Hama Ray Flash Ring - nakładka na lampy błyskowe

Hama Ray Flash Ring to nakładka na systemowe lampy błyskowe, która pozwala uzyskać efekt zbliżony do oświetlenia lampą pierścieniową. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Nakładka może się przydać w fotografii portretowej i produktowej.
Hama Ray Flash Ring to nakładka na reporterskie lampy systemowe - nadaje się do lamp błyskowych Nikon SB-800, Nikon SB-900 czy Canon 580 EX II. Pozwala osiągnąć efekt zbliżony do lamp pierścieniowych. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny, trwa kilkanaście sekund i w żaden sposób nie wpływa na pracę automatyki lampy. Hama Ray Flash Ring nie zmienia też temperatury barwowej światła. Najbardziej może się przydać w fotografii portretowej czy produktowej, wszędzie tam gdzie potrzebne jest równe oświetlenie.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Nakładka Hama Ray Flash Ring na lampy błyskowe

Kwiecień 2010 -
Podczas targów Film Foto Video 2010 Hama zaprezentowała profesjonalną nakładkę fotograficzną Ray Flash Ring, która zamienia klasyczny flesz w lampę pierścieniową. Światło lampy jest częściowo przechwytywane przez nakładkę, co umożliwia niwelowanie niepożądanych cieni. Co ważne, temperatura barwowa zdjęcia pozostaje neutralna.

Nakładka Hama Ray Flash Ring dobrze sprawdza się w fotografii makro oraz portretowej. Warto ją stosować przede wszystkim do ujęć ślubnych, przy okazji uroczystości rodzinnych, a także w takich dziedzinach, jak: moda, zdjęcia produktów i fotografia prasowa.

Nakładka Hama Ray Flash instalowana jest na lampie w prosty, mechaniczny sposób. Wystarczy umieścić produkt na głowicy lampy błyskowej i zablokować w odpowiedniej pozycji mechanizmem mocowania. Montaż i demontaż nakładki trwa zaledwie kilkanaście do kilkadziesięciu sekund.

Nakładka Hama Ray Flash Ring nie wymaga specjalnego okablowania, zasilania ani dodatkowych układów elektronicznych. Dzięki temu nie ma obaw o zablokowanie jakichkolwiek funkcji aparatu (AF) lub lampy błyskowej (TTL).

Wysokość nakładki zależy od modelu lampy błyskowej, z którą produkt ma współpracować. Pierścień ma średnicę 22,5 cm (zewnętrzna) oraz 14,5 cm (wewnętrzna). Całość waży niespełna 500 g. Nakładka Hama Ray Flash Ring nadaje się między innymi do lampy błyskowej Nikon SB 800, Nikon SB 900 oraz Canon 580 EX II.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13