Canon SELPHY Square QX10 - drukarka niewiele większa od smartphona. Tym razem w kwadracie

0
Redakcja Fotopolis
13 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

W dniu dzisiejszym Canon zaprezentował nowy model drukarki z serii Selphy. Zaletą nowego produktu jest przede wszystkim jego rozmiar, praca bez kabla i wytrzymała bateria. Dzięki miniaturyzacji i wbudowanemu modułowi Wi-Fi otrzymujemy do dyspozycji mobilną drukarkę, która jako pierwsza w ofercie Canona pozwala na drukowanie w kwadracie.

Selphy Square QX10 to urządzenie które metodą sublimacji drukuje zdjęcia o wysokiej jakości w 256 odcieniach kolorów podstawowych. Kolejną zaletą niewątpliwie jest bardzo krótki czas druku - urządzenie potrzebuje zaledwie 43 sekundy, abyśmy mogli cieszyć się suchym i odpornym na czynniki zewnętrzne zdjęciem. Wydruki, według danych podanych przez producenta są odporne na blaknięcie kolorów nawet do 100 lat.

Drukarka w każdą kieszeń

 

 

Producent zachwala, że kompaktowy rozmiar i niska waga (445 g) drukarki pozwolą na korzystanie z niej w dowolnym miejscu. Według firmy Canon drukarka zmieści się do każdego plecaka bądź torebki. Dodatkowo urządzenie możemy wygodnie ładować przez port USB. Canon zaznacza, że samo ładowanie zajmuje niewiele czasu, a wystarcza na długie godziny działania drukarki. Niestety producent nie podaje na ten temat więcej szczegółów.

 

Wraz z mniejszym niż dotychczas rozmiarem drukarki otrzymujemy również nowy papier sublimacyjny Canon XS-20L w formacie kwadratu (68 x 68 mm). Nowa technologia papierów pozwala na wielokrotne odklejanie i naklejanie zdjęcia bez pozostawiania śladów kleju.

Łączność pomiędzy urządzeniem Canona, a telefonem czy tabletem rozwiązana jest przez zastosowanie modułu Wi-Fi i użyciu aplikacji Selphy Photo Layout. Dzięki aplikacji mamy dostęp do biblioteki zdjęć z telefonu, poza drukowaniem mamy możliwość edytować obrazki przed wydrukiem, dodać do nich ramki, znaczniki i inne dostępne elementy.

Urządzenia dostępne są w czterech kolorach (czarny, biały, różowy i zielony), a dzięki możliwości naklejania wydruków możemy łatwo je spersonalizować - wystarczy wydrukować zdjęcie lub grafikę i nakleić na tylną ściankę urządzenia.

Cena i dostępność

Drukarka będzie dostępna w cenie 149 euro (około 630 zł), zaś zestaw 20 wkładów Canon XS-20L w cenie 16 euro (około 68 zł). Oba produkty będą dostępne w sprzedaży od marca 2020 roku.

Więcej informacji na temat drukarki znajdziecie na stronie producenta canon.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i...
0
0
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i...
5
0
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.
1
0
Powiązane artykuły