Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom na rowerach.

Połączenie dwóch pasji do fotografowania i do roweru bywa kłopotliwe. No bo co zrobić z aparatem w czasie jazdy? Można go trzymać w plecaku lub odpowiedniej torbie na rowerze, ale wyjmowanie go i chowanie za każdym razem, gdy coś ciekawego chcemy w czasie jazdy sfotografować bywa czasochłonne. Z kolei przewieszony przez ramię, ciągnie w dół i koniec końców luźno zwisa, obijając się o ramę lub kierownicę.

Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą Jonathan Ota i Jessica Chan. Zaprojektowali pasek do aparatu fotograficznego, który pozwala wygodnie i szybko “zablokować” aparat na plecach w czasie jazdy. Nie odkryli Ameryki, bo na takim schemacie nosi się plecaki typu sling, ale właśnie chyba w prostocie ich paska tkwi sukces - założona przez nich kampania na Kickstarterze dwukrotnie przebiła już wymaganą pulę.

Pasek został zaprojektowany tak, aby - dzięki magnetycznej klamrze "Fidlock" - szybko przechodzić między trzema różnymi położeniami: Poza rowerem, Na rowerze i Fotografowanie.

Niestety mimo, że kampania przekroczyła swój początkowy cel, Ota i Chan nie zamierzają wprowadzać swojego produktu na rynek. Zrealizowane zostaną tylko zobowiązania w związku z kampanią.

Dla szerokiego grona fotografów na rowerach pozostaje więc nadal szukać optymalnego rozwiązania. Jesteśmy ciekawi, jak Wy sobie radzicie z aparatem na rowerze? Podzielcie się w komentarzach swoimi sposobami.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7