Hama Ray Flash Ring - nakładka na lampy błyskowe

Hama Ray Flash Ring to nakładka na systemowe lampy błyskowe, która pozwala uzyskać efekt zbliżony do oświetlenia lampą pierścieniową. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Nakładka może się przydać w fotografii portretowej i produktowej.
Hama Ray Flash Ring to nakładka na reporterskie lampy systemowe - nadaje się do lamp błyskowych Nikon SB-800, Nikon SB-900 czy Canon 580 EX II. Pozwala osiągnąć efekt zbliżony do lamp pierścieniowych. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny, trwa kilkanaście sekund i w żaden sposób nie wpływa na pracę automatyki lampy. Hama Ray Flash Ring nie zmienia też temperatury barwowej światła. Najbardziej może się przydać w fotografii portretowej czy produktowej, wszędzie tam gdzie potrzebne jest równe oświetlenie.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Nakładka Hama Ray Flash Ring na lampy błyskowe

Kwiecień 2010 -
Podczas targów Film Foto Video 2010 Hama zaprezentowała profesjonalną nakładkę fotograficzną Ray Flash Ring, która zamienia klasyczny flesz w lampę pierścieniową. Światło lampy jest częściowo przechwytywane przez nakładkę, co umożliwia niwelowanie niepożądanych cieni. Co ważne, temperatura barwowa zdjęcia pozostaje neutralna.

Nakładka Hama Ray Flash Ring dobrze sprawdza się w fotografii makro oraz portretowej. Warto ją stosować przede wszystkim do ujęć ślubnych, przy okazji uroczystości rodzinnych, a także w takich dziedzinach, jak: moda, zdjęcia produktów i fotografia prasowa.

Nakładka Hama Ray Flash instalowana jest na lampie w prosty, mechaniczny sposób. Wystarczy umieścić produkt na głowicy lampy błyskowej i zablokować w odpowiedniej pozycji mechanizmem mocowania. Montaż i demontaż nakładki trwa zaledwie kilkanaście do kilkadziesięciu sekund.

Nakładka Hama Ray Flash Ring nie wymaga specjalnego okablowania, zasilania ani dodatkowych układów elektronicznych. Dzięki temu nie ma obaw o zablokowanie jakichkolwiek funkcji aparatu (AF) lub lampy błyskowej (TTL).

Wysokość nakładki zależy od modelu lampy błyskowej, z którą produkt ma współpracować. Pierścień ma średnicę 22,5 cm (zewnętrzna) oraz 14,5 cm (wewnętrzna). Całość waży niespełna 500 g. Nakładka Hama Ray Flash Ring nadaje się między innymi do lampy błyskowej Nikon SB 800, Nikon SB 900 oraz Canon 580 EX II.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0