Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Broncolor Litepipe P - nowy pomysł na uniwersalny softbox

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Softboxy, to jedne z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów studyjnych. Ich gabaryty często utrudniają jednak fotografowanie w niewielkich pomieszczeniach. Nie są tez najwygodniejsze w montażu. Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma Broncolor z nowym modyfikatorem Litepipe P.

Każdy, kto używa lamp studyjnych wie ile, że składanie, montaż, zamiana i transport softboksów nie należą do najwygodniejszych. Nie zawsze też sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie na przykład nie zmieści się wysięgnik typu boom, który pozwoliłby podwiesić je od góry. Nie mówiąc już o tym, że niekiedy na wygodną pracę nie pozwala sam rozmiar softboksów. Odpowiedzią na te problemy ma być nowa propozycja firmy Broncolor.

Kilka modyfikatorów w jednym

 

Broncolor Litepipe P oferować ma możliwości kilku modyfikatorów zamknięte w kompaktowej i wygodnej konstrukcji. W podstawowej konfiguracji biały walec dostarczy nam miękkiego, rozproszonego światła o kącie padania równym 360 stopni. Gdy jednak dopniemy do niego dołączane do zestawu, przyczepiane na rzep reflektory, będziemy mogli precyzyjnie regulować kąt padania światła tak, by oświetlić dokładnie taką część fotografowanego obiektu, jaką chcemy.

Modyfikator jest kompatybilny ze wszystkimi lampami błyskowymi z oferty Broncolor i ma 124 cm długości oraz 17 cm średnicy, co daje względnie dużą uniwersalność zastosowań. Co ważne, po złożeniu zmieści się w torbie o wymiarach 60 x 22 x 21 cm. Transport nie będzie więc problemem.

Wygoda kosztuje, ale dlaczego tyle?

Problemem jest jednak cena produktu. W dniu premiery Litepipe P został wyceniony na około 1000 dolarów. Za tę cenę możemy kupić cały zestaw softboksów, a nawet lamp. Nie jest to też rozwiązanie zupełnie nowatorskie. Podobne produkty oferuje chociażby firma Saberstrip czy Licht-Technik. I choć to pierwsze rozwiązanie tego typu przeznaczone do lamp studyjnych, to jednak przeszkodą będzie fakt, że Litepipe nie współpracuje z lampami reporterskimi, wykorzystywanymi najchętniej przez fotografów pracujących głównie w terenie.

Przykładowe zdjęcie wykonane przy pomocy modyfikatora

Mimo to jeśli okaże się tak funkcjonalne jak obiecuje producent, może stać się popularnym akcesorium w wypożyczalniach sprzętu fotograficznego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem broncolor.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)