Aurora Aperture – nowe filtry dla wymagających

0
Michał Chrzanowski
14 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Amerykański producent powiększył swoją ofertę o kolejne dwa filtry – polaryzacyjny i UV. Każdy z nich został wykonany z wysokiej jakości szkła i aluminium. Do wyboru będziemy mieć aż 17 rozmiarów.

Aurora Aperture to stosunkowo młoda amerykańska firma, której produkty są ”tworzone przez fotografów, dla fotografów”. Na początku tego roku zaprezentowała nową linię PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji. Tym razem oferta firmy zwiększyła się o kolejne dwa filtry, które zostały wykonane ze szkła Gorilla Glass 3. Ponadto charakteryzują się ciekną i wytrzymałą ramką, której zadaniem będzie niwelowanie winietowania w momencie fotografowania obiektywami szerokokątnymi.

Filtr Aurora PowerCPL został wyposażony w błonę polaryzacyjną oraz przeszedł zaawansowany i opatentowany przez japońskich inżynierów proces polerowania. Dzięki temu – jak zapewnia producent – filtr poprawi nasycenie, zredukuje odbicia i zwiększy kontrast podczas fotografowania. Model PowerCPL będzie dostępny w następujących średnicach: 105 mm, 95 mm, 86 mm, 82 mm, 77 mm, 72 mm, 67 mm, 62 mm, 58 mm, 55 mm, 52 mm, 49 mm, 46 mm, 43 mm, 40.5 mm, 39 mm  37 mm.

Z kolei cechą charakterystyczną filtra Aurora PowerUV Protection jest wielowarstwowa nano-powłoka, która zarówno redukuje odbicia, jak i chroni powierzchnię soczewki. Co więcej, ma charakteryzować się niemal bezstratną przepuszczalność światła - na poziomie 99,6%. Model PowerUV Protection jest również niezwykle wytrzymały. Bez szwanku przeszedł test upuszczenia z wysokości 130 cm 5/8-calowej metalowej piłeczki o wadze 15 g. Filtr również będzie dostępny w rozmiarach 105 mm, 95 mm, 86 mm, 82 mm, 77 mm, 72 mm, 67 mm, 62 mm, 58 mm, 55 mm, 52 mm, 49 mm, 46 mm, 43 mm, 40.5 mm, 39 mm  37 mm.

Filtry Aurora PowerCPL i PowerUV Protection pojawią się w sprzedaży pod koniec października 2016 roku. Ceny za poszczególne modele nie zostały jeszcze ujawnione. Więcej informacji znajdziecie na aurora-aperture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
2
Powiązane artykuły