Elinchrom Snaplux - nowe, szybko rozkładane softboksy do pracy w terenie

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Montowanie softboksów, choć proste, jest zwyczajnie mało wygodne. Zwłaszcza podczas pracy w plenerze. Coś dla osób lubiących praktyczne rozwiązania ma Elinchrom. Snaplux to nowa linia „natychmiastowych” modyfikatorów.

Pomysł na szybko rozkładane softboksy nie jest nowy. Tym razem jednak swoje trzy grosze w tym temacie postanowił dorzucić Elinchrom. Tak oto otrzymujemy linię Snaplux, której głównymi cechami ma być mobilność i błyskawiczna gotowość do pracy.

Szybkie i bezproblemowe - takie mają być nowe modyfikatory Snaplux

System szybkiego rozkładania bazuje na podobnym mechanizmie co w parasolkach, pozwalając nam przygotować softbox do pracy jednym ruchem. Nie ma więc mowy o żmudnym siłowaniu się z pojedynczymi tyczkami. Przynajmniej w przypadku octy, gdyż na zdjęć pokazujących rozkładanie modeli prostokątnych producent jakoś nie pokazuje. Wierzymy jednak, że i w ich przypadku jest podobnie.

W sumie na serię Snaplux składają się trzy typy modyfikatorów: wspomniana octa, softbox prostokątny oraz strip. Wszystkie oferowane w zestawie z dyfuzorem i gridem, pozwalającym ograniczyć rozpraszanie światła. Softboksy nie należą do największych (35 x 75 cm, 55 x 75 cm i 60 x 60 cm), ale właśnie dzięki temu mają doskonale sprawdzić się podczas pracy w terenie, z myślą o której zostały zaprojektowane.

Co ważne, nowe modyfikatory podłączymy w zasadzie do dowolnej lampy z generatorem. W ofercie jest bowiem cały zestaw adapterów, które umożliwią pracę z systemami: Profoto, Bowens, Broncolor, AlienBees i Q-Mount. Z kompatybilnością nie powinno być więc problemu, ale niestety adaptery oferowane są wyłącznie jako akcesorium opcjonalne, dostępne do dokupienia osobno (22-53 euro w zależności od modelu).

Cena i dostępność

Nowe Softboksy nie należą też do najtańszych, ale cena nie powinna też przerazić zainteresowanych. Za strip zapłacimy 110 euro (około 500 zł), softbox prostokątny wyceniono na 119 euro (około 545 zł), a za najdroższą octę będziemy musieli zapłacić 138 euro (około 630 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem elinchrom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)