Sony VCT-SGR1 - uchwyt dla osób filmujących aparatami serii RX100 i kamerą RX0

Sony VCT-SGR1 - uchwyt dla osób filmujących aparatami serii RX100 i kamerą RX0

Wraz z modelem RX100 VI producent pokazał też specjalny uchwyt, który ułatwi filmowanie kompaktem i posłuży także za miniaturowy statyw.

W dobie Youtube’a i tysięcy vlogów na każdy możliwy temat, użytkownicy poszukują rozwiązań, które zapewnią wygodę i prostotę obsługi i na to właśnie Sony wydaje się stawiać w przypadku nowego uchwytu VCT-SGR1.

Stworzony z myślą o aparatach serii RX100 oraz zaawansowanej miniaturowej kamerze RX0, ma być rozwiązaniem, które stanie się nieodłącznym elementem wyposażenie osób, które wybrały te modele do filmowania. Posłuży zarówno za uchwyt ręczny, jak i miniaturowy statyw (głowica odchylana 70° w górę i 100° w dół), a dzięki złączu Micro USB i zestawowi przycisków, będziemy mogli włączać rejestrację wideo i sterować zoomem z poziomu rękojeści.

Urządzenie na pewno ciekawe, szkoda jednak, że nie wyposażono go w złącze mikrofonowe, które pozwoliłoby zastąpić jego brak w modelu RX100 i które sprawiłoby, że aparat dużo chętniej wybierany byłby przez filmowców.

Cena i dostępność

VCT-SGR1 pojawi się w sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Na razie nie znamy ceny urządzenia.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8