Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

Znamy polską cenę zaawansowanego dysku zewnętrznego LaCie 2big Dock

LaCie 2big Dock to pracujący w systemie RAID dysk zewnętrzny, który pomieści aż do 20 TB danych i pozwoli na transfer z prędkością nawet 440 MB/s.

Backup to jeden z najważniejszych aspektów niejednego profesjonalisty, który tworzy treści multimedialne dużych rozmiarów, w najwyższej jakości. To właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach został zaprojektowany zewnętrzny dysk LaCie 2big Dock. Może on pracować w systemie RAID, a do tego wszelkie dane zostaną zaimportowane z szybkością 440 MB/s i zapisane na dysku o maksymalnej pojemności aż 20 TB.

Ale to nie jedyne cechy modelu 2big Dock. Dysk może pełnić funkcję stacji dokującej dzięki licznym złączom, które kryją się w aluminiowej obudowie. Na pierwszy plan wysuwają się dwa superszybkie porty Thunderbolt 3, dzięki którym możliwe jest ładowanie laptopa lub podłączenie do 5 innych urządzeń w formacie daisy chain. Kolejnym są czytniki kart SD oraz CompactFlash umożliwiający bezpośredni odczyt z nośników w Adobe Lightroom lub Premiere Pro. Natomiast za ładowanie smartfonów i innych urządzeń mobilnych odpowiedzialny jest port USB 3.0 HUB, a za synchronizację dysku z komputerami Mac i PC - USB 3.1. Dodatkowo 2big Dock jest wyposażony w złącze DisplayPort, które obsługuje monitory o wysokiej rozdzielczości do 4K.

Dysk występuje w 4 pojemnościach - 8 TB, 12 TB, 16 TB i 20 TB. Dzięki temu oraz prędkości przesyłania i odbierania danych do 440 MB/s każdy profesjonalista będzie mógł edytować nieskompresowane 10-bitowe strumienie w rozdzielczości 2K, bądź odtwarzać skompresowane wideo w rozdzielczości 4K.

LaCie 2big Dock jest już dostępny w polskiej sprzedaży. Za najmniejszą 8 TB jednostkę zapłacimy 2699 zł. Natomiast cena najpojemniejszego, 20 TB dysku wynosi 4999 zł. O bezpieczeństwo przechowywanych danych zadba usługa Seagate Rescue Data Recovery, która zapewnia bezpłatne odzyskiwanie utraconych danych w razie awarii dysku. Co ważne LaCie 2big Dock jest nią objęty aż przez 5 lat. Możliwości tego dysku będzie można sprawdzić na żywo podczas targów Film Video Foto 2018 w Łodzi w dniach 12-14 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0