Instax Link Wide - mobilna drukarka instax od Fujifilm na duże wkłady

Autor: Krzysztof Mularczyk

13 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa drukarka Instax Link Wide na największe dostępne wkłady. Teraz miłośnicy dużego formatu będą mogli tworzyć analogowe odbitki także wprost ze swojego smartfona. Zapowiedziano także nowy wkład.

Fujifilm wprowadzi do sprzedaży nową drukarkę Instax. Tym razem będzie ona obsługiwała wkłady Wide. Drukarka łączy się ze smartfonem za pomocą połączenia Bluetooth i aplikacji Instax Link Wide App. Oprócz kompatybilności ze smartfonami, Link Wide może być również używany z aparatem Fujifilm X-S10.

Producent zapewnia, że Link Wide będzie szybka i wydajna. Przesyłanie i “drukowanie” zdjęcia ma trwać co najwyżej 12 s, a na jednym ładowaniu może stworzyć nawet 100 odbitek.

Link Wide drukuje w dwóch trybach: Instax Rich i Instax Natural. Pierwszy z nich podkreśla głębokie, ciepłe kolory, a drugi uwydatnia naturalne tony w obrazie. Aplikacja posiada także bogate narzędzia do edycji, w tym kadrowanie, około 30 filtrów, możliwości tworzenia kolaży, oferuje możliwość dodawania tekstu do drukowanego obrazu, a także posiada cyfrowe naklejki i szablony ramek. Aplikacja pozwala również użytkownikom na wybranie ramki w pliku wideo i wydrukowanie jej tak, jakby to było nieruchome zdjęcie.

Na wydrukach można również umieścić kod QR, który po zeskanowaniu łączy się ze stroną internetową, na której można udostępnić nagrany dźwięk, oznaczoną lokalizację i wiadomość.

Drukarka Instax Link Wide - cena i dostępność

Drukarka Instax Link Wide ma być dostępna w dwóch kolorach (Ash White i Mocha Gray). Wejdzie do sklepów w październiku w cenie 150 dolarów, czyli około 600 zł.

Premierze Link Wide towarzyszy także nowy film natychmiastowy Instax Wide Black, który według Fujifilm ma zapewniać bardziej kontrastowe odbitki. Film Instax Wide Black będzie dostępny w pojedynczym opakowaniu zawierającym 10 listków w cenie 22 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3”  - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności i mobilności
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3” - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności...
Apple przedstawia M2 Ultra - nową generację procesora i wprowadza do oferty trzy nowe komputery: stacje robocze Mac Pro i Mac Studio oraz nowy laptop MacBooka Air z 15,3-calowym wyświetlaczem
1
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)