Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Lipiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.

Informacja prasowa

Seria lamp Godox Litemons LA, dzięki możliwości wykorzystania pełnego spektrum barw RGB potrafi podnieść standard produkcji wideo na zupełnie inny poziom. Wykorzystuje wysokiej jakości diody LED, gwarantujące dużą jasność i nasycone kolory. Lampy te mogą świecić w szerokim zakresie temperatur barwowych od 1800 do 10000 K w trybie CCT.

Posiadają też do wyboru tryby HSI, RGBW, GEL i FX, co umożliwia osiągnięcie odpowiedniego wyglądu i efektów niezbędnych do wykreowania konkretnej sceny. Mimo wysokiej funkcjonalności lamp udało się utrzymać kompaktowe wymiary i atrakcyjny design. Jednostki Litemons są zgodne z modyfikatorami z mocowaniem Bowens, co gwarantuje szeroką kompatybilność z wieloma softboxami, czaszami, nakładkami projekcyjnymi czy soczewkami Fresnela dostępnymi na rynku.

Łatwe sterowanie

Kontrolowanie lamp za pomocą aplikacji Godox Light jest szybkie i łatwe. Intuicyjny interfejs aplikacji ułatwia tworzenie idealnych ustawień jasności, kolorów oraz trybów specjalnych, czyniąc proces prostym i przyjemnym. W lampach Litemons dodano także możliwość szybkiego parowania lamp z aplikacją za pomocą NFC.

Zasilanie

Nieważne, czy praca odbywa się w studiu z zapewnionym stałym zasilaniem sieciowym, czy na zewnątrz z wykorzystaniem akumulatorów V-Mount (przy użyciu akcesoryjnego adaptera), lampy Litemons zapewniają elastyczność w każdych warunkach. Niezależnie od tego, czy jest się samodzielnym twórcą, YouTuberem, czy pracownikiem dużego zespołu produkcyjnego, seria LA to odpowiednie lampy, spełniające potrzeby użytkownika.

Godox Litemons RGB - najważniejsze cechy:

  • maksymalna moc: LA150R: 165 W, LA200R: 220 W, LA300R: 330 W,
  • zakres temperatur barwowych 1800-10000 K,
  • regulacja jasności od 0 do 100%,
  • mocowanie: Bowens,
  • sterowanie: na lampie lub aplikacją Godox Light,
  • CRI/TLCI  ≥95/≥94,
  • zasilanie z sieci lub akumulatora V-Mount (po dokupieniu adaptera),
  • wymiary: 23 x 15,6 x 23,8 cm (bez czaszy),
  • waga: 2,5 kg (bez czaszy).

Cena i dostępność

Lampy, dostępne zarówno pojedynczo jak i w zestawach zawierających trzy jednostki i dedykowaną torbę transportową będzie można nabyć oficjalnym sklepie Godox. Model LA150R wyceniono na 1695 zł, środkowy model LA200R na 1995 zł, a najmocniejszą jednostkę LA300R na 2159 zł.

Data startu sprzedaży zostanie podana wkrótce.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Tuby świetlne Quadralite QLTP 10% taniej
Tuby świetlne Quadralite QLTP 10% taniej
Dystrybutor lamp Quadralite informuje o czasowej promocji na tuby LED z serii QLTP. Do 20 lipca kupicie je z 10-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły