Epson P-6000 i P-7000 - zaawansowane fotobanki

Choć era fotobanków już powoli mija, producenci nadal starają się uatrakcyjniać i odświeżać produkty z tego segmentu. Epson zaprezentował właśnie dwa modele P-7000 i P-6000, różniące się pojemnością dysku - większy ma 160 GB, mniejszy 80 GB. Obydwa fotobanki mają 4-calowe ekrany LCD i liczne funkcje ułatwiające przechowywanie i przeglądanie zdjęć.
Epson P-6000

W dobie 32-, a nawet 64 GB kart CF rola fotobanków systematycznie maleje. Niemniej dobrze, że producenci starają się rozwijać tą gałąź produktów tak długo, jak długo są użytkownicy korzystający z tego rozwiązania. Dwa nowe zaawansowane fotobanki zaprezentował właśnie Epson. Różnią się pojemnością dysku. W modelu Epson P-7000 wynosi ona 160 GB, a w P-6000 połowę mniej. Pozostałe cechy i funkcje są takie same: 4-calowy ekran LCD Epson Photo Fine Premia o rozdzielczości 640x480, gniazda kart CF i SD/SDHC, złącze USB Host/Device, odczyt JPEG-ów, RAW-ów i popularnych formatów muzycznych i wideo.

złącza Epsona P-7000

Urządzenia mają trafić do sklepów z początkiem września. Bardziej zaawansowany model P-7000 ma kosztować około 750 euro, a model P-6000 około 600 euro. Polskich cen na razie nie znamy.

Nowe produkty z linii Epson Photoviewer

Przeglądarki P-7000 i P-6000 oferują fotografom większą jakość obrazu i łatwiejszą obsługę

7 sierpnia 2008 -
Firma Epson poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii profesjonalnych narzędzi do zarządzania mediami, które umożliwiają fotografom przechowywanie i przeglądanie zdjęć podczas podróży. Przeglądarki P-7000 i P-6000 Photoviewer są wyposażone w dyski twarde o pojemności odpowiednio 160 GB i 80 GB oraz w duże, 4-calowe ekrany LCD Epson Photo Fine Premia o rozdzielczości 640x480.

Jon Pardoe, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: "Choć większość aparatów jest wyposażona w ekran, czasem trudno jest ocenić ostrość, ziarnistość oraz jakość oświetlenia, dopóki zdjęcia nie zostaną skopiowane do komputera. Nowe produkty rozwiązują ten problem, pozwalając fotografowi oglądać zdjęcia bez względu na to, gdzie akurat przebywa - czy wędruje z plecakiem przez pustynię, czy stoi przy trasie narciarskiej na górskim zboczu."

Dzięki szerszemu kątowi widzenia i gamie kolorów pokrywającej 94 przestrzeni barw Adobe RGB fotografowie zyskują większą klarowność obrazu i możliwość szczegółowego badania swoich zdjęć. Przeglądarki Photoviewer można używać podczas edycji zdjęć w programie Adobe Photoshop jako wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw, uzyskując taki sam poziom wierności kolorów jak na profesjonalnym monitorze, który jest trzy razy droższy.

Dzięki większej ergonomii, w tym nowemu kółku przewijania, łatwość użycia staje się jedną z charakterystycznych cech urządzenia. Nowe przeglądarki Photoviewer są nie tylko wygodniejsze w obsłudze, ale również wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, na przykład możliwość szybkiego przygotowywania i drukowania obrazów RAW za pośrednictwem interfejsu Pictbridge. Większa funkcjonalność jest również zasługą zaawansowanego oprogramowania, które pozwala edytować i przycinać obrazy oraz opatrywać fotografie znakami wodnymi.

Nowe przeglądarki Epson Photoviewer są niewielkie i wytrzymałe, więc sprawdzają się znakomicie zarówno na planie zdjęciowym, jak i podczas podróży. Dzięki innowacyjnej, energooszczędnej konstrukcji ekranu LCD przeglądarki długo pracują na zasilaniu bateryjnym, co jest ważne dla podróżujących fotografów, którzy często mają utrudniony dostęp do źródeł prądu. Ponadto przeglądarka P-7000 jest sprzedawana wraz z akcesoriami: ładowarką, która umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch baterii, wygodną ładowarką samochodową i wytrzymałym etui z paskiem.

Przeglądarki P6000 i P7000 są zgodne z szeroką gamą kart pamięci, w tym CF i SD-HC. Zawierają również port hosta USB, który umożliwia bezpośrednie podłączanie aparatów i czytników kart, dzięki czemu obsługują każdy aparat cyfrowy. Przeglądarki standardowo obsługują formaty JPEG i RAW wszystkich największych producentów aparatów,
a przyszłe modele mogą być obsługiwane dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Epson Photoviewer P6000/P7000 - kluczowe cechy i funkcje:
- 4-calowy ekran LCD Epson Photo Fine Premia: szeroka gama kolorów i duży kąt widzenia
- Przechowywanie obrazów o wysokiej rozdzielczości — odpowiednik 145 kart pamięci o pojemności 1 GB (P-7000) albo 70 kart o pojemności 1 GB (P-6000)
- Różnicowe kopie zapasowe i łączność z zewnętrznymi urządzeniami pamięciowymi
- Praca z Adobe® Photoshop w charakterze wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw
- Doraźna edycja obrazów RAW
- 5-gwiazdkowy system klasyfikacji zgodny z Adobe® Bridge
- Epson P-6000 RRP - sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 599 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku
- Epson P-7000 RRP - sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 749 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7