Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji

Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji
Aurora Aperture zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych ND PowerXND 2000. Zostały wykonane z wysokiej jakości szkła i aluminium, a najmocniejszy model ma oferować 11-stopniową redukcję ekspozycji.
Aurora Aperture to stosunkowo młoda amerykańska firma, której produkty są ”tworzone przez fotografów, dla fotografów.” W jej ofercie pojawiły się nowe filtry szare ND PowerXND 2000. Będą one oferowane w kilku wersjach - redukcja od -4 do aż -11 stopni ekspozycji. Zdaniem producentów, nowe modele będą najmocniejszymi filtrami ND dostępnymi na rynku fotograficznym.

”Filtry szare ND są bardzo popularne między innymi wśród fotografów krajobrazu i przyrody, ponieważ efektywnie redukują ilość światła. Jednak profesjonaliści często domagają się większej mocy - nawet ponad -10EV.” - powiedział prezes firmy Aurora, Jinfu Chen. ”Nasza nowa rodzina filtrów PowerXND 2000 nie tylko będzie w stanie spełnić ich wymagania (redukcja aż do -11 stopni ekspozycji), lecz także zaoferować najwyższą jakość obrazu. Z kolei konstrukcja oraz niezwykle smukły profil filtrów ma zapobiec winietowaniu szerokokątnych obiektywów” - dodał Jinfu Chen.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Rama filtra została wykonana z lotniczej jakości aluminium, który poddano specjalnej obróbce. Dzięki temu rama filtra będzie chroniona przed korozją. Z kolei środek smarujący ma zwiększony zakres odporności na zmienne temperatury, co wpłynie na użytkowanie w nawet trudniejszych warunkach pogodowych.

Filtry Aurora PowerXND 2000 będą dostępne w rozmiarach 67, 72, 77 i 82 mm. W sprzedaży mają pojawić się w połowie 2016 roku. Wyjściowa cena ma wynosić 159 dolarów (może ulec zmianie w zależności od rozmiaru). W przyszłości planowana jest także produkcja modeli 39, 40.5, 46, 52, 55, 58, 62 95 mm. Więcej informacji możecie dowiedzieć się ze strony aurora-aperture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0