Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Irix Edge to nowa linia filtrów w której znajdziecie następujące modele: ochronny UV, polaryzacyjny kołowy, a także cztery filtry szare, z których najmocniejszy obniży ekspozycję aż o 10 EV.

Zaprezentowana seria filtrów Irix Edge została zaprojektowana specjalnie z myślą o obiektywie szerokokątnym obiektywie Irix 15 mm f/2.4, dzięki czemu „zachowuje pełną kompatybilność pod względem wymiarów nie powodując jednocześnie winietowania“ - obiecuje producent. Jednak oczywiście filtry z tej serii sprawdzą się także z innymi obiektywami, których średnica przedniego gwintu wynosi 95 mm.

Filtr Irix Edge UV odcina niepożądane promieniowanie UV mogące powodować spadek kontrastu na zdjęciach krajobrazowych wykonywanych w górach lub na dużej wysokości. Szkło filtra zostało pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła (99.3%) oraz neutralną kolorystykę zdjęć. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej filtr jest odporny na wodę i tłuste zabrudzenia, przez co doskonale sprawdzi się w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Z kolei filtr polaryzacyjny Irix Edge CPL to niezwykle przydatne narzędzie pracy fotografa architektury i krajobrazu. Dzięki redukcji odblasków od niemetalicznych powierzchni zapewnia lepszą separację kolorów, zwiększa ich nasycenie oraz zmniejsza kontrast przy zdjęciach wykonywanych pod światło.

Szklana powierzchnia filtrów Irix Edge ND pokryta została wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła i naturalne kolory. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej NANO, filtr charakteryzuje się zwiększoną odpornością na mokre i tłuste zabrudzenia, doskonale sprawdzając się w niesprzyjających warunkach pogodowych takich, jak deszcz czy śnieg. Filtry te obniżą ekspozycję o 3, 5, 7 i 10 EV.

Najnowsze filtry z rodziny Irix Edge są już dostępne w polskiej sprzedaży. Poniżej prezentujemy ich rekomendowane ceny detaliczne:

  • Irix Edge UV & Protector 95 mm - 245 zł
  • Irix Edge CPL 95 mm - 355 zł
  • Irix Edge ND8 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND32 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND128 95 mm - 375 zł
  • Irix Edge ND1000 95 mm - 395 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy Next77 - oficjalnego dystrybutor obiektywów i akcesoriów marki Irix w Polsce.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1