MagnetMod MagBox to nie tylko pierwszy magnetyczny softbox, lecz także kompletny i rewolucyjny system

Autor: Michał Chrzanowski

27 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma MagnetMod zaprezentowała uniwersalny softbox z systemem magnetycznego mocowania, który może znacznie ułatwić wykorzystanie błysku w plenerze.

Jeżeli ktoś sądził, że na rynku akcesoriów oświetleniowych nie można liczyć na usprawnienia i innowacje, to firma MagnetMod postanowiła wyprowadzić takie osoby z błędu. Producent zaprezentował właśnie rewolucyjny softbox z magnetycznym systemem mocowań, którego użycie ma być wyjątkowo szybkie i wygodne. Czy więc mamy do czynienia z rozwiązaniem na, które czekało wiele osób fotografujących w terenie? MagnetMod nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Ponad dwa lata temu rozpoczęliśmy projekt jednego z najbardziej podstawowych narzędzi w arsenale fotografa. Opracowaliśmy rozwiązanie, które tworzy najłatwiejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny system softbox na świecie - podkreśla producent.

 

System MagnetMod składa się z trzech elementów. MagRing to magnetyczna i uniwersalna baza, która pozwoli nam jednocześnie skorzystać z dwóch reporterskich lamp błyskowych (dowolnych producentów). Podstawę zbudowano z metalu, a umieszczone lampy dodatkowo zabezpieczymy zatrzaskowymi drzwiami. Producent zaprezentował również MagShoe - unowocześnione mocowanie, które umieścimy na niemal każdym standardowym statywie oświetleniowym.

Natomiast ostatnim elementem układanki jest MagBox, czyli jak określa producent, „pierwszy na świecie magnetyczny softbox“, który w ułamku sekundy połączymy z podstawą MagRing. Poza tym 24-calowa okta została wyposażona w standardowy panel dyfuzyjny. Jednak producent zaproponował także w FocusDiffuser - wewnętrzny dyfuzor skupiający generowaną przez lampy wiązkę światła. - Zapewnia miękkość, jakiej można oczekiwać od softboxa oraz kontrolę i precyzję beauty dish - i to bez utraty światła. Do tego do MagBox będziemy w stanie podpiąć także różnego rodzaju filtry żelowe, które zmienią nam kolorystykę błysku.

 

Jeżeli przypadła Wam do gustu propozycja MagnetMod, to odsyłamy do serwisu Kickstarter, w którym producent wystartował z kampanią promującą MagBox. Zestaw Pro Kit składający się z MagBox, MagRing, MagShoe, FocusDiffuser, filtrów żelowych oraz pokrowca zapłacicie w przedsprzedaży 439 dolarów. Oczywiście każdy z elementów można także zamówić osobno. Planowane dostawy mają rozpocząć się już w styczniu 2019 roku.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły