Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

LaCie 2big Dock to pracujący w systemie RAID dysk zewnętrzny, który pomieści aż do 20 TB danych i pozwoli na transfer z prędkością nawet 440 MB/s.

Backup to jeden z najważniejszych aspektów niejednego profesjonalisty, który tworzy treści multimedialne dużych rozmiarów, w najwyższej jakości. To właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach został zaprojektowany zewnętrzny dysk LaCie 2big Dock. Może on pracować w systemie RAID, a do tego wszelkie dane zostaną zaimportowane z szybkością 440 MB/s i zapisane na dysku o maksymalnej pojemności aż 20 TB.

Ale to nie jedyne cechy modelu 2big Dock. Dysk może pełnić funkcję stacji dokującej dzięki licznym złączom, które kryją się w aluminiowej obudowie. Na pierwszy plan wysuwają się dwa superszybkie porty Thunderbolt 3, dzięki którym możliwe jest ładowanie laptopa lub podłączenie do 5 innych urządzeń w formacie daisy chain. Kolejnym są czytniki kart SD oraz CompactFlash umożliwiający bezpośredni odczyt z nośników w Adobe Lightroom lub Premiere Pro. Natomiast za ładowanie smartfonów i innych urządzeń mobilnych odpowiedzialny jest port USB 3.0 HUB, a za synchronizację dysku z komputerami Mac i PC - USB 3.1. Dodatkowo 2big Dock jest wyposażony w złącze DisplayPort, które obsługuje monitory o wysokiej rozdzielczości do 4K.

Dysk występuje w 4 pojemnościach - 8 TB, 12 TB, 16 TB i 20 TB. Dzięki temu oraz prędkości przesyłania i odbierania danych do 440 MB/s każdy profesjonalista będzie mógł edytować nieskompresowane 10-bitowe strumienie w rozdzielczości 2K, bądź odtwarzać skompresowane wideo w rozdzielczości 4K.

LaCie 2big Dock jest już dostępny w polskiej sprzedaży. Za najmniejszą 8 TB jednostkę zapłacimy 2699 zł. Natomiast cena najpojemniejszego, 20 TB dysku wynosi 4999 zł. O bezpieczeństwo przechowywanych danych zadba usługa Seagate Rescue Data Recovery, która zapewnia bezpłatne odzyskiwanie utraconych danych w razie awarii dysku. Co ważne LaCie 2big Dock jest nią objęty aż przez 5 lat. Możliwości tego dysku będzie można sprawdzić na żywo podczas targów Film Video Foto 2018 w Łodzi w dniach 12-14 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0