Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Irix Edge to nowa linia filtrów w której znajdziecie następujące modele: ochronny UV, polaryzacyjny kołowy, a także cztery filtry szare, z których najmocniejszy obniży ekspozycję aż o 10 EV.

Zaprezentowana seria filtrów Irix Edge została zaprojektowana specjalnie z myślą o obiektywie szerokokątnym obiektywie Irix 15 mm f/2.4, dzięki czemu „zachowuje pełną kompatybilność pod względem wymiarów nie powodując jednocześnie winietowania“ - obiecuje producent. Jednak oczywiście filtry z tej serii sprawdzą się także z innymi obiektywami, których średnica przedniego gwintu wynosi 95 mm.

Filtr Irix Edge UV odcina niepożądane promieniowanie UV mogące powodować spadek kontrastu na zdjęciach krajobrazowych wykonywanych w górach lub na dużej wysokości. Szkło filtra zostało pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła (99.3%) oraz neutralną kolorystykę zdjęć. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej filtr jest odporny na wodę i tłuste zabrudzenia, przez co doskonale sprawdzi się w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Z kolei filtr polaryzacyjny Irix Edge CPL to niezwykle przydatne narzędzie pracy fotografa architektury i krajobrazu. Dzięki redukcji odblasków od niemetalicznych powierzchni zapewnia lepszą separację kolorów, zwiększa ich nasycenie oraz zmniejsza kontrast przy zdjęciach wykonywanych pod światło.

Szklana powierzchnia filtrów Irix Edge ND pokryta została wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła i naturalne kolory. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej NANO, filtr charakteryzuje się zwiększoną odpornością na mokre i tłuste zabrudzenia, doskonale sprawdzając się w niesprzyjających warunkach pogodowych takich, jak deszcz czy śnieg. Filtry te obniżą ekspozycję o 3, 5, 7 i 10 EV.

Najnowsze filtry z rodziny Irix Edge są już dostępne w polskiej sprzedaży. Poniżej prezentujemy ich rekomendowane ceny detaliczne:

  • Irix Edge UV & Protector 95 mm - 245 zł
  • Irix Edge CPL 95 mm - 355 zł
  • Irix Edge ND8 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND32 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND128 95 mm - 375 zł
  • Irix Edge ND1000 95 mm - 395 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy Next77 - oficjalnego dystrybutor obiektywów i akcesoriów marki Irix w Polsce.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS M100 - test aparatu
10 Kwi 2018
Ten maluch ma być wygodnym aparatem dla początkujących i atrakcyjną alternatywą w codziennej fotografii dla smartfonów. Mimo niskiej ceny oferuje sporo rozwiązań znanych z bardziej zaawansowanych modeli. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Olympus M.Zuiko Digital ED 17 mm f/1.2 PRO - test obiektywu
30 Mar 2018
Ciekawi jak w naszym teście wypadł nowy M.Zuiko Digital ED 17 mm f/1.2 PRO? Zobaczcie, czy jest to obiektyw godny najbardziej wymagającego fotografa.
1
Loupedeck - test konsoli do Lightrooma
16 Mar 2018
Loupedeck to zaawansowany kontroler, który od podstaw został zaprojektowany z myślą o programie Lightroom. Producent mówi jasno: przy jego użyciu postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej. Dziś sprawdzamy, czy te słowa znajdą potwierdzenie w praktyce.
2
Sony A7R III - test aparatu
14 Mar 2018
Stabilizowana, 42-milionowa matryca, tryb seryjny 10 kl./s, filmy 4K i tryb Pixel Shift, a wszystko zamknięte w solidnym kompaktowym body. Sony A7R III to jeden głównych pretendentów do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Sprawdzamy czy zasługuje na ten tytuł.
3