Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MagnetMod MagBox to nie tylko pierwszy magnetyczny softbox, lecz także kompletny i rewolucyjny system

0

Autor: Michał Chrzanowski

27 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Firma MagnetMod zaprezentowała uniwersalny softbox z systemem magnetycznego mocowania, który może znacznie ułatwić wykorzystanie błysku w plenerze.

Jeżeli ktoś sądził, że na rynku akcesoriów oświetleniowych nie można liczyć na usprawnienia i innowacje, to firma MagnetMod postanowiła wyprowadzić takie osoby z błędu. Producent zaprezentował właśnie rewolucyjny softbox z magnetycznym systemem mocowań, którego użycie ma być wyjątkowo szybkie i wygodne. Czy więc mamy do czynienia z rozwiązaniem na, które czekało wiele osób fotografujących w terenie? MagnetMod nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Ponad dwa lata temu rozpoczęliśmy projekt jednego z najbardziej podstawowych narzędzi w arsenale fotografa. Opracowaliśmy rozwiązanie, które tworzy najłatwiejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny system softbox na świecie - podkreśla producent.

 

System MagnetMod składa się z trzech elementów. MagRing to magnetyczna i uniwersalna baza, która pozwoli nam jednocześnie skorzystać z dwóch reporterskich lamp błyskowych (dowolnych producentów). Podstawę zbudowano z metalu, a umieszczone lampy dodatkowo zabezpieczymy zatrzaskowymi drzwiami. Producent zaprezentował również MagShoe - unowocześnione mocowanie, które umieścimy na niemal każdym standardowym statywie oświetleniowym.

Natomiast ostatnim elementem układanki jest MagBox, czyli jak określa producent, „pierwszy na świecie magnetyczny softbox“, który w ułamku sekundy połączymy z podstawą MagRing. Poza tym 24-calowa okta została wyposażona w standardowy panel dyfuzyjny. Jednak producent zaproponował także w FocusDiffuser - wewnętrzny dyfuzor skupiający generowaną przez lampy wiązkę światła. - Zapewnia miękkość, jakiej można oczekiwać od softboxa oraz kontrolę i precyzję beauty dish - i to bez utraty światła. Do tego do MagBox będziemy w stanie podpiąć także różnego rodzaju filtry żelowe, które zmienią nam kolorystykę błysku.

 

Jeżeli przypadła Wam do gustu propozycja MagnetMod, to odsyłamy do serwisu Kickstarter, w którym producent wystartował z kampanią promującą MagBox. Zestaw Pro Kit składający się z MagBox, MagRing, MagShoe, FocusDiffuser, filtrów żelowych oraz pokrowca zapłacicie w przedsprzedaży 439 dolarów. Oczywiście każdy z elementów można także zamówić osobno. Planowane dostawy mają rozpocząć się już w styczniu 2019 roku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły