Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Profesjonalne filtry z rodziny Irix Edge już dostępne w sprzedaży. Znamy polskie ceny

Irix Edge to nowa linia filtrów w której znajdziecie następujące modele: ochronny UV, polaryzacyjny kołowy, a także cztery filtry szare, z których najmocniejszy obniży ekspozycję aż o 10 EV.

Zaprezentowana seria filtrów Irix Edge została zaprojektowana specjalnie z myślą o obiektywie szerokokątnym obiektywie Irix 15 mm f/2.4, dzięki czemu „zachowuje pełną kompatybilność pod względem wymiarów nie powodując jednocześnie winietowania“ - obiecuje producent. Jednak oczywiście filtry z tej serii sprawdzą się także z innymi obiektywami, których średnica przedniego gwintu wynosi 95 mm.

Filtr Irix Edge UV odcina niepożądane promieniowanie UV mogące powodować spadek kontrastu na zdjęciach krajobrazowych wykonywanych w górach lub na dużej wysokości. Szkło filtra zostało pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła (99.3%) oraz neutralną kolorystykę zdjęć. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej filtr jest odporny na wodę i tłuste zabrudzenia, przez co doskonale sprawdzi się w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Z kolei filtr polaryzacyjny Irix Edge CPL to niezwykle przydatne narzędzie pracy fotografa architektury i krajobrazu. Dzięki redukcji odblasków od niemetalicznych powierzchni zapewnia lepszą separację kolorów, zwiększa ich nasycenie oraz zmniejsza kontrast przy zdjęciach wykonywanych pod światło.

Szklana powierzchnia filtrów Irix Edge ND pokryta została wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniającymi wysoką transmisję światła i naturalne kolory. Dzięki dodatkowej powłoce hydrofobowej NANO, filtr charakteryzuje się zwiększoną odpornością na mokre i tłuste zabrudzenia, doskonale sprawdzając się w niesprzyjających warunkach pogodowych takich, jak deszcz czy śnieg. Filtry te obniżą ekspozycję o 3, 5, 7 i 10 EV.

Najnowsze filtry z rodziny Irix Edge są już dostępne w polskiej sprzedaży. Poniżej prezentujemy ich rekomendowane ceny detaliczne:

  • Irix Edge UV & Protector 95 mm - 245 zł
  • Irix Edge CPL 95 mm - 355 zł
  • Irix Edge ND8 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND32 95 mm - 365 zł
  • Irix Edge ND128 95 mm - 375 zł
  • Irix Edge ND1000 95 mm - 395 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy Next77 - oficjalnego dystrybutor obiektywów i akcesoriów marki Irix w Polsce.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2