Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

Miggo Pictar - zamień swojego iPhone’a w wygodny aparat

W sieci możemy wyszukać wiele rozwiązań projektowanych z myślą o smartfonach, ale nie każde z nich okazuje się funkcjonalne i wygodne. Ten fakt chce zmienić firma Miggo, która dzięki uchwytowi Pictar zamierza zrewolucjonizować fotografię mobilną.

Miggo to znany producent w świecie akcesoriów. Na swoim koncie ma wiele ciekawych rozwiązań - od wodoodpornych kabur fotograficznych po uniwersalne kompaktowe statywy do kamer sportowych. Teraz firma postanowiła wkroczyć na rynek akcesoriów dedykowanych do smartfonów, prezentując uchwyt, który zamieni iPhone’a w wygodny aparat kompaktowy.

Pictar to prawdopodobnie najlepsze akcesorium do iPhone’a, które kiedykolwiek wyprodukowano - czytamy na stronie Miggo. Ma zapewnić podczas fotografowania smartfonem ergonomię zbliżoną do tej, którą spotykamy w aparatach. Wyprofilowany grip, spust migawki, pokrętła sterujące ekspozycją i zoomem, gwint statywu czy możliwość przymocowania lampy dzięki specjalnej stopce - to główne cechy zaprezentowanego modelu.

 

Pictar łączy się z iPhone’m za pomocą dedykowanej aplikacji, która dostarczy też zupełnie nowych funkcji - niedostępnych w natywnej aplikacji Apple. Każdy z fizycznych pokręteł i przycisków jest przypisany odpowiednim opcjom i aktywuje je za pomocą fal dźwiękowym o wysokiej częstotliwości.

Firma Miggo rozpoczęła dopiero kampanię w serwisie Kickstarter, której bohaterem jest model Pictar. Jednak już teraz zapewnia, że uchwyt powinien pojawić się w sprzedaży w grudniu 2016 roku w cenie około 90$. Pictar ma być kompatybilny z większością modeli iPhone. Więcej informacji możecie znaleźć na mymiggo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8