Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…

Autor: Maciej Luśtyk

16 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i fotografowania.

Grip Sony GP-VPT2BT wygląda niepozornie, ale to jedno z najciekawszych akcesoriów do aparatów Sony. W jednej konstrukcji zamyka bowiem funkcjonalność wielu urządzeń, stając się praktycznym towarzyszem podróży z aparatem.

Zamiast gimbala, uchwyt 3 w 1

Przede wszystkim jest to uchwyt, który ułatwi filmowanie. Dzięki fizycznym przyciskom, pozwoli na wyzwalanie rejestracji wideo, robienie zdjeć, obsługę przypisanej funkcji oraz zoomowanie (w wybranych modelach) z poziomu rękojeści. Pozwoli tez na wygodne podłączenie mikrofonu, w przypadku korzystania z modeli gdzie mikrofon na stopce przysłaniałby odchylany ekran (np. Sony A6400, A6100 i A6600). Dodatkowo, choć nie ma żadnych żyroskopów, pozwoli na tworzenie bardziej płynnych ujęć - w tym wypadku jako stabilizator zadziała nasza wyciągnięta ręka.

Akcesorium, dzięki łączności bluetooth będzie też pełnić rolę zdalnego wyzwalacza, co ułatwi rejestrowanie ujęć w pojedynkę i pracę z aparatem ustawionym w trudniej dostępnych miejscach. Wreszcie GP-VPT2BT posłuży też jako kompaktowy statyw.

To wszystko w kompaktowej obudowie, którą bez większego problemu będziemy w stanie wszędzie ze sobą zabrać.

Cena i dostępność

Uchwyt nie należy niestety do najtańszych. Na rynku europejskim grip GP-VPT2BT zadebiutować ma w lutym, w cenie 200 euro (około 850 zł).

Grip jest kompatybilny z modelami Sony A9 II, A9, A7R IV, A7R III, A7 III, A6600, A6400, A6100, oraz kompaktem RX100 VII.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)