LaCie DJI Copilot, odporny dysk przenośny, już dostępny w polskiej sprzedaży

2
Michał Chrzanowski
26 Lipiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

LaCie DJI Copilot to pierwsze tego typu rozwiązanie w portfolio firmy, które umożliwia błyskawiczną transmisję danych bez konieczności łączenia go z komputerem. Odporny dysk zewnętrzny o 2 TB pojemności trafił już do polskiej sprzedaży. Zobaczcie ile przyjdzie nam niego zapłacić.

Duża pojemność, czytelny ekran prezentujący najważniejsze informacje, możliwość natychmiastowego importu oraz uszczelniona obudowa - to tylko niektóre cechy zaprezentowanego na początku tego roku dysku zewnętrznego LaCie DJI Copilot. To także szereg funkcjonalnych rozwiązań zapewniających między innymi natychmiastowy backup w terenie bez konieczności użycia laptopa.

- LaCie DJI Copilot to odpowiedź na potrzeby twórców pracujących przede wszystkim w terenie, gdzie najważniejsza jest funkcjonalność i ograniczenie ilości ciężkiego sprzętu. Wystarczy podłączyć do niego drona, kartę SD, aparat lub telefon, a dzięki aplikacji BOSS można odtworzyć i organizować wszystkie zapisane pliki - zaznacza producent.

Odporny i funkcjonalny

We wnętrzu znajdziemy dysk HDD o pojemności 2 TB, który powinien wystarczyć na przechowanie około 65 godzin materiału 4K (30 kl./s) lub 20 tyś. zdjęć w formacie RAW. Pliki mogą być bezpośrednio kopiowane z dowolnych urządzeń z USB (również z interfejsem USB-C), aparatów i kamer, a nawet kart SD, dzięki zintegrowanemu czytnikowi. O postępie transmisji danych z urządzenia zewnętrznego na dysk poinformuje nas wbudowany wyświetlacz, który wskazuje także poziom naładowania baterii oraz dostępną przestrzeń dyskową.

Ponadto zaimportowane zdjęcia lub filmy będziemy mogli podejrzeć na urządzeniu mobilnym. Wcześniej jednak musimy zainstalować aplikację Copilot BOSS (backup on-set solution). Poza podglądem plików w pełnej rozdzielczości, program umożliwia zarządzanie, odtwarzanie i organizowanie wszystkich plików z poziomu urządzenia mobilnego po podłączeniu go do dysku.

Dysk został wykonany z odpornych (również na upadku i uderzenia) materiałów, a całość uszczelniono przed pyłem i wodą. Do tego DJI Copilot wyposażono w czytelny ekran, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje: pozostała pojemność dysku oraz naładowanie akumulatora, jak również status transferu. Co więcej dzięki portowi USB, najnowszy model LaCie może posłużyć także jako przenośny power bank, którym podładujemy dowolne urządzenie mobilne.

Cena i dostępność

LaCie DJI Copilot jest już dostępny na polskim rynku w cenie 1749 zł. Dysk jest również objęty 3 letnim planem Rescue Data Recovery Services - usługi odzyskiwania danych dającej dostęp do międzynarodowego zespołu ekspertów w zakresie odzyskiwania danych. Dodatkowo podczas rejestracji LaCie DJI Copilot można otrzymać miesięczny abonament Adobe Creative Cloud, dający dostęp do wszystkich aplikacji firmy Adobe na komputery i urządzenia przenośne.

Więcej informacji o tym, jak i innych produktach LaCie znajdziecie na stronie www.lacie.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
11
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły