Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Matador Base Layer - ekstremalna ochrona dla łowców przygód

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Podczas podróży nietrudno o uszkodzenie sprzętu, zwłaszcza jeśli aparat chcemy mieć zawsze pod ręką. Rozwiązanie dla tego problemu ma firma Matador z odpornymi, zewnętrznymi pokrowcami na sprzęt.

Wybierając się w podróż, ze względu na bezpieczeństwo, sprzęt zwykle transportujemy w plecakach fotograficznych. Mają one jednak dwie wady. Zwykle nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na inne rzeczy i w doskonałej większości nie pozwalają na błyskawiczny dostęp do aparatu, bez zdejmowania plecaka z ramienia. Nieczęsto więc sięgają po nie osoby, które do plecaka chcą zmieścić przede wszystkim rzeczy potrzebne w podróży, a dopiero później aparat. Z kolei zwykłe plecaki podróżnicze nie gwarantują niezbędnej ochrony.

Z rozwiązaniem powyższych problemów przychodzi firma Matador. Pokrowce z serii Base Layer pozwolą mieć sprzęt zawsze pod ręką, bez obaw o jego uszkodzenie. W skład serii wchodzą 2 modele - jeden przeznaczony na aparat, a drugi na obiektywy. Dzięki rozwijanej konstrukcji pomieszczą urządzenia o różnej wielkości - zarówno mniejsze bezlusterkowce i kompaktowe stałki, jak i lustrzanki z większymi obiektywami.

 

Bezpieczeństwo sprzętu gwarantować mają poduszki ochronne, system zawijanego zamknięcia oraz wysokiej jakości tkanina techniczna, z której zostało wykonane akcesorium. Dodatkowo pokrowiec oferuje wbudowaną osłonę przeciwdeszczową, a wyjęcie z niego aparatu, dzięki rozpinanej konstrukcji trwa raptem ułamek sekundy.

Pokrowce na obiektywy zostały dodatkowo wyposażone we wzmocniony spód i są w całości wodoodporne. Wygodne zapięcia sprawiają, że bez problemu podepniemy je do różnego rodzaju pasków, szlufek i uchwytów.

Nawet jeśli nie zamierzamy cały czas podróżować ze sprzętem na wierzchu, pokrowce zapewnią jego ochronę w przypadku korzystania ze wspomnianych wcześniej zwykłych plecaków podróżniczych.

Akcesoria oferowane są też w stosunkowo przystępnej cenie. Pokrowiec na obiektyw to koszt rzędu $40. Za osłonę na aparat przyjdzie nam zapłacić $60.

Więcej informacji i możliwość zakupu znajdziecie pod adresem matadorup.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły