Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji

Aurora Aperture PowerXND 2000 - filtry ND do superdługich ekspozycji
Aurora Aperture zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych ND PowerXND 2000. Zostały wykonane z wysokiej jakości szkła i aluminium, a najmocniejszy model ma oferować 11-stopniową redukcję ekspozycji.
Aurora Aperture to stosunkowo młoda amerykańska firma, której produkty są ”tworzone przez fotografów, dla fotografów.” W jej ofercie pojawiły się nowe filtry szare ND PowerXND 2000. Będą one oferowane w kilku wersjach - redukcja od -4 do aż -11 stopni ekspozycji. Zdaniem producentów, nowe modele będą najmocniejszymi filtrami ND dostępnymi na rynku fotograficznym.

”Filtry szare ND są bardzo popularne między innymi wśród fotografów krajobrazu i przyrody, ponieważ efektywnie redukują ilość światła. Jednak profesjonaliści często domagają się większej mocy - nawet ponad -10EV.” - powiedział prezes firmy Aurora, Jinfu Chen. ”Nasza nowa rodzina filtrów PowerXND 2000 nie tylko będzie w stanie spełnić ich wymagania (redukcja aż do -11 stopni ekspozycji), lecz także zaoferować najwyższą jakość obrazu. Z kolei konstrukcja oraz niezwykle smukły profil filtrów ma zapobiec winietowaniu szerokokątnych obiektywów” - dodał Jinfu Chen.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Rama filtra została wykonana z lotniczej jakości aluminium, który poddano specjalnej obróbce. Dzięki temu rama filtra będzie chroniona przed korozją. Z kolei środek smarujący ma zwiększony zakres odporności na zmienne temperatury, co wpłynie na użytkowanie w nawet trudniejszych warunkach pogodowych.

Filtry Aurora PowerXND 2000 będą dostępne w rozmiarach 67, 72, 77 i 82 mm. W sprzedaży mają pojawić się w połowie 2016 roku. Wyjściowa cena ma wynosić 159 dolarów (może ulec zmianie w zależności od rozmiaru). W przyszłości planowana jest także produkcja modeli 39, 40.5, 46, 52, 55, 58, 62 95 mm. Więcej informacji możecie dowiedzieć się ze strony aurora-aperture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1