Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji

0

Autor: Michał Chrzanowski

22 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Aurora Aperture zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych ND PowerXND 2000. Zostały wykonane z wysokiej jakości szkła i aluminium, a najmocniejszy model ma oferować 11-stopniową redukcję ekspozycji.

Aurora Aperture to stosunkowo młoda amerykańska firma, której produkty są ”tworzone przez fotografów, dla fotografów.” W jej ofercie pojawiły się nowe filtry szare ND PowerXND 2000. Będą one oferowane w kilku wersjach - redukcja od -4 do aż -11 stopni ekspozycji. Zdaniem producentów, nowe modele będą najmocniejszymi filtrami ND dostępnymi na rynku fotograficznym.

”Filtry szare ND są bardzo popularne między innymi wśród fotografów krajobrazu i przyrody, ponieważ efektywnie redukują ilość światła. Jednak profesjonaliści często domagają się większej mocy - nawet ponad -10EV.” - powiedział prezes firmy Aurora, Jinfu Chen. ”Nasza nowa rodzina filtrów PowerXND 2000 nie tylko będzie w stanie spełnić ich wymagania (redukcja aż do -11 stopni ekspozycji), lecz także zaoferować najwyższą jakość obrazu. Z kolei konstrukcja oraz niezwykle smukły profil filtrów ma zapobiec winietowaniu szerokokątnych obiektywów” - dodał Jinfu Chen.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Rama filtra została wykonana z lotniczej jakości aluminium, który poddano specjalnej obróbce. Dzięki temu rama filtra będzie chroniona przed korozją. Z kolei środek smarujący ma zwiększony zakres odporności na zmienne temperatury, co wpłynie na użytkowanie w nawet trudniejszych warunkach pogodowych.

Filtry Aurora PowerXND 2000 będą dostępne w rozmiarach 67, 72, 77 i 82 mm. W sprzedaży mają pojawić się w połowie 2016 roku. Wyjściowa cena ma wynosić 159 dolarów (może ulec zmianie w zależności od rozmiaru). W przyszłości planowana jest także produkcja modeli 39, 40.5, 46, 52, 55, 58, 62 95 mm. Więcej informacji możecie dowiedzieć się ze strony aurora-aperture.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły