Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.

Nowy adapter został zaprojektowany specjalnie do współpracy z obiektywem Irix 21 mm f/1.4, który nie pozwala na stosowanie tradycyjnych filtrów. Po założeniu nowego adapteru obiektyw będzie mógł wreszcie współpracować ze standardowymi filtrami wkręcanymi o średnicy 105 mm, a dzięki specjalnej konstrukcji nie spowoduje efektu winietowania.

Adapter Irix Edge do obiektywu 21 mm jest montowany bagnetowo w miejscu osłony przeciwsłonecznej obiektywu, co pozwala na szybkie, wygodne i stabilne mocowanie. Do adaptera dołączona jest dedykowana zaślepka, która zabezpiecza powierzchnię filtrów i obiektywu przed potencjalnym uszkodzeniem podczas ruchu.

Adapter filtrowy Irix Edge będzie dostępny bezpłatnie

Irix informuje, że do opracowania adaptera przyczyniły się opinie, jakie firma otrzymała od swojej społeczności. W ramach wdzięczności, nowe akcesorium będzie oferowane bezpłatnie wszystkim posiadaczom obiektywów Irix 21 mm. Stanie się również częścią zestawu z obiektywem Irix 21 mm. Będzie można go nabyć od środy, 6 grudnia w oficjalnym sklepie Irix i u wybranych sprzedawców. Więcej szczegółów na stronie producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
1
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły