Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom na rowerach.

Połączenie dwóch pasji do fotografowania i do roweru bywa kłopotliwe. No bo co zrobić z aparatem w czasie jazdy? Można go trzymać w plecaku lub odpowiedniej torbie na rowerze, ale wyjmowanie go i chowanie za każdym razem, gdy coś ciekawego chcemy w czasie jazdy sfotografować bywa czasochłonne. Z kolei przewieszony przez ramię, ciągnie w dół i koniec końców luźno zwisa, obijając się o ramę lub kierownicę.

Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą Jonathan Ota i Jessica Chan. Zaprojektowali pasek do aparatu fotograficznego, który pozwala wygodnie i szybko “zablokować” aparat na plecach w czasie jazdy. Nie odkryli Ameryki, bo na takim schemacie nosi się plecaki typu sling, ale właśnie chyba w prostocie ich paska tkwi sukces - założona przez nich kampania na Kickstarterze dwukrotnie przebiła już wymaganą pulę.

Pasek został zaprojektowany tak, aby - dzięki magnetycznej klamrze "Fidlock" - szybko przechodzić między trzema różnymi położeniami: Poza rowerem, Na rowerze i Fotografowanie.

Niestety mimo, że kampania przekroczyła swój początkowy cel, Ota i Chan nie zamierzają wprowadzać swojego produktu na rynek. Zrealizowane zostaną tylko zobowiązania w związku z kampanią.

Dla szerokiego grona fotografów na rowerach pozostaje więc nadal szukać optymalnego rozwiązania. Jesteśmy ciekawi, jak Wy sobie radzicie z aparatem na rowerze? Podzielcie się w komentarzach swoimi sposobami.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1