QNAP TS-251A i TS-451A - port USB QuickAccess i obsługa wideo 4K

Autor: Michał Chrzanowski

18 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

QNAP to znany producent w świecie serwerów NAS, który zaprezentował dwa nowe serwery sieciowe - TS-251A i TS-451A. Oba modele, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, mogą przypaść do gustu fotografom lub filmowcom na co dzień rejestrującym ogromną ilość materiału.

QNAP TS-251A i TS-451A to najnowsze rozwiązania tajwańskiego producenta. Pierwszy z modeli został wyposażony w dwie zatoki dyskowe, zaś drugi pomieści aż cztery dyski. Tak więc bez wątpienia nowe produkty firmy zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy zawodowo zajmują się magazynowaniem dużej ilości plików oraz dbają o ich natychmiastowy backup.

Oba urządzenia wyposażono w port USB QuickAccess, dzięki czemu otrzymujemy możliwość podłączenia ich bezpośrednio do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0. Pozwoli to na wygodny dostęp do plików zapisanych z maksymalną prędkością 100 MB/s na dyskach NAS. Ponadto w połączeniu z funkcjami NAS i iSCSI SAN zapewnią efektywne rozwiązanie do backupu danych, synchronizacji i zdalnego dostępu. Do tego dwa porty Gigabit LAN pozwolą na osiągnięcie transferu na poziomie 211 MB/s, zaś odtwarzanie i transkodowanie wideo 4K oraz zestaw aplikacji multimedialnych sprawią, że nowe modele serwerów sieciowych QNAP mogą okazać się optymalnym wyjściem dla fotografów oraz fanów multimediów.

Port USB QuickAccess jest kluczową nowością w serii TS-x51A. Pozwala on na bezpośrednie połączenie pomiędzy NAS-em a komputerem z Windows lub Mac i wygodne przesyłanie plików – wyjaśnia Jason Hsu, Product Manager QNAP. Dzięki temu użytkownicy mogą wygodnie i szybko podłączyć komputer do NAS-a, skonfigurować go po zakupie, a później w codziennej pracy sprawnie uzyskiwać dostęp do plików przechowywanych na jego dyskach. Nowe modele to przyjazne dla użytkownika, wydajne NAS-y, wyposażone w ogromny zestaw przydatnych aplikacji – dodaje Jason Hsu.

W zaprezentowanych urządzeniach zastosowano także najnowsze dwurdzeniowe procesory Intel Celeron 1.6GHz (do 2.48 GHz w trybie burst), a także 2 lub 4 GB dwukanałowe pamięci DDR3L-1600 RAM z opcją rozbudowy do aż 8 GB. QNAP TS-251A i TS-451A mają również dwa porty Gigabit Ethernet i obsługują wspierane sprzętowo szyfrowanie AES-NI, co pozwala na osiągnięcie transferów na poziomie 205.14 MB/s, przy jednoczesnym pełnym szyfrowaniu woluminu AES-NI.

Nowa seria jest połączeniem innowacyjnych rozwiązań sprzętowych oraz programowych. Virtual JBOD pozwala na rozszerzenie pojemności nowych NAS-ów o niewykorzystane zasoby dyskowe innych NAS-ów firmy QNAP. Możliwe jest również podłączenie do urządzeń klasycznych obudów rozszerzających - UX-800P oraz UX-500P. Linux Station pozwala użytkownikom nowych modeli na uruchomienie systemu operacyjnego Ubuntu i korzystanie z bogatego archiwum aplikacji, a także tworzenie bezpiecznej prywatnej chmury łączącej cechy rozwiązania storage oraz IoT - czytamy w informacji prasowej.

Ponadto modele z modele z nowej serii wykorzystują system operacyjny QTS 4.2.2, wyposażony w zestaw przydatnych narzędzi do pracy i rozrywki. Hybrid Backup Sync łączy w jednej aplikacji zadania związane z backupem, odtwarzaniem i synchronizacją danych, ułatwiając w ten sposób tworzenie backupu i ochronę danych. Jak podkreśla producent, nowa seria to dużo więcej niż potężne i łatwe w obsłudze NAS-y. Urządzenia zapewniają również bogate funkcje multimedialne. Użytkownicy mogą podłączyć je za pośrednictwem HDMI do telewizora czy innego ekranu i korzystać z wideo 4K UHD oraz swojej kolekcji multimediów przechowywanej na NAS-ach.

Nowe rozwiązania QNAP są już dostępne w sprzedaży. Za najdroższy model TS-451A w wersji z 4 GB RAM przyjdzie zapłacić 1750 zł netto (1575 zł netto z 2 GB RAM). Z kolei TS-251A kosztuje 1320 zł netto (4 GB RAM) lub 1150 zł netto (2 GB RAM). Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie www.qnap.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną....
0
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
8
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
9
Powiązane artykuły