Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

W sieci możemy wyszukać wiele rozwiązań projektowanych z myślą o smartfonach, ale nie każde z nich okazuje się funkcjonalne i wygodne. Ten fakt chce zmienić firma Miggo, która dzięki uchwytowi Pictar zamierza zrewolucjonizować fotografię mobilną.

Miggo to znany producent w świecie akcesoriów. Na swoim koncie ma wiele ciekawych rozwiązań - od wodoodpornych kabur fotograficznych po uniwersalne kompaktowe statywy do kamer sportowych. Teraz firma postanowiła wkroczyć na rynek akcesoriów dedykowanych do smartfonów, prezentując uchwyt, który zamieni iPhone’a w wygodny aparat kompaktowy.

Pictar to prawdopodobnie najlepsze akcesorium do iPhone’a, które kiedykolwiek wyprodukowano - czytamy na stronie Miggo. Ma zapewnić podczas fotografowania smartfonem ergonomię zbliżoną do tej, którą spotykamy w aparatach. Wyprofilowany grip, spust migawki, pokrętła sterujące ekspozycją i zoomem, gwint statywu czy możliwość przymocowania lampy dzięki specjalnej stopce - to główne cechy zaprezentowanego modelu.

 

Pictar łączy się z iPhone’m za pomocą dedykowanej aplikacji, która dostarczy też zupełnie nowych funkcji - niedostępnych w natywnej aplikacji Apple. Każdy z fizycznych pokręteł i przycisków jest przypisany odpowiednim opcjom i aktywuje je za pomocą fal dźwiękowym o wysokiej częstotliwości.

Firma Miggo rozpoczęła dopiero kampanię w serwisie Kickstarter, której bohaterem jest model Pictar. Jednak już teraz zapewnia, że uchwyt powinien pojawić się w sprzedaży w grudniu 2016 roku w cenie około 90$. Pictar ma być kompatybilny z większością modeli iPhone. Więcej informacji możecie znaleźć na mymiggo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0