ORWO Wolfen NC500 - nowy kolorowy film na rynku

Autor: Maciej Luśtyk

1 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Miesiąc oficjalnie reaktywowała się marka ORWO, wprowadzając na rynek 6 różnych filmów czarno-białych. Teraz producent przedstawia swoją pierwszą nową emulsję - Wolfen NC500.

Firmy ORWO nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. W końcu przez lata były to jedyne powszechnie dostępne filmy na polskim rynku czasu PRL-u. Marka reaktywowała się oficjalnie na początku maja 2022 roku, wprowadzając szereg filmów monochromatycznych. Teraz wreszcie oficjalnie zaprezentowany został pierwszy kolorowy materiał producenta, który wzbogaci malejącą ofertę kolorowych emulsji na rynku.

ORWO Wolfen NC500 jest według producenta zupełnie nowym filmem, choć bazuje on na kinematograficznym materiale Agfa XT320, który używany był m.in. do nakręcenia takich dzieł, jak „Pożegnanie z Afryką” czy „Ostatni Mohikanin”. Film oferuje czułość 500 ASA i charakteryzować „odsaturowanymi” cieniami, widocznym ziarnem i przyjemną kolorystyką. Jak możemy zobaczyć na poniższych przykładach nowy materiał zapowiada się ciekawie i z pewnością znajdzie rzeszę amatorów.

Cena i dostępność

Film ORWO Wolfen NC500 pakowany jest w rolkach zawierających 36 klatek i dostępny jest do kupienia w przedsprzedaży w cenie 14,5 euro, czyli około 66 złotych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie orwo.shop.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły