Manfrotto Digital Director - nowe modele i ważna aktualizacja

0
Michał Chrzanowski
4 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Manfrotto zaprezentowało odświeżoną serię Digital Director - urządzenia umożliwiającego korzystanie z tabletu jako zewnętrznego monitora do popularnych lustrzanek Nikona i Canona. Pojawiła się także nowa aktualizacja, która wprowadza nowe funkcje podczas filmowania i nagrywania wideo.

Manfrotto Digital Director to urządzenie, które jest dobrze znane głównie wśród profesjonalnych fotografów pracujących w studiu. W skrócie jest to specjalnie zaprojektowana szyna z wgranym oprogramowaniem, w którą wsuwamy tablety firmy Apple - produkt otrzymał certyfikat urządzeń dedykowanych do produktów Apple MFi (Made for iPad Certification). Po podłączeniu tabletu do modelu Digital Director otrzymujemy sporych rozmiarów, dotykowy ekran, za pomocą którego możemy sterować pracą naszego aparatu. Warto jednak zauważyć, że urządzenie Manfrotto współpracuje wyłącznie z zaawansowanymi lustrzankami Nikona i Canona.

 

Producent zaprezentował aktualizację oprogramowania Digital Director, które wprowadza szereg nowych usprawnień. Wersja 2.1 dodaje między innymi podgląd głębi ostrości (jedynie w aparatach Canon), interwalometr, a także rozbudowaną funkcję kontroli time-lapse’ów. Teraz jest także dostępny automatyczny podgląd wykonanych zdjęć oraz backeting ekspozycji i precyzyjniejsze ustawianie ostrości za pomocą dotykowego ekranu tabletu.

Co więcej, nowa aktualizacja wprowadziła również możliwość importu plików RAW, a także przesyłu zdjęć JPEG bezpośrednio na konta serwisów społecznościowych. Ciekawie prezentuje się także opcja importu metadanych przez wtyczkę programu Lightroom. Jak zapewnia producent, Digital Director bez problemów może współpracować z 14 aparatami firmy Canon i 15 lustrzankami Nikona.

Digital Director wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 2.1 jest kompatybilny z modelami iPad Pro 12,9“, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, 3 i 2. Za produkt Manfrotto przyjdzie zapłacić $299.99. Do Digital Director dostępne są także nowe opcjonalne akcesoria: wzmocniona obudowa, osłona przeciwsłoneczna, a także dedykowane ramki dopasowane do różnych tabletów Apple. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.manfrotto.co.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły