Kodak Ektachrome E100 - zobacz oficjalne zdjęcia wykonane na kultowym filmie

Kodak Ektachrome E100 - zobacz oficjalne zdjęcia wykonane na kultowym filmie

Z utęsknieniem wyczekujesz powrotu Ektachrome E100? Mamy coś, co umili Ci czekanie - kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych na wskrzeszonym filmie Kodaka.

Trwający od niemal 2 lat proces przywracania slajdu Ektachrome z zaświatów, który przez firmę został uśmiercony 7 lat temu, nareszcie dobiegł końca. Już w sierpniu wiedzieliśmy, że testowe partie materiału trafiają do różnych fotografów. Z kolei we wrześniu, Kodak Alaris na swoim Twitterze poinformował o pełnej dostępności filmów. Natomiast teraz producent pokazuje pierwsze oficjalne zdjęcia wykonane na Ektachrome E100.

Jednym z fotografów, który otrzymał możliwość przetestowania w praktyce reaktywowanego filmy był Peter Guttman. Na instagramowym koncie Kodak Professional podzielił się on kilkoma zdjęciami, które uchwycił w różnych, często wymagających sytuacjach. To co przykuwa uwagę to wyjątkowo żywe kolory i barwy, a także szczegółowość opublikowanych fotografii.

Kodak Ektachrome E100 to uniwersalny niskoczuły slajd o „wyjątkowo drobnym ziarnie, świetnej reprodukcji bieli i naturalnej tonalności. Do tego świetnie ma sobie radzić z reprodukcją tonów skóry, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w krajobrazie, jak portrecie czy modzie“ - zaznacza producent. Film jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie około 13 dolarów. Natomiast w grudniu tego roku ma trafić do detalicznej sprzedaży.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1