Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash

Autor: Maciej Luśtyk

28 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.

Godox R200 to nowe akcesorium w rodzinie osprzętu oświetleniowego chińskiego producenta. Nie jest to samodzielna lampa, ale adapter, który wykorzystuje zasilanie i sterowanie z lamp reporterskich Godox AD200 i AD200 Pro. W ten sposób użytkownicy wspomnianych modeli mogą uzyskać charakterystykę lampy ring flash w niższej cenie. Całość będzie też lżejsza (640 g) od samodzielnego modelu AR400.

Wielofunkcyjny Ring Flash do studia i w plener

Lampa R200 charakteryzuje się mocą 200 Ws i temperaturą barwową na poziomie 5800K (+/- 200 K), oferuje też 10-watową lampę modelującą LED o temperaturze 4500K.

Ring Flash może być mocowany na aparacie oraz na statywach oświetleniowych. Ze względu na stosunkowo niską wagę nie będzie też problemu, by trzymać ją w ręku poza osią optyczną obiektywu. Mocowanie lampy pozwala też na podpięcie parasolki.

Razem z lampą pierścieniową Godox R200 debiutuje także szereg opcjonalnych akcesoriów, w tym m.in.: specjalnie zaprojektowany srebrny reflektor, zestaw modyfikatorów typu grid (zarówno na samą lampę jak i reflektor) oraz szereg filtrów żelowych, które pozwolą regulować temperaturę barwową lampy i nadać błyskowi określony kolor.

Cena i dostępność

Lampa Godox R200 debiituje w cenie 279 dolarów (ok. 1250 zł). Opcjonalne akcesoria dostępne są w cenach od 30 do 65 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Do korzystania z lampy R200 konieczne jest posiadanie lampy AD200 lub AD200 Pro. Na razie nie wiemy, czy lampa będzie kompatybilna z bazującymi na konstrukcjach Godox lampami Quadralite Reporter 200.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)