Sanho HyperDrive Colorspace O - fotobank z wymiennym dyskiem

Na polskim rynku pojawił się ciekawy produkt - fotobank HyperDrive Colorspace O firmy Sanho. 3,2-calowy wyświetlacz pozwala na przeglądanie zgromadzonych na dysku zdjęć, a tych może być naprawdę dużo - urządzenie współpracuje z dowolnie dużym 2,5 calowym dyskiem SATA, który może być zamontowany i wymieniany na inny przez użytkownika.
Fotobanki ciągle znajdują zwolenników i nabywców. Problemów z tym ostatnim nie będzie miał zapewne HyperDrive Colorspace O firmy Sanho. Urządzenie dostępne jest osobno - bez dysku, lub z dyskiem - do wyboru kilka pojemności. Użytkownik we własnym zakresie może zamontować dowolny, 2,5-calowy dysk SATA. Prędkość transferu wynosi maksymalnie około 28 MB/s, a na jednym ładowaniu baterii można wykonać backup około 120 GB.


Zdjęcia można przeglądać na 3,2-calowym ekranie LCD, który dodatkowo posiada czujnik orientacji. HyperDrive Colorspace O ma dwa sloty kart pamięci, które obsługują łącznie 15 różnych formatów. Warto podkreślić, że oprócz JPEG-ów, fotobank radzi sobie z RAW-ami od większości producentów. Producent zadbał też o kilka przydatnych podczas przeglądania funkcji - można szukać po dacie (w układzie kalendarzowym), w przeglądarce zdjęć i explorerze plików. W każdej chwili można podejrzeć EXIF i histogram wybranego zdjęcia.


Po bardziej szczegółowe informacje odsyłamy na {LNK|http://www.hyperdrive.pl;stronę producenta.] Poniżej prezentujemy informację otrzymaną prasową:

Na rynku europejskim pojawił się nowy fotobank HyperDrive COLORSPACE O firmy Sanho. Wyposażono go w dwa gniazda obsługujące 15 typów kart pamięci. Dzięki 3.2 calowemu wyświetlaczowi z czujnikiem położenia, możemy w łatwy sposób przeglądać nasze pliki JPEG oraz RAW. Fotobank jest dostępny z kilkoma wielkościami dysków twardych lub też bez dysku. Producent przygotował urządzenie w taki sposób, że instalacja dysku lub wymiana na większy możliwa jest we własnym zakresie.

Prędkość transferu pomiędzy kartą i fotobakiem dochodzi do 25MB/s, co czyni go liderem wśród urządzeń tego typu. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany 32-bitowy system weryfikacji kopiowania oraz możliwość podglądu kopiowanych zdjęć. W celu zoptymalizowania procesu kopiowania pod względem szybkości oraz bezpieczeństwa danych, użytkownik może ustawiać prędkość transferu, metodę weryfikacji oraz sposób podglądu kopiowanych zdjęć (z karty lub z dysku). Urządzenie posiada również wbudowane narzędzie do odzyskiwania przypadkowo utraconych zdjęć.

Podczas każdego backupu karty na dysku zakładany jest oddzielny katalog z kolejnym numerem, co ułatwia późniejsze administrowanie zasobami. Nagrane na dysk zdjęcia można przeglądać z kilku poziomów: explorera plików, przeglądarki zdjęć oraz narzędzia wyszukującego fotografie po dacie. Ta ostatnia opcja jest bardzo ciekawym rozwiązaniem – dla wybranego roku i miesiąca urządzenie wyszukuje na dysku (lub w wybranym folderze) zdjęcia, zlicza je i na planszy kalendarza pokazuje sumę fotografii wykonanych w każdym dniu. Dodatkowo po wybraniu określonej daty wyświetlane są  miniatury zdjęć oraz ścieżka dostępu do danych. W trybie przeglądarki, zdjęcia prezentowane są w postaci miniatur (w ilości definiowanej przez użytkownika) lub w trybie pełnoekranowym. Urządzenie obsługuje zarówno pliki w formacie JPG jak i większość najpopularniejszych formatów RAW. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią histogram oraz dane EXIF. Na koniec warto wspomnieć o wydajnej baterii (umożliwiającej skopiowanie do 120GB danych) oraz możliwości aktualizowania oprogramowania. Szczegółowy opis pozostałych funkcji znajduje się na stronie producenta oraz polskiego dystrybutora. Zalety urządzenia powinny docenić osoby pracujące w terenie oraz podróżnicy.
 
Od września COLORSPACE O oraz wcześniejsze modele COLORSPACE i SPACE dostępne są również w Polsce, w sklepie internetowym www.hyperdrive.pl oraz w wybranych punktach sprzedaży.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0