Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji

Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji
Aurora Aperture zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych ND PowerXND 2000. Zostały wykonane z wysokiej jakości szkła i aluminium, a najmocniejszy model ma oferować 11-stopniową redukcję ekspozycji.
Aurora Aperture to stosunkowo młoda amerykańska firma, której produkty są ”tworzone przez fotografów, dla fotografów.” W jej ofercie pojawiły się nowe filtry szare ND PowerXND 2000. Będą one oferowane w kilku wersjach - redukcja od -4 do aż -11 stopni ekspozycji. Zdaniem producentów, nowe modele będą najmocniejszymi filtrami ND dostępnymi na rynku fotograficznym.

”Filtry szare ND są bardzo popularne między innymi wśród fotografów krajobrazu i przyrody, ponieważ efektywnie redukują ilość światła. Jednak profesjonaliści często domagają się większej mocy - nawet ponad -10EV.” - powiedział prezes firmy Aurora, Jinfu Chen. ”Nasza nowa rodzina filtrów PowerXND 2000 nie tylko będzie w stanie spełnić ich wymagania (redukcja aż do -11 stopni ekspozycji), lecz także zaoferować najwyższą jakość obrazu. Z kolei konstrukcja oraz niezwykle smukły profil filtrów ma zapobiec winietowaniu szerokokątnych obiektywów” - dodał Jinfu Chen.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Rama filtra została wykonana z lotniczej jakości aluminium, który poddano specjalnej obróbce. Dzięki temu rama filtra będzie chroniona przed korozją. Z kolei środek smarujący ma zwiększony zakres odporności na zmienne temperatury, co wpłynie na użytkowanie w nawet trudniejszych warunkach pogodowych.

Filtry Aurora PowerXND 2000 będą dostępne w rozmiarach 67, 72, 77 i 82 mm. W sprzedaży mają pojawić się w połowie 2016 roku. Wyjściowa cena ma wynosić 159 dolarów (może ulec zmianie w zależności od rozmiaru). W przyszłości planowana jest także produkcja modeli 39, 40.5, 46, 52, 55, 58, 62 95 mm. Więcej informacji możecie dowiedzieć się ze strony aurora-aperture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0