Broncolor Litepipe P - nowy pomysł na uniwersalny softbox

Autor: Maciej Luśtyk

11 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Softboxy, to jedne z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów studyjnych. Ich gabaryty często utrudniają jednak fotografowanie w niewielkich pomieszczeniach. Nie są tez najwygodniejsze w montażu. Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma Broncolor z nowym modyfikatorem Litepipe P.

Każdy, kto używa lamp studyjnych wie ile, że składanie, montaż, zamiana i transport softboksów nie należą do najwygodniejszych. Nie zawsze też sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie na przykład nie zmieści się wysięgnik typu boom, który pozwoliłby podwiesić je od góry. Nie mówiąc już o tym, że niekiedy na wygodną pracę nie pozwala sam rozmiar softboksów. Odpowiedzią na te problemy ma być nowa propozycja firmy Broncolor.

Kilka modyfikatorów w jednym

 

Broncolor Litepipe P oferować ma możliwości kilku modyfikatorów zamknięte w kompaktowej i wygodnej konstrukcji. W podstawowej konfiguracji biały walec dostarczy nam miękkiego, rozproszonego światła o kącie padania równym 360 stopni. Gdy jednak dopniemy do niego dołączane do zestawu, przyczepiane na rzep reflektory, będziemy mogli precyzyjnie regulować kąt padania światła tak, by oświetlić dokładnie taką część fotografowanego obiektu, jaką chcemy.

Modyfikator jest kompatybilny ze wszystkimi lampami błyskowymi z oferty Broncolor i ma 124 cm długości oraz 17 cm średnicy, co daje względnie dużą uniwersalność zastosowań. Co ważne, po złożeniu zmieści się w torbie o wymiarach 60 x 22 x 21 cm. Transport nie będzie więc problemem.

Wygoda kosztuje, ale dlaczego tyle?

Problemem jest jednak cena produktu. W dniu premiery Litepipe P został wyceniony na około 1000 dolarów. Za tę cenę możemy kupić cały zestaw softboksów, a nawet lamp. Nie jest to też rozwiązanie zupełnie nowatorskie. Podobne produkty oferuje chociażby firma Saberstrip czy Licht-Technik. I choć to pierwsze rozwiązanie tego typu przeznaczone do lamp studyjnych, to jednak przeszkodą będzie fakt, że Litepipe nie współpracuje z lampami reporterskimi, wykorzystywanymi najchętniej przez fotografów pracujących głównie w terenie.

Przykładowe zdjęcie wykonane przy pomocy modyfikatora

Mimo to jeśli okaże się tak funkcjonalne jak obiecuje producent, może stać się popularnym akcesorium w wypożyczalniach sprzętu fotograficznego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem broncolor.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)