Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

W sieci możemy wyszukać wiele rozwiązań projektowanych z myślą o smartfonach, ale nie każde z nich okazuje się funkcjonalne i wygodne. Ten fakt chce zmienić firma Miggo, która dzięki uchwytowi Pictar zamierza zrewolucjonizować fotografię mobilną.

Miggo to znany producent w świecie akcesoriów. Na swoim koncie ma wiele ciekawych rozwiązań - od wodoodpornych kabur fotograficznych po uniwersalne kompaktowe statywy do kamer sportowych. Teraz firma postanowiła wkroczyć na rynek akcesoriów dedykowanych do smartfonów, prezentując uchwyt, który zamieni iPhone’a w wygodny aparat kompaktowy.

Pictar to prawdopodobnie najlepsze akcesorium do iPhone’a, które kiedykolwiek wyprodukowano - czytamy na stronie Miggo. Ma zapewnić podczas fotografowania smartfonem ergonomię zbliżoną do tej, którą spotykamy w aparatach. Wyprofilowany grip, spust migawki, pokrętła sterujące ekspozycją i zoomem, gwint statywu czy możliwość przymocowania lampy dzięki specjalnej stopce - to główne cechy zaprezentowanego modelu.

 

Pictar łączy się z iPhone’m za pomocą dedykowanej aplikacji, która dostarczy też zupełnie nowych funkcji - niedostępnych w natywnej aplikacji Apple. Każdy z fizycznych pokręteł i przycisków jest przypisany odpowiednim opcjom i aktywuje je za pomocą fal dźwiękowym o wysokiej częstotliwości.

Firma Miggo rozpoczęła dopiero kampanię w serwisie Kickstarter, której bohaterem jest model Pictar. Jednak już teraz zapewnia, że uchwyt powinien pojawić się w sprzedaży w grudniu 2016 roku w cenie około 90$. Pictar ma być kompatybilny z większością modeli iPhone. Więcej informacji możecie znaleźć na mymiggo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2