Sony VCT-SGR1 - uchwyt dla osób filmujących aparatami serii RX100 i kamerą RX0

0
Maciej Luśtyk
6 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wraz z modelem RX100 VI producent pokazał też specjalny uchwyt, który ułatwi filmowanie kompaktem i posłuży także za miniaturowy statyw.

W dobie Youtube’a i tysięcy vlogów na każdy możliwy temat, użytkownicy poszukują rozwiązań, które zapewnią wygodę i prostotę obsługi i na to właśnie Sony wydaje się stawiać w przypadku nowego uchwytu VCT-SGR1.

Stworzony z myślą o aparatach serii RX100 oraz zaawansowanej miniaturowej kamerze RX0, ma być rozwiązaniem, które stanie się nieodłącznym elementem wyposażenie osób, które wybrały te modele do filmowania. Posłuży zarówno za uchwyt ręczny, jak i miniaturowy statyw (głowica odchylana 70° w górę i 100° w dół), a dzięki złączu Micro USB i zestawowi przycisków, będziemy mogli włączać rejestrację wideo i sterować zoomem z poziomu rękojeści.

Urządzenie na pewno ciekawe, szkoda jednak, że nie wyposażono go w złącze mikrofonowe, które pozwoliłoby zastąpić jego brak w modelu RX100 i które sprawiłoby, że aparat dużo chętniej wybierany byłby przez filmowców.

Cena i dostępność

VCT-SGR1 pojawi się w sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Na razie nie znamy ceny urządzenia.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)