Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon IXUS 510 HS i IXUS 240 HS

0

Autor: Michal Grzegorczyk

7 Luty 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Wśród dzisiejszych nowości Canona nie mogło zabraknąć nowych IXUS-ów. Obydwa wyróżniają się absolutnie minimalistycznym "designem", dotykowymi ekranami oraz łącznością WiFi umożliwiającą transfer zdjęć do internetu oraz na urządzenia z systemem iOS.

Canon IXUS 510 HS to kieszonkowy superzoom wyposażony w 10-megapikselową matrycę BSI CMOS działającą z czułościami z zakresu ISO 100 - 3200 oraz obiektyw o zakresie 28 - 336 milimetrów (12-krotny zoom) z optyczną stabilizacją obrazu. Aparat został zaprojektowany w absolutnie minimalistyczny sposób. Obudowa ma kształt prostopadłościanu o ściankach stykających się niemal bez zaokrągleń. Całą tylną ściankę wypełnia 3,2-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 461 000 punktów.

Aparat wyróżnia się łącznością WiFi. Bezpośrednio z aparatu, za pośrednictwem sieci domowej lub hot-spota zdjęcia mogą trafiać do serwisów społecznościowych lub być wysłane pocztą elektroniczną. Canon przygotował też specjalną aplikację CameraWindow na urządzenia z systemem iOS. W identyczną funkcjonalność został też wyposażony drugi nowy IXUS: 240 HS.

Canon IXUS 240 HS ma matrycę BSi CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz stabilizowany obiektyw o zakresie 24-120 milimetrów (5-krotny zoom). Podobnie jak opisywany wyżej IXUS 510 HS został też wyposażony w 3,2-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 460 000 punktów.

Obydwa aparaty powinny znaleźć się w sprzedaży w kwietniu. Na razie nie wiemy ilę będą kosztować w Polsce

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
6
0
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
W ostatnich dniach plotkowało się o nowej kamerze Canona, mającej wykorzystywać rozwiązania AI, która miałaby bazować na koncepcie pokazanym w 2018 roku. Dziś wiemy...
4
1
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)