X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających

Autor: Maciej Luśtyk

13 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców pracujących z monitorami HDR.

Dwa nowe kalibratory dołączają do oferty obok cieszącego się dobra opinią na rynku modeli i1 Display Pro i nakierowane są na nieco innych odbiorców. Nowy i1Display Studio przede wszystkim stawia na wygodę i szybkość kalibracji.

i1Display Studio - wygodna kalibracja i dopasowanie parametrów wyświetlania dla czterech monitorów

„To doskonałe rozwiązanie zarówno dla entuzjastów, jak i profesjonalnych fotografów poszukujących profesjonalnych efektów z zastosowaniem łatwego w użyciu rozwiązania, którego użycie nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Kalibrator daje możliwość ustawienia parametrów kalibracji za pomocą jednego "kliknięcia" lub łatwych w obsłudze, udostępnionych przez oprogramowanie funkcji zaawansowanych dających większą kontrolę.” - czytamy w informacji prasowej.

Kalibrator obsługuje standardy NTSC, PAL  SECAM, Rec. 709, Rec. 2020 oraz DCI-P3 i oferuje m.in.: łatwe przełączanie pomiędzy profilowaniem monitora, projektora oraz pomiarem oświetlenia w pomieszczeniu, możliwość profilowania urządzeń mobilnych, Możliwość wyboru wartości dla punktu bieli, luminancji, współczynnika kontrastu i gammy, opcję dopasowania parametrów wyświetlania dla czterech różnych monitorów, funkcję Flare Correct i przypomni nam o konieczności ponownej kalibracji. Oczywiście to wszystko przy akompaniamencie oprogramowania i1Studio do profilowania monitorów i projektorów

i1Display Pro Plus - dla specjalistów z branży filmowej

Z kolei i1Display Pro Plus to najbardziej zaawansowany kalibrator z serii, który rozbudowuje funkcje znane ze standardowego modelu Pro. Przede wszystkim kierowany jest on do branży filmowej.

„To idealne rozwiązanie dla fotografów i filmowców pracujących na bardzo jasnych monitorach HD i HDR. Daje możliwość pomiaru wysokich poziomów luminancji (do 2000 nitów) oraz dysponuje technologią Black Current Subtraction, pozwalającą osiągnąć głęboką czerń, szczegółowość i precyzję wyświetlania w najciemniejszych partiach obrazu.” - pisze producent.

Otrzymamy więc dużą dokładność wyświetlania ciemnych kolorów na wyświetlaczach OLED, a w profesjonalnych produkcjach pomocna okaże się domyślna krzywa gamma BT.1886 (standard dla HDTV), co pomoże zminimalizować redukcję szczegółów w czerniach w systemach pracy opartych na tablicach LUT i wyświetlacz HDR. Dodatkowo do monitora dołączany jest adapter USB-C do USB-A.

{$in-article-newsletter}

Cena i dostępność

Nowe kolorymetry pojawią się w sprzedaży jeszcze we wrześniu, w cenach 180 dolarów (i1Display Studio, około 700 zł) i 300 dolarów (i1Display Pro Plus, około 1170 zł). Dokładne polskie ceny na razie nie są jeszcze znane.

Kalibratory będą oferowane także w trzech nowych zestawach, zawierających dodatkowo wzorzec ColorChecker Passport 2 do profilowania aparatu podczas sesji oraz praktyczną smycz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pl.xritephoto.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)