Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…

1
Maciej Luśtyk
16 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i fotografowania.

Grip Sony GP-VPT2BT wygląda niepozornie, ale to jedno z najciekawszych akcesoriów do aparatów Sony. W jednej konstrukcji zamyka bowiem funkcjonalność wielu urządzeń, stając się praktycznym towarzyszem podróży z aparatem.

Zamiast gimbala, uchwyt 3 w 1

Przede wszystkim jest to uchwyt, który ułatwi filmowanie. Dzięki fizycznym przyciskom, pozwoli na wyzwalanie rejestracji wideo, robienie zdjeć, obsługę przypisanej funkcji oraz zoomowanie (w wybranych modelach) z poziomu rękojeści. Pozwoli tez na wygodne podłączenie mikrofonu, w przypadku korzystania z modeli gdzie mikrofon na stopce przysłaniałby odchylany ekran (np. Sony A6400, A6100 i A6600). Dodatkowo, choć nie ma żadnych żyroskopów, pozwoli na tworzenie bardziej płynnych ujęć - w tym wypadku jako stabilizator zadziała nasza wyciągnięta ręka.

Akcesorium, dzięki łączności bluetooth będzie też pełnić rolę zdalnego wyzwalacza, co ułatwi rejestrowanie ujęć w pojedynkę i pracę z aparatem ustawionym w trudniej dostępnych miejscach. Wreszcie GP-VPT2BT posłuży też jako kompaktowy statyw.

To wszystko w kompaktowej obudowie, którą bez większego problemu będziemy w stanie wszędzie ze sobą zabrać.

Cena i dostępność

Uchwyt nie należy niestety do najtańszych. Na rynku europejskim grip GP-VPT2BT zadebiutować ma w lutym, w cenie 200 euro (około 850 zł).

Grip jest kompatybilny z modelami Sony A9 II, A9, A7R IV, A7R III, A7 III, A6600, A6400, A6100, oraz kompaktem RX100 VII.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i...
0
0
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i...
5
0
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)