Leica opuszcza Solms, buduje nową siedzibę w Wetzlar

Leica poinformowała o planach przeniesienia swojej siedziby z Solms do Wetzlar. W 2013 roku powstanie tam nowoczesny kompleks biurowo-produkcyjny z firmowym muzeum, sklepem i studiem fotograficznym. Producent zapowiada, że do znacznej części nowej fabryki będą mogli wejść zwiedzający.
Zwrot "producent z Solms" niedługo straci na aktualności. Leica zapowiedziała budowę nowoczesnego kompleksu biurowo-produkcyjnego w Wetzlar. Swoje miejsce, poza samą fabryką, znajdą tam biura, serwis techniczny, firmowe muzeum, sklep oraz studio fotograficzne. Leica przewiduje także możliwość zwiedzania fabryki przez gości.


W informacji prasowej czytamy: {ITL|Budynek, który będzie nowym miejscem pracy dla ponad 600 członków personelu Leiki, został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami energooszczędności, takimi jak system wykorzystywania energii geotermalnej, oraz dach pokryty panelami solarnymi. Harmonogram prac zakłada, że budowa powinna rozpocząć się w kwietniu 2012 i potrwać do listopada 2013r. Nowa siedziba Leica Camera AG zajmie nieomal 3 hektary na sześciohektarowej działce usytuowanej w parku technologicznym imienia Ernesta Leitza w Wetzlar.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13