Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…

1

Autor: Maciej Luśtyk

16 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i fotografowania.

Grip Sony GP-VPT2BT wygląda niepozornie, ale to jedno z najciekawszych akcesoriów do aparatów Sony. W jednej konstrukcji zamyka bowiem funkcjonalność wielu urządzeń, stając się praktycznym towarzyszem podróży z aparatem.

Zamiast gimbala, uchwyt 3 w 1

Przede wszystkim jest to uchwyt, który ułatwi filmowanie. Dzięki fizycznym przyciskom, pozwoli na wyzwalanie rejestracji wideo, robienie zdjeć, obsługę przypisanej funkcji oraz zoomowanie (w wybranych modelach) z poziomu rękojeści. Pozwoli tez na wygodne podłączenie mikrofonu, w przypadku korzystania z modeli gdzie mikrofon na stopce przysłaniałby odchylany ekran (np. Sony A6400, A6100 i A6600). Dodatkowo, choć nie ma żadnych żyroskopów, pozwoli na tworzenie bardziej płynnych ujęć - w tym wypadku jako stabilizator zadziała nasza wyciągnięta ręka.

Akcesorium, dzięki łączności bluetooth będzie też pełnić rolę zdalnego wyzwalacza, co ułatwi rejestrowanie ujęć w pojedynkę i pracę z aparatem ustawionym w trudniej dostępnych miejscach. Wreszcie GP-VPT2BT posłuży też jako kompaktowy statyw.

To wszystko w kompaktowej obudowie, którą bez większego problemu będziemy w stanie wszędzie ze sobą zabrać.

Cena i dostępność

Uchwyt nie należy niestety do najtańszych. Na rynku europejskim grip GP-VPT2BT zadebiutować ma w lutym, w cenie 200 euro (około 850 zł).

Grip jest kompatybilny z modelami Sony A9 II, A9, A7R IV, A7R III, A7 III, A6600, A6400, A6100, oraz kompaktem RX100 VII.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)