MagnetMod MagBox to nie tylko pierwszy magnetyczny softbox, lecz także kompletny i rewolucyjny system

Autor: Michał Chrzanowski

27 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma MagnetMod zaprezentowała uniwersalny softbox z systemem magnetycznego mocowania, który może znacznie ułatwić wykorzystanie błysku w plenerze.

Jeżeli ktoś sądził, że na rynku akcesoriów oświetleniowych nie można liczyć na usprawnienia i innowacje, to firma MagnetMod postanowiła wyprowadzić takie osoby z błędu. Producent zaprezentował właśnie rewolucyjny softbox z magnetycznym systemem mocowań, którego użycie ma być wyjątkowo szybkie i wygodne. Czy więc mamy do czynienia z rozwiązaniem na, które czekało wiele osób fotografujących w terenie? MagnetMod nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Ponad dwa lata temu rozpoczęliśmy projekt jednego z najbardziej podstawowych narzędzi w arsenale fotografa. Opracowaliśmy rozwiązanie, które tworzy najłatwiejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny system softbox na świecie - podkreśla producent.

 

System MagnetMod składa się z trzech elementów. MagRing to magnetyczna i uniwersalna baza, która pozwoli nam jednocześnie skorzystać z dwóch reporterskich lamp błyskowych (dowolnych producentów). Podstawę zbudowano z metalu, a umieszczone lampy dodatkowo zabezpieczymy zatrzaskowymi drzwiami. Producent zaprezentował również MagShoe - unowocześnione mocowanie, które umieścimy na niemal każdym standardowym statywie oświetleniowym.

Natomiast ostatnim elementem układanki jest MagBox, czyli jak określa producent, „pierwszy na świecie magnetyczny softbox“, który w ułamku sekundy połączymy z podstawą MagRing. Poza tym 24-calowa okta została wyposażona w standardowy panel dyfuzyjny. Jednak producent zaproponował także w FocusDiffuser - wewnętrzny dyfuzor skupiający generowaną przez lampy wiązkę światła. - Zapewnia miękkość, jakiej można oczekiwać od softboxa oraz kontrolę i precyzję beauty dish - i to bez utraty światła. Do tego do MagBox będziemy w stanie podpiąć także różnego rodzaju filtry żelowe, które zmienią nam kolorystykę błysku.

 

Jeżeli przypadła Wam do gustu propozycja MagnetMod, to odsyłamy do serwisu Kickstarter, w którym producent wystartował z kampanią promującą MagBox. Zestaw Pro Kit składający się z MagBox, MagRing, MagShoe, FocusDiffuser, filtrów żelowych oraz pokrowca zapłacicie w przedsprzedaży 439 dolarów. Oczywiście każdy z elementów można także zamówić osobno. Planowane dostawy mają rozpocząć się już w styczniu 2019 roku.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą nowe akumulatory typu NP-F marki Quadralite
Na rynek wchodzą nowe akumulatory typu NP-F marki Quadralite
Do sprzedaży wchodzą nowe akumulatory typu NP-F: Quadralite NP-F750Pro USB oraz Quadralite NP-F970Pro USB. Oprócz standardowej funkcji zasilania mogą pełnić rolę powerbanka.
2
Nanlite PavoTube II X - druga generacja wyjątkowych lamp wchodzi na rynek
Nanlite PavoTube II X - druga generacja wyjątkowych lamp wchodzi na rynek
Nowe lampy PavoTube mają ten sam ośmiokątny kształt, posiadają kilka nowych funkcji i rozmiarów, ultra-szeroki zakres temperatury barwowej, nowy interfejs i wiele więcej.
1
 Odświeżona gama filtrów marki Hoya już w sprzedaży
Odświeżona gama filtrów marki Hoya już w sprzedaży
Hoya Fusion One, Fusion Antistatic, HD oraz HD Nano. Na rynek wchodzą odświeżone serie popularnych filtrów fotograficznych.
2
Powiązane artykuły