Sony VCT-SGR1 - uchwyt dla osób filmujących aparatami serii RX100 i kamerą RX0

Sony VCT-SGR1 - uchwyt dla osób filmujących aparatami serii RX100 i kamerą RX0

Wraz z modelem RX100 VI producent pokazał też specjalny uchwyt, który ułatwi filmowanie kompaktem i posłuży także za miniaturowy statyw.

W dobie Youtube’a i tysięcy vlogów na każdy możliwy temat, użytkownicy poszukują rozwiązań, które zapewnią wygodę i prostotę obsługi i na to właśnie Sony wydaje się stawiać w przypadku nowego uchwytu VCT-SGR1.

Stworzony z myślą o aparatach serii RX100 oraz zaawansowanej miniaturowej kamerze RX0, ma być rozwiązaniem, które stanie się nieodłącznym elementem wyposażenie osób, które wybrały te modele do filmowania. Posłuży zarówno za uchwyt ręczny, jak i miniaturowy statyw (głowica odchylana 70° w górę i 100° w dół), a dzięki złączu Micro USB i zestawowi przycisków, będziemy mogli włączać rejestrację wideo i sterować zoomem z poziomu rękojeści.

Urządzenie na pewno ciekawe, szkoda jednak, że nie wyposażono go w złącze mikrofonowe, które pozwoliłoby zastąpić jego brak w modelu RX100 i które sprawiłoby, że aparat dużo chętniej wybierany byłby przez filmowców.

Cena i dostępność

VCT-SGR1 pojawi się w sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Na razie nie znamy ceny urządzenia.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7