Leica opuszcza Solms, buduje nową siedzibę w Wetzlar

Leica poinformowała o planach przeniesienia swojej siedziby z Solms do Wetzlar. W 2013 roku powstanie tam nowoczesny kompleks biurowo-produkcyjny z firmowym muzeum, sklepem i studiem fotograficznym. Producent zapowiada, że do znacznej części nowej fabryki będą mogli wejść zwiedzający.
Zwrot "producent z Solms" niedługo straci na aktualności. Leica zapowiedziała budowę nowoczesnego kompleksu biurowo-produkcyjnego w Wetzlar. Swoje miejsce, poza samą fabryką, znajdą tam biura, serwis techniczny, firmowe muzeum, sklep oraz studio fotograficzne. Leica przewiduje także możliwość zwiedzania fabryki przez gości.


W informacji prasowej czytamy: {ITL|Budynek, który będzie nowym miejscem pracy dla ponad 600 członków personelu Leiki, został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami energooszczędności, takimi jak system wykorzystywania energii geotermalnej, oraz dach pokryty panelami solarnymi. Harmonogram prac zakłada, że budowa powinna rozpocząć się w kwietniu 2012 i potrwać do listopada 2013r. Nowa siedziba Leica Camera AG zajmie nieomal 3 hektary na sześciohektarowej działce usytuowanej w parku technologicznym imienia Ernesta Leitza w Wetzlar.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0