Leica opuszcza Solms, buduje nową siedzibę w Wetzlar

Leica poinformowała o planach przeniesienia swojej siedziby z Solms do Wetzlar. W 2013 roku powstanie tam nowoczesny kompleks biurowo-produkcyjny z firmowym muzeum, sklepem i studiem fotograficznym. Producent zapowiada, że do znacznej części nowej fabryki będą mogli wejść zwiedzający.
Zwrot "producent z Solms" niedługo straci na aktualności. Leica zapowiedziała budowę nowoczesnego kompleksu biurowo-produkcyjnego w Wetzlar. Swoje miejsce, poza samą fabryką, znajdą tam biura, serwis techniczny, firmowe muzeum, sklep oraz studio fotograficzne. Leica przewiduje także możliwość zwiedzania fabryki przez gości.


W informacji prasowej czytamy: {ITL|Budynek, który będzie nowym miejscem pracy dla ponad 600 członków personelu Leiki, został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami energooszczędności, takimi jak system wykorzystywania energii geotermalnej, oraz dach pokryty panelami solarnymi. Harmonogram prac zakłada, że budowa powinna rozpocząć się w kwietniu 2012 i potrwać do listopada 2013r. Nowa siedziba Leica Camera AG zajmie nieomal 3 hektary na sześciohektarowej działce usytuowanej w parku technologicznym imienia Ernesta Leitza w Wetzlar.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7