Odświeżona gama filtrów marki Hoya już w sprzedaży

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Październik 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Hoya Fusion One, Fusion Antistatic, HD oraz HD Nano. Na rynek wchodzą odświeżone serie popularnych filtrów fotograficznych.

Na rynek wchodzi nowa gama, odświeżonych filtrów fotograficznych marki Hoya. Znane i popularne zarówno wśród zawodowych fotografów jak i amatorów, linie filtrów Hoya Fusion One, Fusion Antistatic, HD oraz HD Nano dostępne są już w najnowszych wersjach.

Hoya Fusion One dostępna teraz będzie jako seria Hoya Fusion One Next

Najważniejsze cechy tej serii to: 18 warstw antyrefleksyjnych, zapewniających wysoką transmisję, odporność na zabrudzenia i warstwa hydrofobowa ułatwiająca utrzymanie czystości. Do tego wysokiej jakości szkło optyczne, które zapewnia doskonałą jakość zdjęć oraz nisko profilowa ramka z gwintem pozwalającym na mocowanie innych filtrów lub dekielka.

Hoya Fusion Antistatic zmienia nazwę na Fusion Antistatic Next

Do produkcji tych filtrów również używa się optycznego szkła Hoya z wykorzystaniem 18-warstwowej, antyrefleksyjnej i antystatycznej powłoki Super Multi Coating. Powierzchnię filtra pokryto także powłoką hydrofobową, która zabezpiecza przed osadzaniem się wody i łatwo się czyści. Jest ona też odporna na plamy – chroni przed narażeniem na działanie atramentu, markerów i odcisków palców. Filtry z tej serii mają też charakterystyczną jednoczęściową, niskoprofilową ramkę.

Hoya HD najnowszej generacji dostępna będzie pod nazwą Hoya HD MK2

W nowej serii została zastosowana 32-warstwowa (obustronnie) ultra twarda nanopowłoka o właściwościach antyrefleksyjnych i odpornych na zarysowania i plamy (dla CIR-PL - 16-warstwowa). Użyte szkło optyczne jest utwardzane chemicznie i termicznie, dzięki czemu jest 4x mocniejsze w porównaniu ze zwykłym szkłem optycznym, co zapewnia doskonałe właściwości ochronne. Tę serię charakteryzują też doskonałe właściwości hydrofobowe i olejowe dla łatwej konserwacji oraz niskoprofilowa ramka z przednim gwintem do mocowania pokrywki obiektywu lub innych filtrów.

Hoya ND Nano w najnowszej wersji dostępna będzie jako Hoya HD Nano MK2

Filtry z tej serii są 800% bardziej odporne na zarysowania od filtrów HD pierwszej generacji dzięki NANO-powłokom o niespotykanej gładkości. Zastosowano też zupełnie nowe, wytrzymałe powłoki wielowarstwowe (32 warstw). Całkowicie nowa technologia powłok umożliwia przepuszczalność światła na poziomie 99,7%, jednocześnie nadając powierzchni filtra właściwości hydro- i oleofobowe. Cała konstrukcja opiera się na lekkiej, niskoprofilowej ramce z gwintem z przodu, która pozwala uniknąć zjawiska winietowania podczas korzystania z obiektywów o bardzo szerokim polu widzenia.

Hoya Variable Density w najnowszej wersji dostępna będzie jako Hoya Variable Density II

To filtr o regulowanej gęstości, oparty na dwóch polaryzatorach. W konstrukcji wykorzystano wysokiej jakości szkło optyczne i ramki z aluminium. Obrotowy pierścień pozwala na regulację w zakresie ND 3-400.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
6
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Powiązane artykuły