapowiedziany został także nowy firmware, który ma go rozwiązać.

EOS 5D Mark III i EOS-1D X - komunikat o oprogramowaniu sprzętowym
Szczegóły:
W przypadku niektórych warunków fotografowania ustawienie ostrości przez cyfrowe lustrzanki EOS 5D Mark III i EOS-1D X może potrwać nieco dłużej, gdy jest używane oświetlenie wspomagające AF lampy błyskowej Speedlite. Powyższe dotyczy porównania z czasem, którego potrzebują cyfrowe lustrzanki EOS 5D Mark II i EOS-1D Mark IV wykorzystujące oświetlenie wspomagające AF lampy błyskowej Speedlite.

Dotyczy produktów:
EOS 5D Mark III
EOS-1D X

Rozwiązanie:
Pracujemy nad rozwiązaniem, które usprawni działanie funkcji regulacji ostrości w modelach EOS 5D Mark III i EOS-1D X i planujemy udostępnić aktualizację oprogramowania sprzętowego wg następującego harmonogramu:
EOS 5D Mark III: (szacowana data) koniec kwietnia 2013 r.
EOS-1D X: (szacowana data) koniec maja 2013 r.


Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Canona.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1