Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

LaCie 2big Dock to pracujący w systemie RAID dysk zewnętrzny, który pomieści aż do 20 TB danych i pozwoli na transfer z prędkością nawet 440 MB/s.

Backup to jeden z najważniejszych aspektów niejednego profesjonalisty, który tworzy treści multimedialne dużych rozmiarów, w najwyższej jakości. To właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach został zaprojektowany zewnętrzny dysk LaCie 2big Dock. Może on pracować w systemie RAID, a do tego wszelkie dane zostaną zaimportowane z szybkością 440 MB/s i zapisane na dysku o maksymalnej pojemności aż 20 TB.

Ale to nie jedyne cechy modelu 2big Dock. Dysk może pełnić funkcję stacji dokującej dzięki licznym złączom, które kryją się w aluminiowej obudowie. Na pierwszy plan wysuwają się dwa superszybkie porty Thunderbolt 3, dzięki którym możliwe jest ładowanie laptopa lub podłączenie do 5 innych urządzeń w formacie daisy chain. Kolejnym są czytniki kart SD oraz CompactFlash umożliwiający bezpośredni odczyt z nośników w Adobe Lightroom lub Premiere Pro. Natomiast za ładowanie smartfonów i innych urządzeń mobilnych odpowiedzialny jest port USB 3.0 HUB, a za synchronizację dysku z komputerami Mac i PC - USB 3.1. Dodatkowo 2big Dock jest wyposażony w złącze DisplayPort, które obsługuje monitory o wysokiej rozdzielczości do 4K.

Dysk występuje w 4 pojemnościach - 8 TB, 12 TB, 16 TB i 20 TB. Dzięki temu oraz prędkości przesyłania i odbierania danych do 440 MB/s każdy profesjonalista będzie mógł edytować nieskompresowane 10-bitowe strumienie w rozdzielczości 2K, bądź odtwarzać skompresowane wideo w rozdzielczości 4K.

LaCie 2big Dock jest już dostępny w polskiej sprzedaży. Za najmniejszą 8 TB jednostkę zapłacimy 2699 zł. Natomiast cena najpojemniejszego, 20 TB dysku wynosi 4999 zł. O bezpieczeństwo przechowywanych danych zadba usługa Seagate Rescue Data Recovery, która zapewnia bezpłatne odzyskiwanie utraconych danych w razie awarii dysku. Co ważne LaCie 2big Dock jest nią objęty aż przez 5 lat. Możliwości tego dysku będzie można sprawdzić na żywo podczas targów Film Video Foto 2018 w Łodzi w dniach 12-14 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0