ONA for Leica – ekskluzywna kolekcja toreb

ONA for Leica – ekskluzywna kolekcja toreb

Firma ONA zaprezentowała nową linię zaprojektowaną myślą o użytkownikach Leiki. Każdą z toreb wykonano z wysokiej klasy materiałów i wykończono elementami nawiązującymi do stylistyki niemieckich aparatów.

O początkach współpracy amerykańskiego producenta toreb fotograficznych ONA i firmy Leica po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to został zaprezentowany specjalny model torby Bowery, który stylistyką i detalami współgrał z aparatami niemieckiej firmy. Wydawało się, że był to jednostkowy przypadek, jednak obaj producenci postanowili kontynuować współpracę. Efektem jest zupełnie nowa kolekcja ONA for Leica.

Zaprezentowana linia składa się z 6 modeli – pięciu toreb typu messenger i jednej sakwy fotograficznej. Każdy z nich powstał na bazie znanych już produktów ONA: Bowery, Prince Street, Brixton, Berlin II, Camps Bay, Roma. Odróżnia je jednak nieco inna stylistyka, która nawiązuje do konstrukcji Leica. Tak więc znajdziemy czerwoną kropkę i materiał korespondujący z legendarnym logiem niemieckiego producenta aparatów. Do tego zapięcia i inne elementy zaprojektowano z mosiądzu. Natomiast całość wykonano z przecieranej włoskiej skóry. Ponadto niektóre modele będą dostępne także w płóciennej odsłonie.

Nowa kolekcja ONA ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak będzie dostępna wyłącznie w wybranych sklepach Leica. Cena poszczególnych modeli jak na razie nie została ujawniona. Na stronie www.onabags.com możecie znaleźć wszystkie produkty firmy, w tym te na których podstawie zaprojektowano linię ONA for Leica.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2