Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

LaCie Thunderbolt 3 – nowe dyski dla prawdziwych zawodowców

2

Autor: Michał Chrzanowski

2 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Szybkie, wydajne i zapewniające miejsce na nawet 120 TB danych – to tylko niektóre z cech nowych dysków z serii Thunderbolt 3. Zaprezentowane jednostki mają przykuć uwagę profesjonalnych edytorów zdjęć i filmów.

LaCie to francuski producent sprzętu komputerowego, który specjalizuje się głównie w rozwiązaniach służących do przechowywania danych. W ofercie firmy możemy znaleźć wiele dysków, które są kierowane zarówno do profesjonalistów, jak również do mniej zaawansowanych użytkowników.

Zaprezentowane modele 12big, 6big i Bolt3 z serii Thunderbolt 3 zostały zaprojektowane z myślą o prawdziwych zawodowcach. To najszybsze i najbardziej wydajne urządzenia obecnie dostępne na rynku – zapewnia producent. Każdy z dysków ma efektywnie sprawdzić się podczas postprodukcji materiału filmowego w jakości 4K, a nawet 6K. Tak więc nowa seria powinna z pewnością zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.

model LaCie 12big

Bolt3 to najmniejszy model spośród zaprezentowanych dysków firmy. Zapewnia 2 TB miejsce na przechowywanie danych oraz charakteryzuje się prędkością 2800 MB/s. Jak zapewnia producent, ten model poradzi sobie z materiałem nagranym za pomocą profesjonalnych kamer Blackmagic lub RED. Z kolei LaCie 6big to 60 TB jednostka, która ma zapewniać szybkość 1400 MB/s. Zaś 12big to 120 TB i szybkość 2600 MB/s. Te dwa modele mają pozwolić na szybką postprodukcję zdjęć i materiału wideo.

Najnowsze produkty LaCie mają być dostępne jeszcze w tym roku. Za model Bolt3 zapłacimy 1 999 dolarów. LaCie 6big będzie kosztował 3 199 dolarów. Z kolei dysk 12big to wydatek 6 399 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.lacie.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły