Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash

Autor: Maciej Luśtyk

28 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.

Godox R200 to nowe akcesorium w rodzinie osprzętu oświetleniowego chińskiego producenta. Nie jest to samodzielna lampa, ale adapter, który wykorzystuje zasilanie i sterowanie z lamp reporterskich Godox AD200 i AD200 Pro. W ten sposób użytkownicy wspomnianych modeli mogą uzyskać charakterystykę lampy ring flash w niższej cenie. Całość będzie też lżejsza (640 g) od samodzielnego modelu AR400.

Wielofunkcyjny Ring Flash do studia i w plener

Lampa R200 charakteryzuje się mocą 200 Ws i temperaturą barwową na poziomie 5800K (+/- 200 K), oferuje też 10-watową lampę modelującą LED o temperaturze 4500K.

Ring Flash może być mocowany na aparacie oraz na statywach oświetleniowych. Ze względu na stosunkowo niską wagę nie będzie też problemu, by trzymać ją w ręku poza osią optyczną obiektywu. Mocowanie lampy pozwala też na podpięcie parasolki.

Razem z lampą pierścieniową Godox R200 debiutuje także szereg opcjonalnych akcesoriów, w tym m.in.: specjalnie zaprojektowany srebrny reflektor, zestaw modyfikatorów typu grid (zarówno na samą lampę jak i reflektor) oraz szereg filtrów żelowych, które pozwolą regulować temperaturę barwową lampy i nadać błyskowi określony kolor.

Cena i dostępność

Lampa Godox R200 debiituje w cenie 279 dolarów (ok. 1250 zł). Opcjonalne akcesoria dostępne są w cenach od 30 do 65 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Do korzystania z lampy R200 konieczne jest posiadanie lampy AD200 lub AD200 Pro. Na razie nie wiemy, czy lampa będzie kompatybilna z bazującymi na konstrukcjach Godox lampami Quadralite Reporter 200.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)