Lowepro Photo Sport II AW - plecaki dla poszukiwaczy przygód

0
Maciej Luśtyk
6 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Lowepro zaprezentowało drugą generację plecaka Photo Sport. Modele BP 200 AW II i BP 300 AW II zostały skonstruowane z myślą o aktywnych fotografach podróżniczych, dla których ważna jest jak najmniejsza waga sprzętu. Wyposażono je we wbudowane pokrowce przeciwdeszczowe, a do sprzętu mamy dostęp również z boku plecaka.
Plecaki z serii Lowepro Photo Sport II AW zostały skonstruowane z nowoczesnych, ultralekkich materiałów tak, aby zapewnić jak największy komfort podczas długich i dynamicznych wypraw fotograficznych. Za zabezpieczenie i stabilizację sprzętu odpowiada komora UltraCinch z systemem paska ściągającego, który pozwala na dopasowanie kształtu plecaka w zależności od transportowanego sprzętu. Z kolei za komfort noszenia odpowiada system ActivZone, który zapewnia doskonałe przyleganie plecaka do pleców i wygodne, regulowane szelki. Ponadto plecaki posiadają wbudowany pokrowiec przeciwdeszczowy All Weather Cover.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W skład serii wchodzą modele BP 200AW II oraz BP300 AW II. Ten ostatni pozwoli nam zmieścić dużą lustrzankę i dwa obiektywy oraz rzeczy osobiste w górnej komorze. Dodatkowo plecak posiada specjalną komorę na 2-litrowy pojemnik z wodą typu Camelbak. Nieco bardziej kompaktowy Model 200 AW II pomieści z kolei mniejszą lustrzankę lub bezlusterkowca wraz z dwoma obiektywami. Tutaj też znajdziemy górną komorę na rzeczy osobiste i miejsce na worek z wodą.Waga plecaków to 1,2 kg (model 200AW II) i 1,5 kg (model 300AW II). Będą dostępne w sprzedaży w cenach $170 i $200. Polskiej ceny na razie nie znamy. Więcej informacji o plecakach znajdziecie na stronie lowepro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)