Manfrotto Digital Director - nowe modele i ważna aktualizacja

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Manfrotto zaprezentowało odświeżoną serię Digital Director - urządzenia umożliwiającego korzystanie z tabletu jako zewnętrznego monitora do popularnych lustrzanek Nikona i Canona. Pojawiła się także nowa aktualizacja, która wprowadza nowe funkcje podczas filmowania i nagrywania wideo.

Manfrotto Digital Director to urządzenie, które jest dobrze znane głównie wśród profesjonalnych fotografów pracujących w studiu. W skrócie jest to specjalnie zaprojektowana szyna z wgranym oprogramowaniem, w którą wsuwamy tablety firmy Apple - produkt otrzymał certyfikat urządzeń dedykowanych do produktów Apple MFi (Made for iPad Certification). Po podłączeniu tabletu do modelu Digital Director otrzymujemy sporych rozmiarów, dotykowy ekran, za pomocą którego możemy sterować pracą naszego aparatu. Warto jednak zauważyć, że urządzenie Manfrotto współpracuje wyłącznie z zaawansowanymi lustrzankami Nikona i Canona.

 

Producent zaprezentował aktualizację oprogramowania Digital Director, które wprowadza szereg nowych usprawnień. Wersja 2.1 dodaje między innymi podgląd głębi ostrości (jedynie w aparatach Canon), interwalometr, a także rozbudowaną funkcję kontroli time-lapse’ów. Teraz jest także dostępny automatyczny podgląd wykonanych zdjęć oraz backeting ekspozycji i precyzyjniejsze ustawianie ostrości za pomocą dotykowego ekranu tabletu.

Co więcej, nowa aktualizacja wprowadziła również możliwość importu plików RAW, a także przesyłu zdjęć JPEG bezpośrednio na konta serwisów społecznościowych. Ciekawie prezentuje się także opcja importu metadanych przez wtyczkę programu Lightroom. Jak zapewnia producent, Digital Director bez problemów może współpracować z 14 aparatami firmy Canon i 15 lustrzankami Nikona.

Digital Director wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 2.1 jest kompatybilny z modelami iPad Pro 12,9“, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, 3 i 2. Za produkt Manfrotto przyjdzie zapłacić $299.99. Do Digital Director dostępne są także nowe opcjonalne akcesoria: wzmocniona obudowa, osłona przeciwsłoneczna, a także dedykowane ramki dopasowane do różnych tabletów Apple. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.manfrotto.co.uk.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły