ONA for Leica – ekskluzywna kolekcja toreb

0
Michał Chrzanowski
18 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Firma ONA zaprezentowała nową linię zaprojektowaną myślą o użytkownikach Leiki. Każdą z toreb wykonano z wysokiej klasy materiałów i wykończono elementami nawiązującymi do stylistyki niemieckich aparatów.

O początkach współpracy amerykańskiego producenta toreb fotograficznych ONA i firmy Leica po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to został zaprezentowany specjalny model torby Bowery, który stylistyką i detalami współgrał z aparatami niemieckiej firmy. Wydawało się, że był to jednostkowy przypadek, jednak obaj producenci postanowili kontynuować współpracę. Efektem jest zupełnie nowa kolekcja ONA for Leica.

Zaprezentowana linia składa się z 6 modeli – pięciu toreb typu messenger i jednej sakwy fotograficznej. Każdy z nich powstał na bazie znanych już produktów ONA: Bowery, Prince Street, Brixton, Berlin II, Camps Bay, Roma. Odróżnia je jednak nieco inna stylistyka, która nawiązuje do konstrukcji Leica. Tak więc znajdziemy czerwoną kropkę i materiał korespondujący z legendarnym logiem niemieckiego producenta aparatów. Do tego zapięcia i inne elementy zaprojektowano z mosiądzu. Natomiast całość wykonano z przecieranej włoskiej skóry. Ponadto niektóre modele będą dostępne także w płóciennej odsłonie.

Nowa kolekcja ONA ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak będzie dostępna wyłącznie w wybranych sklepach Leica. Cena poszczególnych modeli jak na razie nie została ujawniona. Na stronie www.onabags.com możecie znaleźć wszystkie produkty firmy, w tym te na których podstawie zaprojektowano linię ONA for Leica.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły