Matador Base Layer - ekstremalna ochrona dla łowców przygód

0
Maciej Luśtyk
6 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Podczas podróży nietrudno o uszkodzenie sprzętu, zwłaszcza jeśli aparat chcemy mieć zawsze pod ręką. Rozwiązanie dla tego problemu ma firma Matador z odpornymi, zewnętrznymi pokrowcami na sprzęt.

Wybierając się w podróż, ze względu na bezpieczeństwo, sprzęt zwykle transportujemy w plecakach fotograficznych. Mają one jednak dwie wady. Zwykle nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na inne rzeczy i w doskonałej większości nie pozwalają na błyskawiczny dostęp do aparatu, bez zdejmowania plecaka z ramienia. Nieczęsto więc sięgają po nie osoby, które do plecaka chcą zmieścić przede wszystkim rzeczy potrzebne w podróży, a dopiero później aparat. Z kolei zwykłe plecaki podróżnicze nie gwarantują niezbędnej ochrony.

Z rozwiązaniem powyższych problemów przychodzi firma Matador. Pokrowce z serii Base Layer pozwolą mieć sprzęt zawsze pod ręką, bez obaw o jego uszkodzenie. W skład serii wchodzą 2 modele - jeden przeznaczony na aparat, a drugi na obiektywy. Dzięki rozwijanej konstrukcji pomieszczą urządzenia o różnej wielkości - zarówno mniejsze bezlusterkowce i kompaktowe stałki, jak i lustrzanki z większymi obiektywami.

 

Bezpieczeństwo sprzętu gwarantować mają poduszki ochronne, system zawijanego zamknięcia oraz wysokiej jakości tkanina techniczna, z której zostało wykonane akcesorium. Dodatkowo pokrowiec oferuje wbudowaną osłonę przeciwdeszczową, a wyjęcie z niego aparatu, dzięki rozpinanej konstrukcji trwa raptem ułamek sekundy.

Pokrowce na obiektywy zostały dodatkowo wyposażone we wzmocniony spód i są w całości wodoodporne. Wygodne zapięcia sprawiają, że bez problemu podepniemy je do różnego rodzaju pasków, szlufek i uchwytów.

Nawet jeśli nie zamierzamy cały czas podróżować ze sprzętem na wierzchu, pokrowce zapewnią jego ochronę w przypadku korzystania ze wspomnianych wcześniej zwykłych plecaków podróżniczych.

Akcesoria oferowane są też w stosunkowo przystępnej cenie. Pokrowiec na obiektyw to koszt rzędu $40. Za osłonę na aparat przyjdzie nam zapłacić $60.

Więcej informacji i możliwość zakupu znajdziecie pod adresem matadorup.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły