Spekular to uniwersalny system oświetleniowy, który możemy dowolnie modyfikować

Autor: Michał Chrzanowski

5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli poszukujecie funkcjonalnego i wszechstronnego systemu oświetleniowego, to mamy dobrą wiadomość. Firma Spiffy Gear powróciła z kolejnym ciekawym projektem modułowych lamp LED, który powinien zainteresować niejednego fotografa.

Na rynku możemy znaleźć prawdziwą masę rozwiązań oświetleniowych, które w zamyśle mają ułatwiać fotografowanie nie tylko w studiu, lecz także i w plenerze. Warto przypomnieć chociażby Digital Sputnik Voyager, czyli odporny miecz świetlny, z którego skorzystamy nawet pod wodą, czy Westcott Flex Bi-Color, czyli elastyczne panele LED.

Teraz do grona innowacyjnych producentów oświetlenia dołączyła firma Spiffy Gear, która zaprezentowała wyjątkowo ciekawe rozwiązanie. Spekular to „jedyne oświetlenie jakiego Ci potrzeba“ - zapewnia producent. Zazwyczaj do tego typu obietnic podchodzimy sceptycznie, jednak zaproponowany system wygląda na wyjątkowo funkcjonalny i uniwersalny.

Funkcjonalność i wygoda

Rozwiązanie Spekular składa się z czterech jasnych lamp LED (14.5W), które możemy ze sobą połączyć tworząc z nich dowolne kształty i figury geometryczne. Każda z nich ma zapewniać równomiernie rozłożone światło pozbawione migotania. Ponadto powinny odznaczać się dużą dokładnością kolorystyczną (94+ CRI i 96+ TLCI). Dzięki temu będziemy mogli zapanować na oświetleniem nawet najbardziej wymagającej sesji zdjęciowej - niezależnie, czy będziemy ją realizować w studiu, czy też w okolicznościach przyrody. Oczywiście system Spekular możemy rozbudować o kolejne lampy LED, jeszcze bardziej zwiększając jego funkcjonalność.

System Spekular jest już dostępny w sprzedaży. Za podstawowy zestaw składający się z 4 lamp zapłacimy około 650 dolarów. Z kolei specjalne dedykowane mocowanie zostało wycenione na 130 dolarów. Podobnie zresztą jak opcjonalny adapter na zewnętrzny akumulator. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych wykonanych przy użyciu rozwiązania Spekular.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Więcej informacji znajdziecie na stronie spiffygear.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły