Hama Ray Flash Ring - nakładka na lampy błyskowe

Hama Ray Flash Ring to nakładka na systemowe lampy błyskowe, która pozwala uzyskać efekt zbliżony do oświetlenia lampą pierścieniową. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Nakładka może się przydać w fotografii portretowej i produktowej.
Hama Ray Flash Ring to nakładka na reporterskie lampy systemowe - nadaje się do lamp błyskowych Nikon SB-800, Nikon SB-900 czy Canon 580 EX II. Pozwala osiągnąć efekt zbliżony do lamp pierścieniowych. Montaż i demontaż jest czysto mechaniczny, trwa kilkanaście sekund i w żaden sposób nie wpływa na pracę automatyki lampy. Hama Ray Flash Ring nie zmienia też temperatury barwowej światła. Najbardziej może się przydać w fotografii portretowej czy produktowej, wszędzie tam gdzie potrzebne jest równe oświetlenie.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Nakładka Hama Ray Flash Ring na lampy błyskowe

Kwiecień 2010 -
Podczas targów Film Foto Video 2010 Hama zaprezentowała profesjonalną nakładkę fotograficzną Ray Flash Ring, która zamienia klasyczny flesz w lampę pierścieniową. Światło lampy jest częściowo przechwytywane przez nakładkę, co umożliwia niwelowanie niepożądanych cieni. Co ważne, temperatura barwowa zdjęcia pozostaje neutralna.

Nakładka Hama Ray Flash Ring dobrze sprawdza się w fotografii makro oraz portretowej. Warto ją stosować przede wszystkim do ujęć ślubnych, przy okazji uroczystości rodzinnych, a także w takich dziedzinach, jak: moda, zdjęcia produktów i fotografia prasowa.

Nakładka Hama Ray Flash instalowana jest na lampie w prosty, mechaniczny sposób. Wystarczy umieścić produkt na głowicy lampy błyskowej i zablokować w odpowiedniej pozycji mechanizmem mocowania. Montaż i demontaż nakładki trwa zaledwie kilkanaście do kilkadziesięciu sekund.

Nakładka Hama Ray Flash Ring nie wymaga specjalnego okablowania, zasilania ani dodatkowych układów elektronicznych. Dzięki temu nie ma obaw o zablokowanie jakichkolwiek funkcji aparatu (AF) lub lampy błyskowej (TTL).

Wysokość nakładki zależy od modelu lampy błyskowej, z którą produkt ma współpracować. Pierścień ma średnicę 22,5 cm (zewnętrzna) oraz 14,5 cm (wewnętrzna). Całość waży niespełna 500 g. Nakładka Hama Ray Flash Ring nadaje się między innymi do lampy błyskowej Nikon SB 800, Nikon SB 900 oraz Canon 580 EX II.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1