Westcott Flex Bi-Color - nowa jakość oświetlenia

Autor: Michał Chrzanowski

29 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Jeśli poszukujecie wszechstronnego i kompaktowego rozwiązania, którym bez problemu doświetlicie każdą z fotografowanych scen, to mamy dla was dobrą wiadomość. W ofercie firmy Westcott znalazł się nowy model świetlnych paneli z serii Flex. Westcott Flex Bi-Color charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz kontrolą temperatury barwowej w zakresie 2800-6000K.

Westcott to ceniony przez zawodowców producent oświetlenia fotograficznego. W ofercie firmy pojawił się nowy produkt, który z pewnością przypadnie do gustu profesjonalistom, którzy podczas swojej pracy lubią korzystać z dodatkowego sztucznego źródła światła. Nowy model Flex Bi-Color rozszerza niezwykle popularną serię Flex - elastycznych mat z rzędami lamp LED. Dzięki specjalnej konstrukcji mogą być umieszczone dosłownie wszędzie, nadając tym samym fotografowanej scenie dodatkowego blasku.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Flex Bi-Color to nowe, bardziej zaawansowane rozwiązanie, które podobnie jak inne produkty linii Flex, składa się z niezwykle giętkiej maty, którą możemy wyginać w każdą ze stron. Dzięki temu będziemy w stanie dowolnie modyfikować wielkość oraz powierzchnię panelu świetlnego. Poza tym producent zapewnił także możliwość kontroli mocy oświetlenia. Teraz w łatwy sposób je zbalansujemy z innymi źródłami światła, co może być pożądane na przykład wśród filmowców. Jednak rozwiązaniem, które odróżnia model Bi-Color od innych produktów z serii jest możliwość ustawienia temperatury barwowej od 2800 do 6000K. Za sprawą tak szerokiego wachlarzu bez problemu dobierzemy odpowiedni kolor oświetlenia, by dopasować go do warunków fotografowanej sceny. Jak podkreśla producent, trafność kolorystyczna charakteryzuje się wartością CRI 95-98. Ponadto, maty z serii Flex są odporne na zachlapania oraz kurz, dzięki czemu bez problemu mogą być wykorzystywane plenerze, nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Ważną cechą jest także możliwość montażu w specjalnej ramie, co z pewnością spodoba się fotografom pracującym w studio.

Westcott Flex Bi-Color to największe źródło światła w całej linii Flex. Mierzy 30.5 x 61.0 x 0.6 cm. Za niego zapłacimy około 1500 dolarów. W ofercie producenta są dostępne także mniejsze modele, na przykład Flex 10 x 10 cali lub takie, które nie mają możliwości zmiany temperatury barwowej, na przykład Flex Daylight (5600K). Więcej informacji o produktach możecie dowiedzieć się ze strony www.fjwestcott.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły