Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Czerwiec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.

Informacja prasowa:

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowych lamp i paneli przeznaczonych do transmisji telewizyjnych i zastosowań estradowych.

Godox F7-120D/Bi - lampy LED z soczewką Fresnela

Nowe lampy Godox to interesująca propozycja dla studiów telewizyjnych, teatrów i innych miejsc, w których potrzebne jest profesjonalne światło, zwłaszcza z montażem sufitowym. Dzięki bezwentylatorowej konstrukcji, lampy F7-120 są ciche i mogą być stosowane nawet w najbardziej wymagających pod względem dźwiękowym środowiskach.

Zastosowana w lampie 7-calowa soczewka Fresnela pozwoli na płynną regulację kąta wiązki światła od 15° do 60° w zależności od potrzeb. Dodatkową precyzję nad kierunkiem czy wycięciem światła zapewniają 4-listkowe wrota. Dostępne będą wersje o stałej temperaturze barwowej (F7-120D) 5600 K jak i wersja o zmiennej temperaturze 3200-5600 K (F7-120Bi).

Zarówno w trybie światła punktowego, jak i rozproszonego, te 120-watowe lampy zapewniają wysoki poziom jasności przy minimalnych stratach mocy. W trybie punktowym lampa F7-120D generuje 71,100 luksów z odległości 1 metra.

Lampa charakteryzuje się doskonałą dokładnością kolorów, z oceną 96/98 według standardów CRI i TLCI. Oznacza to, że kolorystyka światła jest niezwykle precyzyjna, co eliminuje potrzebę korekcji kolorów i wiernie odwzorowuje odcienie skóry. Nawet przy wysokich klatkażach, F7-120D zapewnia stabilne oświetlenie bez migotania.

Lampą można sterować za pomocą aplikacji Godox Light, poprzez DMX, a także poprzez panel kontrolny na urządzeniu. Można ją zasilać indywidualnie lub połączyć do 10 jednostek w łańcuch.

Panele LED Godox P120D/Bi i P200Bi

Seria nowych paneli Godox to idealny wybór do pracy w studiu czy telewizji, gdzie liczy się dokładność odwzorowania kolorów, łatwa kontrola i brak efektu migotania. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie i bezwentylatorowej konstrukcji panel działa cicho, co jest kluczowe w dźwiękochłonnych środowiskach. Panele mogą być zasilane kaskadowo (do 5 jednostek) i sterowane za pomocą DMX, aplikacji Godox Light, pilota RC-A6II lub na panelu kontrolnym urządzenia.

Panele zapewniają miękkie, równomierne i precyzyjne oświetlenie (CRI/TLCI na poziomie 96/98) bez efektu migotania, nawet przy dużych klatkażach. Regulacja jasności odbywa się płynnie w zakresie od 0 do 100%. Wersje Bi-color pozwalają dopasować temperaturę barwową w zakresie 3200 do 5600K.

Mniejszy, bardziej kompaktowy (waga około 4.5 kg) panel P120 może być także zasilany przez akumulator V-mount.

Cena i dostępność

Lampy i panele będzie można nabyć w oficjalnym sklepie Godox. Dostępne będą zestawy z montażem sufitowym jak i statywowym. Zarówno lampy jak i panele będą dostarczane z wrotami. Cena i dostępność zostanie podana wkrótce.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)