Leica opuszcza Solms, buduje nową siedzibę w Wetzlar

Leica poinformowała o planach przeniesienia swojej siedziby z Solms do Wetzlar. W 2013 roku powstanie tam nowoczesny kompleks biurowo-produkcyjny z firmowym muzeum, sklepem i studiem fotograficznym. Producent zapowiada, że do znacznej części nowej fabryki będą mogli wejść zwiedzający.
Zwrot "producent z Solms" niedługo straci na aktualności. Leica zapowiedziała budowę nowoczesnego kompleksu biurowo-produkcyjnego w Wetzlar. Swoje miejsce, poza samą fabryką, znajdą tam biura, serwis techniczny, firmowe muzeum, sklep oraz studio fotograficzne. Leica przewiduje także możliwość zwiedzania fabryki przez gości.


W informacji prasowej czytamy: {ITL|Budynek, który będzie nowym miejscem pracy dla ponad 600 członków personelu Leiki, został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami energooszczędności, takimi jak system wykorzystywania energii geotermalnej, oraz dach pokryty panelami solarnymi. Harmonogram prac zakłada, że budowa powinna rozpocząć się w kwietniu 2012 i potrwać do listopada 2013r. Nowa siedziba Leica Camera AG zajmie nieomal 3 hektary na sześciohektarowej działce usytuowanej w parku technologicznym imienia Ernesta Leitza w Wetzlar.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18