Rzeczy, których nie potrzebujesz: butelka termiczna ze schowkiem na filmy

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Z pewnością słyszeliście, że filmy powinno przechowywać się w chłodzie. Brytyjski sklep PPP Cameras gra niewiedzą użytkowników i proponuje bidon, który będzie chłodził filmy fotograficzne w terenie.

Większość osób przechowuje filmy fotograficzne w lodówce, dzięki czemu dłużej są w stanie zachowywać swoje oryginalne właściwości. Nie oznacza to jednak, że gdy je z niej wyjmiemy, to zepsują się równie szybko jak kefir. Ba, z powodzeniem używać można nawet filmów, które kilka lat spędziły na przysłowiowym strychu, a ewentualne problemy napotkamy zazwyczaj dopiero gdy mamy do czynienia z naprawdę starymi materiałami (10 lat i więcej). Nie oznacza to jednak, że nie można zrobić na tym biznesu.

PPP Film Holder - bidon, który zapewni filmom chłód w terenie

Brytyjski sklep PPP Cameras zaprezentował właśnie akcesorium o nazwie PPP Film Holder, które jest połączeniem termosu i schowka na filmy. Dzięki niemu filmy będziemy mogli mieć zawsze przy sobie i będą mieć one cały czas zapewnione odpowiednie warunki przechowywania (napełniona zimną wodą butelka zapewnić ma chłód do 24 godzin).

W sprzedaży są dwa modele butelek termicznych. Mniejszy pomieści 3 filmy formatu 35 mm i 470 ml płynu, a większy 4 filmy i 750 mln płynu. Jak przystało na oryginalne rozwiązania są one także odpowiednio wysoko wycenione - termosy kosztują odpowiednio 25 i 30 funtów, co przekłada się na około 140 i 165 zł.

Cóż możemy powiedzieć… Jeśli nie lubicie gdy filmy latają luzem w plecaku lub torbie, być może będzie to dobrym rozwiązaniem. W każdym innym przypadku w terenie bardziej przyda się wam więcej miejsca na wodę, niż holder na filmy. Nawet w ciepłym klimacie filmom nic się nie stanie jeśli spędzą kilka dni poza lodówką. PPP Film Holder to zdecydowanie akcesorium wpadające do tej samej kategorii co poniższy Chairpod.

Przeczytaj także:
Velbon Chairpod - statyw dla strudzonych fotografów

Myśleliśmy, że w kwestii statywów widzieliśmy już wszystko. Pomysłowość projektantów z firmy Velbon wydaje się jednak nie znać granic. Chairpod to statyw, który pełni również rolę… składanego krzesła turystycznego. [Czytaj więcej]
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły