Elinchrom Snaplux - nowe, szybko rozkładane softboksy do pracy w terenie

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Montowanie softboksów, choć proste, jest zwyczajnie mało wygodne. Zwłaszcza podczas pracy w plenerze. Coś dla osób lubiących praktyczne rozwiązania ma Elinchrom. Snaplux to nowa linia „natychmiastowych” modyfikatorów.

Pomysł na szybko rozkładane softboksy nie jest nowy. Tym razem jednak swoje trzy grosze w tym temacie postanowił dorzucić Elinchrom. Tak oto otrzymujemy linię Snaplux, której głównymi cechami ma być mobilność i błyskawiczna gotowość do pracy.

Szybkie i bezproblemowe - takie mają być nowe modyfikatory Snaplux

System szybkiego rozkładania bazuje na podobnym mechanizmie co w parasolkach, pozwalając nam przygotować softbox do pracy jednym ruchem. Nie ma więc mowy o żmudnym siłowaniu się z pojedynczymi tyczkami. Przynajmniej w przypadku octy, gdyż na zdjęć pokazujących rozkładanie modeli prostokątnych producent jakoś nie pokazuje. Wierzymy jednak, że i w ich przypadku jest podobnie.

W sumie na serię Snaplux składają się trzy typy modyfikatorów: wspomniana octa, softbox prostokątny oraz strip. Wszystkie oferowane w zestawie z dyfuzorem i gridem, pozwalającym ograniczyć rozpraszanie światła. Softboksy nie należą do największych (35 x 75 cm, 55 x 75 cm i 60 x 60 cm), ale właśnie dzięki temu mają doskonale sprawdzić się podczas pracy w terenie, z myślą o której zostały zaprojektowane.

Co ważne, nowe modyfikatory podłączymy w zasadzie do dowolnej lampy z generatorem. W ofercie jest bowiem cały zestaw adapterów, które umożliwią pracę z systemami: Profoto, Bowens, Broncolor, AlienBees i Q-Mount. Z kompatybilnością nie powinno być więc problemu, ale niestety adaptery oferowane są wyłącznie jako akcesorium opcjonalne, dostępne do dokupienia osobno (22-53 euro w zależności od modelu).

Cena i dostępność

Nowe Softboksy nie należą też do najtańszych, ale cena nie powinna też przerazić zainteresowanych. Za strip zapłacimy 110 euro (około 500 zł), softbox prostokątny wyceniono na 119 euro (około 545 zł), a za najdroższą octę będziemy musieli zapłacić 138 euro (około 630 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem elinchrom.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły