Kodak Ektachrome E100 - zobacz oficjalne zdjęcia wykonane na kultowym filmie

2
Michał Chrzanowski
22 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Z utęsknieniem wyczekujesz powrotu Ektachrome E100? Mamy coś, co umili Ci czekanie - kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych na wskrzeszonym filmie Kodaka.

Trwający od niemal 2 lat proces przywracania slajdu Ektachrome z zaświatów, który przez firmę został uśmiercony 7 lat temu, nareszcie dobiegł końca. Już w sierpniu wiedzieliśmy, że testowe partie materiału trafiają do różnych fotografów. Z kolei we wrześniu, Kodak Alaris na swoim Twitterze poinformował o pełnej dostępności filmów. Natomiast teraz producent pokazuje pierwsze oficjalne zdjęcia wykonane na Ektachrome E100.

Jednym z fotografów, który otrzymał możliwość przetestowania w praktyce reaktywowanego filmy był Peter Guttman. Na instagramowym koncie Kodak Professional podzielił się on kilkoma zdjęciami, które uchwycił w różnych, często wymagających sytuacjach. To co przykuwa uwagę to wyjątkowo żywe kolory i barwy, a także szczegółowość opublikowanych fotografii.

Kodak Ektachrome E100 to uniwersalny niskoczuły slajd o „wyjątkowo drobnym ziarnie, świetnej reprodukcji bieli i naturalnej tonalności. Do tego świetnie ma sobie radzić z reprodukcją tonów skóry, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w krajobrazie, jak portrecie czy modzie“ - zaznacza producent. Film jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie około 13 dolarów. Natomiast w grudniu tego roku ma trafić do detalicznej sprzedaży.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0